Sterownik Broadcom STA nie instaluje brakującego wl na Ubuntu 12.04.3 LTS / Linux 3.8


8

Po zainstalowaniu Ubuntu 12.04 LTS na moim HP Folio 13 nie mogę uzyskać połączenia bezprzewodowego do pracy. Moje jądro jest, 3.8.0-29-generica moim modułem bezprzewodowym jest Broadcom BCM4313.

Po uruchomieniu rfkill list all:

0: hp-wifi: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
1: hp-bluetooth: Bluetooth
Soft blocked: no
Hard blocked: no
2: hci0: Bluetooth
Soft blocked: no
Hard blocked: no

Połączenie przewodowe działa dobrze. Aktywacja sterownika dla bezprzewodowego sterownika Broadcom STA kończy się niepowodzeniem za każdym razem. w dzienniku jest napisane

FATAL: Module wl not found.
FATAL: Error running install command for wl

Po uruchomieniu lspci -nnk | grep -iEA3 "(wireless|network|wlan)":

02:00.0 Network controller [0280]: Broadcom Corporation BCM4313 802.11bgn Wireless
Network Adapter [14e4:4727] (rev 01)
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device [103c:1795]
Kernel modules: bcma
03:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS5209 PCI Express Card Reader [10ec:5209] (rev 01)

Próbowałem również tej metody i nie działała: Instalowanie sterowników bezprzewodowych Broadcom .


Podaj dane wyjściowe lspci -nnk | grep -iEA3 "(wireless|network|wlan)"w swoim pytaniu w celu dokładnej identyfikacji urządzenia, w tym identyfikatory numeryczne i używany obecnie sterownik jądra.
gertvdijk

Szczegółowe instrukcje dotyczące twojego urządzenia ( 14e4:4727) wydają się być omówione w kilku pytaniach i odpowiedziach na tej stronie. Myślę, że to pomoże: askubuntu.com/a/265886/88802
gertvdijk

Właśnie miałem wkleić ten, myślę, że to ten.
Jorge Castro

Poprawka błędu jest już gotowa i znajduje się w repozytoriach 12.04. lists.ubuntu.com/archives/precise-changes/2013- Wrzesień /… (Eliminuje to potrzebę opublikowanych obejść, więc głosowanie ma zostać zamknięte )
gertvdijk 24.09.2013

Odpowiedzi:


12

Ważna uwaga

Zaktualizowana wersja bcmwl-kernel-sourcetego rozwiązania powinna naprawić problemy w jądrze 3.8.0.xx, które zostały wprowadzone do archiwów aktualizacji precyzyjnych. Pamiętaj, aby zaktualizować system przed rozważeniem któregokolwiek z obejść opublikowanych w tym pytaniu i odpowiedziach.

(dzięki, @gertvdijk za zgłoszenie)


Oryginalna odpowiedź

Wydaje się, że problem, który masz do czynienia, pojawia się głównie w systemie Ubuntu 12.04.3 LTS z zainstalowanym backportowanym jądrem 3.8.0-xx.

Proszę spojrzeć na ten raport o błędzie . Jak widać, jest to znany problem i istnieje wiele różnych obejść.

To, co zadziałało, to zainstalowanie najnowszej wersji bcmwl-kernel-sourcez Raring. Możesz znaleźć ten pakiet tutaj . Pobierz odpowiedni dla swojego systemu, np. Ten, jeśli masz amd64maszynę.

Możesz zainstalować pakiet poprzez:

sudo dpkg -i ~/Downloads/bcmwl-kernel-source_6.20.155.1+bdcom-0ubuntu6_amd64.deb

Oczywiście będziesz musiał zmienić ścieżkę do pliku deb zgodnie z tym, skąd go pobrałeś.

Może być konieczne wykonanie następującego polecenia, aby uruchomić sieć bezprzewodową:

sudo modprobe wl

Źródło: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2155228&page=2&p=12765664#post12765664


Pracował dla mnie, wersja Raring to rozwiązuje. Dzięki wielkie.
erandros

1
@Erandros Serdecznie zapraszamy :). Cieszę się, że byłem pomocny.
Glutanimate,

1

Jest błąd w precyzyjny dla wlkierowcy. Możesz wypróbować ten poprawiony pakiet, który rozwiązuje problem. Możesz też spróbować b43sterownika.

Wystarczy pobrać pakiet architektury amd64 lub i386 i zainstalować go za pomocą software-centerlub gdebilub sudo dpkg -i PACKAGE_PATH. Jeśli pojawi się błąd zależności, sudo apt-get install -fLUB wykonaj instalację, dkmsktóra jest wymagana.

https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx


Próbowałem zainstalować sterownik b43, który dla mnie też nigdy nie działał. Kiedy idę do linku, który zasugerowałeś, istnieje kilka linków do plików pakietu. Skąd mam wiedzieć, którego użyć? Jestem trochę nowy w tym wszystkim. Dzięki.
linux_guest

Korzystam z łatanego pakietu i działa. Swoją drogą, lspcimówi LP-PHY, więc może firmware-b43-lpphy-installermoże ci pomóc .
sagarchalise

Ale jak mogę uzyskać załataną paczkę? Próbowałem instalatora oprogramowania układowego b43-lpphy, ale nie mogłem go uruchomić. Ciągle mówiono, że b43 był na czarnej liście. Zadałem inne pytanie dotyczące tego problemu, ale tak naprawdę nie mogłem tego pojąć. Pomyślałem, że problem polega na tym, że korzystam z wubi, dlatego zdecydowałem się zainstalować Ubuntu na własnej partycji.
linux_guest

Zaktualizowałem odpowiedź o procedury.
sagarchalise

Dzięki, że to zrobiłeś, chociaż nadal nie jestem całkiem pewien, co robić. Mam architekturę 64-bitową, czy to oznacza, że ​​powinienem pobrać plik bcmwl-kernel-source_6.30.223.30 + bdcom-0ubuntu2eugenesanprecise1_amd64.deb? A jeśli tak, to kiedy to zrobię, czy instaluję go, wpisując gdebi, a następnie nazwę pliku? Doceniam twoją cierpliwość, wcześniej nie korzystałem z gdebi, dpkg ani dkms.
linux_guest
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.