Ile kosztuje Ubuntu?


8

Naprawdę lubię system Ubuntu.

Moja firma ma trochę komputerów. Zastanawiam się nad zainstalowaniem Ubuntu na naszych komputerach. Muszę więc wiedzieć, ile kosztuje system operacyjny? Jeśli nie, ile kosztują przyszłe utrzymanie systemu?


9
Jeśli spojrzałeś na www.ubuntu.com, nie możesz przegapić faktu, że jest bezpłatny.
psusi

2
Możliwy duplikat: Licencja Ubuntu dla firm . Myślę, że obecny bliski powód jest nieprawidłowy. Pytanie jest jasne, prawda?
gertvdijk

1
@gertvdijk poprzez odpowiedzi są niekompletne w pytaniu, które zadaje, ponieważ pyta również, czy musi zapłacić za wsparcie.
Braiam

Powiązane Jakie wsparcie zapewnia Canonical na poziomie biznesowym? ( askubuntu.com/questions/199405/… )
blade19899

Odpowiedzi:


12

Ok, przede wszystkim Ubuntu jest darmowy (jako wolność), a teraz darmowy (jako piwo). Ze strony firmy:

Bez ukrytych kosztów, bez blokady

Chcesz uciec od cyklu niekończących się aktualizacji systemu Windows? Teraz jest prawdziwa alternatywa. Bez opłat licencyjnych i bez obciążenia śledzenia licencji. Dzięki Ubuntu możesz skalować infrastrukturę pulpitu, jednocześnie obniżając koszty. Płacisz tylko za potrzebny poziom wsparcia.

Pobierz teraz za darmo ›

Co to oznacza, że ​​wsparcie powinno być zapewniane przez ciebie i społeczność wokół Ubuntu. Oczywiście, jeśli masz nagły wypadek, nie oczekuj szybkiej reakcji społeczności, ponieważ my (społeczność) wszyscy jesteśmy wolontariuszami, a nie opłacanym pracownikiem. To powiedziawszy, Canonical oferuje płatne wsparcie dla przedsiębiorstw:

Kup profesjonalne usługi wsparcia

Inżynierowie wsparcia firmy Canonical rozumieją, jak ważne są twoje systemy IT. Wsparcie za pomocą naszego narzędzia do zarządzania systemami Krajobraz, jest dostępne dla wszystkich poziomów zapotrzebowania.

Jeśli o to pytasz, bądź moim gościem w kontakcie z Canonical Ltd.

Ta strona nie jest w żaden sposób zarządzana przez Canonical Ltd., jak można przeczytać w naszym meta pytaniu :

Canonical wyraził zgodę na stosowanie przez Stack Overflow znaku towarowego i logo Ubuntu dla Ask Ubuntu. Pracownik firmy Canonical pomógł również w nowym projekcie witryny, aby spełnić wytyczne marki Ubuntu.

Poza tym Canonical nie opublikował żadnych publicznych ogłoszeń dotyczących Ask Ubuntu. (Musimy więc założyć, że strona nie jest oficjalnie zatwierdzona ani powiązana z Canonical).

(Uwaga: są pracownicy Canonical, którzy są członkami społeczności Ask Ubuntu).

To powiedziawszy, mam nadzieję, że uda ci się dowiedzieć, gdzie jest to, czego szukasz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.