Jąkający się dźwięk wirtualnej skrzynki z gościem Windows 7 i hostem UBUNTU


8

Zainstalowałem Windows 7 jako virtualbox-guest. Moje Ubuntu działa jako host. Dźwięk jąka się brzydko. Próbowałem to zmienić, zmieniając kontroler audio na ICH AC97 i instalując sterownik pobrany z CHIP. Wynik: po ponownym uruchomieniu nic się nie zmieniło, Dźwięk zacina się jak przedtem. Czy istnieje sposób na uzyskanie właściwego dźwięku? Dodatki dla gości są zainstalowane i działają poprawnie.

To jest Ubuntu HOST: Zrzut ekranu informacji o systemie

Oto ustawienia maszyny wirtualnej:

Win7, 64bit

Ustawienia płyty głównej

Ustawienia procesora

Ustawienia przyspieszenia

Ustawienia dźwięku


Czy próbowałeś z dodatkami gości Virutalbox?
dedunumax

dodatki gości są zainstalowane.
zulu34sx

1
Dodaj szczegółowe informacje o ustawieniach VM (rdzenie procesora, przydzielona pamięć RAM, ustawienia wirtualizacji VT-x / AMD-V, używany sterownik audio hosta) wraz z edycją do pytania. Specyfikacje sprzętowe hosta również mogą pomóc w dalszym zrozumieniu.
Takkat

Dziękuję Ci. Dodałem trochę informacji. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, dodam je również do pytania. Proszę tylko zapytać.
zulu34sx

3
Świetnie, miałem problem od lat. Ustawiłem limit wykonania na 100% i prawie wszystko było w porządku (90%). Nadal korzystałem ze sterownika Intel HD Audio na gościu (Windows 7) i PulseAudio na hoście (Ubuntu 13.10). Potem zmieniłem sterownik hosta na Alsa-Audio-Driver i wygląda na to, że zniknęło również ostatnie 10% problemu. Wielkie dzięki chłopaki. Gerhard Hanau / Niemcy

Odpowiedzi:


8

Doświadczyłem tego samego zacinania się gościa w systemie Windows pod hostem Ubuntu (12.04) - z wyjątkiem Win 8.1 - znalazłem rozwiązanie, które w większości odpowiada odpowiedzi Takkata. Wystąpiło moje zacinanie się, gdy gość systemu Windows został przydzielony 4 z 4 rdzeni, ale wykonanie zostało ograniczone do 75%, z 4 GB pamięci RAM i 256 MB pamięci graficznej RAM. Przełączenie na 2 z 4 rdzeni - ale usunięcie nakładki wykonawczej - działa na 100%, eliminując 90% jąkania. Ale nie wszystko.

Ostateczne 10% - i całkowite wyeliminowanie jąkania - przyszło, kiedy przełączyłem domyślny sterownik PulseAudio w ustawieniach VirtualBox Managera na ALSA Audio Driver. Pamiętaj, że przed wspomnianą realokacją procesorów i limitów wykonania próbowałem również tej zmiany sterownika i nie wyeliminowało to zdalnie zacinania się. Wymagane były dwie zmiany kombinacji.


+1 za zmianę sterownika PulseAudio na sterownik ALSA! To rozwiązało problem z hostem Ubuntu 19.04
minni

5

Jąkające się audio prawie zawsze wskazuje na niewystarczającą wydajność sprzętu lub pamięci. Zależy to również od źródła dźwięku i używanego oprogramowania.

Jeśli nie masz problemów z dźwiękiem na swoim Ubuntu, różne ustawienia Pulse Audio nie zrobią wiele w przypadku problemów z dźwiękiem wynikających z uruchamiania dość wymagającego systemu operacyjnego gościa, takiego jak Windows 7.

Aby zminimalizować efekty wynikające z ograniczeń maszyny wirtualnej, musimy więc zapewnić jak najwięcej zasobów sprzętowych dla systemu-gościa, jak to możliwe, ale upewnij się, że system hosta jest nadal w stanie dobrze działać (w tym Pulse Audio w twoim przypadku!) .

Z tego, co widzimy w twoich ustawieniach, wydaje się, że wymagania dotyczące płynnego odtwarzania dźwięku są spełnione. Jest tylko kilka rzeczy, które możemy spróbować sprawdzić, czy nastąpiła poprawa:

  • przypisz 2 z 3 rdzeni procesora bez limitu wykonania (lub 3 z 3, ale następnie z limitem wykonania)
  • daj systemowi gości więcej pamięci RAM (np. 3 GB z 4 GB)
  • przypisz 256 MB graficznej pamięci RAM.

W przypadku, gdy uzyskamy lepszą jakość dźwięku, możemy stopniowo zmniejszać zasoby, aby znaleźć optymalne ustawienie dla oprogramowania, które uruchamiamy na naszym gościu.

Jeśli nadal nie możemy uzyskać płynnego odtwarzania dźwięku, być może będziemy musieli spróbować użyć oprogramowania z mniej wymagającym przetwarzaniem dźwięku, takiego jak np. WinAmp lub Foobar2000, w celu dalszego śledzenia problemu.

Może się jednak zdarzyć, że twoje możliwości sprzętowe - choć całkiem dobre - nadal są niewystarczające do uruchomienia systemu Windows 7 i dodatkowego oprogramowania do jednoczesnego odtwarzania dźwięku (i wideo?).


1
miałem również ten problem z gościem XP. Ale aby pozbyć się problemu, wypróbuję twoje podejście. Dzięki za wysiłek. Mniej wymagające oprogramowanie jest całkiem niemożliwe; nawet dźwięk włączania się okien jest niechlujny. Postaram się wkrótce powiadomić, dziękuję!
zulu34sx,

3
Próbowałem konfiguracji ze wszystkimi 3 rdzeniami, jednym rdzeniem, dużo rumu, prawie bez pamięci RAM. wynik: wydajność hosta i gościa zmienia się zgodnie z oczekiwaniami, jąkanie jest zawsze takie samo. Wszelkie inne zmiany w CPU / BIOS-ie lub inne zmiany, które mogą pomóc?
zulu34sx,

2
Przepraszamy, ale masz teorię na temat wydajności, a sprzęt jest błędny. Po pierwsze dźwięk jest najmniej obciążającym wydajność elementem systemu operacyjnego. Po drugie, dostaję ten problem na głównym hoście działającym z i7 6700k 4,2 Ghz, GTX 1080 i 32 GB pamięci RAM (z przydzielonymi 2 do 6 wątkami, 128 MB-256 MB vram, bez przyspieszenia 2D / 3D, ALSA PULSE, 6 do 20 GB pamięci RAM). Nie jest oparty na zasobach. Ten problem powtarza się w przypadku Win 7–10 gości (dla każdego systemu operacyjnego korzystającego z kodeka Intel HD Audio), żadnych problemów z ALC97, ale ten kodek działa tylko z XP. Jest to problem z kodekiem VBOX i mają go od 2006 roku.
thebunnyrules

5

w Ustawieniach maszyny wirtualnej / Audio zmieniłem Host Audio Driver z ALSA Audio Driver -> na PulseAudio i dźwięk się poprawił. Nawiasem mówiąc, żadnych innych zmian w konfiguracji (VirtualBox Guest Additions 4.3.12 (CentOS 6.5))


Czy możesz również podzielić się innymi ustawieniami (liczba rdzeni, limit wykonania itp.), Które zapewniły Ci dobry dźwięk (bo te również na to wpływają)? Wielkie dzięki z góry
Yuriy Nakonechnyy

2

Zdarzyło się to również spotkać, z jakiegoś powodu procesory były na 4 z 8. Używam Macbooka Pro z systemem OS X 10 i Windows 7 za pomocą VBox. Kiedy obniżyłem procesory do 1, zaczęło działać znacznie lepiej. Sprawdź to.


1

Mam gościa z Windows 7, hosta Debiana i nie miałem dźwięku.

Płyta MSI, procesor AMD, karta dźwiękowa Xonar, dźwięk wbudowany w BIOS wyłączony

Host Debiana pokazał chipset OXYGEN, którego używa Xonar.
Żadne urządzenie audio nie było pokazywane gościowi.

Oto, co zrobiłem, aby uzyskać dźwięk:

  • Dodano sterownik audio RealTek AC97 z ich strony internetowej dla Windows 7 64-bit, zwracając uwagę na to, gdzie został pobrany.
  • Przejdź do menedżera urządzeń> Audio> Sterownik, ręcznie zmień sterownik, wskaż go na folder i powiedz, aby zawierał podfoldery.
  • powinien zainstalować się dobrze, z wyjątkiem ostrzeżenia Windows - zignoruj ​​go, Realtek jest uzasadniony.
  • Potem miałem dźwięk z Xonara, ale wciąż się jąkał. Więc poszedłem do ustawień audio maszyny dla gościa, zmieniłem go z AC97 na Intel HD Audio.

TERAZ działa i brzmi doskonale.

UWAGA: Kluczem do tej poprawki jest sterownik RealTek. Niektóre osoby musiały przejść na Alsa z Pulse Audio. Mój działa dobrze Z dźwiękiem pulsacyjnym. Prawdopodobnie ma to związek z konfiguracją maszyny HOST.

Nie mam dźwięku, chyba że użyję sterownika 537 Realtek. inni używali 536 Nie próbowałem 536.


Czy rozważysz dodanie dodatkowych informacji, które mogą wyjaśnić, w jaki sposób osiągnąłeś ten wynik? Zestaw kroków, które ktoś może wykonać, jeśli chce powtórzyć twoją odpowiedź :)
ThatGuy,

1

Mam hosta Linux Mint 17.2 i Win 7 Guest, a także miałem problemy z dźwiękiem. Nie zmieniłem domyślnych właściwości dźwięku w VirtualBox:

Host Driver: PulseAudio
Controller: ICH AC97

Instalowanie dodatków gości Virtualbox nie pomogło odzyskać dźwięku. Potem pobraniu i zainstalowaniu sterownika Realtek AC97 z realtek.com.tw na maszynie gości i dźwięków działa teraz z PulseAudioi Alsa Driverjako kierowca gospodarza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.