Zasoby dla programistów dotyczące aplikacji komputerowych?


19

Na stronie developer.ubuntu.com większość zasobów wydaje się być ukierunkowana na system Ubuntu touch. Jeśli chciałbym napisać aplikację komputerową Ubuntu, od czego mogę zacząć?

Czy pakiet Ubuntu SDK jest również przeznaczony dla komputerów stacjonarnych? Czytam, że tak naprawdę jest bardziej ukierunkowany na aplikacje mobilne.

Biorąc pod uwagę, że zestaw Ubuntu SDK nie jest jeszcze gotowy na komputery, szukam dostępnych opcji tworzenia aplikacji komputerowych na Ubuntu, podkreślając siłę i słabość każdego rozwiązania.


W Ubuntu 14.10 nowy zestaw SDK będzie również ukierunkowany na komputery stacjonarne i obecnie działa na komputerach stacjonarnych. Więc równie dobrze możesz uzyskać szybki start i użyć zestawu SDK.
iBelieve,

fakt, że obecnie działa, nie oznacza, że ​​jest ukierunkowany, tym bardziej wszystkie samouczki na stronie ubuntu są przeznaczone dla urządzeń mobilnych
Matteo Pagliazzi

Chciałem tylko zapytać o wszelkie aktualizacje dotyczące tego. Próbuję również nauczyć się pisać aplikacje dla Ubuntu, ale nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji dotyczącej eksportowania aplikacji na komputer na moim komputerze za pomocą zestawu SDK Ubuntu. Obecnie nie jestem zainteresowany udostępnieniem aplikacji online.
Arc676,

Odpowiedzi:


8

Sugerowałbym użycie Qt, ponieważ jest łatwy w użyciu, ma ogromną ilość dokumentacji dla programistów, a także pozwoli ci ponownie użyć backendu, gdy Ubuntu SDK stanie się domyślnym zestawem narzędzi na pulpicie.

Dokumentację Qt można znaleźć na stronie http://qt-project.org . Oto krótka lista bardziej szczegółowych zasobów, które okażą się przydatne:

Jeśli chcesz używać języka Python, możesz zajrzeć do jednego z tych powiązań języka Python:

Można znaleźć inne powiązania języka Qt tutaj .

Istnieją również inne języki i frameworki, których możesz użyć, w tym:

Jednak zalecam korzystanie z Qt, ponieważ ma bardzo wszechstronne zasoby, jest bardzo wydajny i jest używany w pakiecie SDK Ubuntu.

Po napisaniu aplikacji musisz ją spakować. Niestety nowe pakiety Click działają tylko w systemie Ubuntu Touch, więc musisz użyć pakietu Debian. Szczegółowy przewodnik po opakowaniach można znaleźć tutaj .


6

Quickly to świetne małe narzędzie do szybkiego tworzenia i pakowania aplikacji GUI Ubuntu (PyGTK). Zajmuje większość instrukcji, powtarzając związane z tym prace, dzięki czemu możesz całkowicie skupić się na funkcjonalności aplikacji zamiast na szczegółach konfiguracji.

Qt Software Development Kit (SDK) jest strukturą aplikacja wieloplatformowa, który jest powszechnie używany do tworzenia oprogramowania z graficznym interfejsem użytkownika (GUI).

Jak zainstalować Qt SDK w systemie Ubuntu Linux

Oto lista przydatnych narzędzi programistycznych typu open source do użytku w systemie Ubuntu, takich jak zintegrowane środowiska programistyczne (IDE) i wydajne edytory.

Anjuta to zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) dla C i C ++.

Bazaar-NG to zdecentralizowany system kontroli wersji wykorzystywany do rozwoju Ubuntu.

Bluefish to potężny edytor dla doświadczonych projektantów stron internetowych i programistów.

Eclipse to IDE dla Java i innych języków programowania. Stanowi podstawę dla programów o zamkniętym źródle, takich jak JBuilder.

Eric to w pełni funkcjonalny Python i Ruby IDE.

Glade to projektant interfejsu użytkownika do tworzenia aplikacji GNOME.

IDLE to IDE Pythona zbudowane za pomocą zestawu narzędzi Tkinter GUI.

KDevelop to IDE dla KDE, które obsługuje wiele języków programowania.

MonoDevelop to IDE do pisania aplikacji mono / .net w języku C # i innych językach.

NetBeans to środowisko IDE Java, które obsługuje obsługę CVS i konstruktora formularzy.

Inne zasoby, których możesz użyć:

Programiści aplikacji Ubuntu

Podręcznik dewelopera Ubuntu

Przewodnik rozwoju Ubuntu: Wprowadzenie

Edytować

Jednoplatformowy zestaw SDK Ubuntu ma zostać dostarczony do października

Pakiet Ubuntu SDK, który pozwoli programistom tworzyć aplikacje, które mogą być uruchamiane na telefonach, tabletach i komputerach stacjonarnych, powinien być wystarczająco dojrzały, aby móc tworzyć większość aplikacji do października tego roku.

Po ukończeniu Ubuntu SDK, wydany w Alpha na początku tego roku, pozwoli programistom korzystać z tej samej bazy kodu do tworzenia aplikacji działających na Ubuntu na wiele różnych sposobów. Jest to zgodne z planami Canonical, organizacji rozwijającej Ubuntu ze społecznością, aby Ubuntu był pojedynczym systemem operacyjnym działającym na telefonach, tabletach i komputerach stacjonarnych.

Aplikacje utworzone przy użyciu zestawu SDK są przede wszystkim budowane przy użyciu języka QML, języka opartego na Javascript, do projektowania interfejsów aplikacji, które mogą używać C ++ do ciężkiego podnoszenia. Aplikacje Ubuntu zbudowane przy użyciu QML mogą mieć interfejsy użytkownika, które można skalować w różnych formach. Wymiary tych interfejsów użytkownika można zdefiniować w jednostkach siatki, co przełoży się na różne wartości pikseli w zależności od urządzenia i wielkości ekranu.

Canonical dąży do tego, aby zestaw SDK był wystarczająco kompletny, aby większość aplikacji mogła zostać napisana do czasu wydania Ubuntu 13.10. Zdnet


2

Dzisiaj szukałem tego samego. Jestem w tym nowy, ale wygląda na to, że wszyscy zaczynają od Python / Ruby + Tkinter (GUI). Jeśli rozumiesz przynajmniej PHP lub lepiej JAVA + Swing (GUI), nie powinieneś mieć problemu z nauką Pythona.

Oto jeden fajny i łatwy samouczek, aby dowiedzieć się, jak to działa:

Część 1
Część 2

Wygląda na to, że facet ( TheReimber ), który stworzył ten samouczek, ma pełny kanał z większą liczbą samouczków w YouTube.

Mam nadzieję, że Ci pomogłem. Spróbuję też stworzyć przy tym aplikację Ubuntu.


dzięki! wiesz coś o pyqt?
Matteo Pagliazzi

Nigdy o tym nie słyszałem, ale wygląda ładnie! PS: znajomy powiedział mi, że twórca Qt umieszcza nieużywane wiersze kodu, więc może być dobrym pomysłem ręczne wykonanie kodu GUI, ale wciąż próbuję twórcy Qt, PyQt i innych edytorów GUI. Dzięki!
Deus

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.