Czy są jakieś alternatywy dla darmowych / otwartych źródeł oprogramowania Adobe After Effects?


17

Od wielu lat jestem ilustratorem i projektantem graficznym, a teraz zamierzam bardziej zagłębić się w grafikę ruchomą i efekty wizualne. Czy jest coś, co jest open source / free (nie jest to wersja demo, wersja edukacyjna ani wersja próbna), które jest tak złożone i bogate w funkcje jak Adobe After Effects, ale dla Linuksa? Próbowałem Cinlerry, Kdenlive'a, openshota i Blendera i chociaż są dobrzy w edycji wideo (i modelowaniu 3D w przypadku Blendera), brakuje im efektów i funkcji komponowania.

Próbowałem też Ramen , ale projekt został niedawno zamknięty, a ostatnia aktualizacja była dość błędna.

Ponadto CineFX / Jahshaka nie działa i nie był aktualizowany od wielu lat, więc nie wspominaj o nim ;-)


Czy próbowałeś je połączyć, aby osiągnąć pożądany efekt? Wiem, że znalezienie alternatywy może być frustrujące, ale czasami wystarczy zmiana metod :)
RolandiXor

Co oznaczają ich połączenie? Czy masz na to jakieś techniki? Powodem, dla którego pytam, jest to, że jeśli każdy z wymienionych programów nie ma tego, czego szukam, w jaki sposób połączenie ich pomoże?
hellocatfood,

@hellocatood: Cóż, mam na myśli tworzenie efektów przy użyciu kombinacji programów, na przykład robienie ognia w blenderze i mieszanie go z czymś na przykład z Inkscape.
RolandiXor

@Roland Taylor: To (mogłoby) zadziałać, jeśli chcę robić rzeczy takie jak ogień. A co z mniejszymi rzeczami, takimi jak usuwanie kabli z budynku? Ponadto pytanie nie dotyczy tego, jak wykonać określone efekty, lecz alternatywne oprogramowanie. Dobrym pomysłem może być użycie After Effects i zanotowanie, do czego jest zdolny i jak działa
hellocatfood

1
Użyłem After Effects. Nic w Wolnym oprogramowaniu nawet się nie zbliża.
Alistair Buxton

Odpowiedzi:


8

Korzystając z efektów po pewnym czasie w przeszłości i dobrze przeszukując społeczność open source, prosta odpowiedź jest niestety nie.

Istnieje wiele nieliniowych edytorów, które są jak Adobe Premiera, ale tak naprawdę nie lubią efektów po. Najbliższe, o czym myślę, to kdenlive, o którym słyszałem, że ma kilka efektów (chociaż nigdy go nie użyłem), ale nie sądzę, aby którykolwiek z nich tak naprawdę wytrzymał.

TBH Niestety niestety przełączam się z powrotem na partycję Windows, aby wykonać jakąkolwiek poważną edycję wideo, ponieważ efekty After również nie działają dobrze pod Wine.

Absolutnie chciałbym, aby mi się nie udało i ktoś zna naprawdę dobry program efektów, ale podejrzewam, że w tej chwili będę zawiedziony.


Blender jest teraz znacznie lepszy. Zwłaszcza po ostatnich aktualizacjach. Prawdopodobnie powinieneś spróbować
Tessaracter

14

Wypróbuj Blender . Jest to bezpłatny pakiet do tworzenia treści open source, który ma imponującą liczbę funkcji:

 • Dwa wbudowane silniki renderujące, Blender Internal (szybki) i Cycles (realistyczny), a także inne eksperymentalne silniki, takie jak Freestyle
 • Silnik gry
 • Silnik fizyki Bullet, który można zintegrować z powyższym
 • Edytor tekstu
 • Edytor obrazów
 • Nieliniowy edytor współpracujący zarówno z dźwiękiem, jak i wideo
 • Ścisła integracja z otwartym, bardzo popularnym językiem programowania Python:
  • Podświetlanie składni Pythona w edytorze tekstu
  • Interaktywny monit w języku Python
  • Interfejs skryptowy w języku Python przyspieszony przez OpenGL
  • Rozszerzenie o wtyczki Python
  • Integracja Pythona z silnikiem gry
 • Śledzenie ruchu
 • Import / eksport Collada
 • Komponowanie
 • Edytor węzłów dla bardzo elastycznego silnika renderującego Cycles
 • Rendering GPU oparty na CUDA / OpenCL dla kart Nvidia
 • Symulacje fizyki płynów, tkanin, dymu i ognia

I dużo dużo więcej. Nie wspominając o szybkim cyklu wydawania (~ 2 miesiące), dużej ilości wysokiej jakości dokumentacji (zarówno darmowej, jak i płatnej; patrz Blender Cookie ), dużej, dynamicznej społeczności, propozycji Blender SE na Area51 obecnie na etapie zatwierdzania i cztery udane projekty filmowe na licencji Creative Commons.

Jak to się do ciebie odnosi? Korzystanie z wyżej wymienionej funkcji śledzenia ruchu pozwala wykorzystać moc Blendera do generowania całkiem dobrych efektów specjalnych (niezupełnie porównywalnych z After Effects - w końcu jest to przede wszystkim aplikacja do modelowania 3D). Ponieważ algorytmy śledzenia ruchu Blendera ulegają poprawie, a efekty wizualne stają się bardziej realistyczne, używanie Blendera jako zamiennika After Effects powinno stać się łatwiejszym i łatwiejszym przełącznikiem.


1
Propozycja Blender SE stała się publiczną wersją beta: blender.stackexchange.com
Alex Schimp

4

Dla każdego, kto przyjeżdża tutaj przez wyszukiwarki Google, wiele się zmieniło od czasu opublikowania tego postu.

Po pierwsze, Blender znacznie poprawił kompozycję i efekty. Było kilka naprawdę świetnych zastosowań tego, (nieco przestarzały) przykładem tego jest Łzy Stali .

Po drugie, oprogramowanie Jahshaka zostało wspomniane kilka razy w tym wątku. Został zwolniony z powodu nieaktualności. Cóż, jak od 2013 roku , ma deweloperów pracujących nad nią ponownie, choć wydaje się, że ich postęp jest niezwykle powolny.

Istnieją oczywiście inne zmiany, ale widziałem te dwie jako najbardziej znaczące. Proszę mnie poprawić, jeśli przeoczyłem coś znaczącego dotyczącego programów, które zostały już wspomniane w tym wątku.


Nie sądzę, aby Jahshaka powrócił do rozwoju. Jeśli zaznaczysz To strona na SourceForge zobaczysz, że to ostatni popełnić był w kwietniu 2013 sourceforge.net/projects/jahshakafx
hellocatfood

Masz rację, zmienię moją odpowiedź. Ich strona internetowa ogłasza „Jahshaka 3.0!” na pierwszej stronie, co moim zdaniem jest dość mylące.
forresthopkinsa

3

Tutaj w Grecji nie ma wielu studiów wykorzystujących AE. Używają oprogramowania typu open source o nazwie Jahshaka, które jest dość potężne, ale jeszcze trochę niestabilne. O ile mi wiadomo, programiści pracują nad kolejną wersją 3.0, która będzie znacznie bardziej stabilna z większą liczbą funkcji AE.

Obecne funkcje to:

 • Animacja z modelami 3d
 • Komponowanie warstwowe
 • Nieliniowa edycja wideo
 • Korektor obrazu, w tym:
  • Kluczowanie,
  • Korekcja kolorów,
  • Cząsteczki w czasie rzeczywistym,
  • Maski

Na pierwszy rzut oka zrozumienie tego jest dość skomplikowane, ale jeśli trochę się nim zagrasz, znajdziesz bestię.

Nadal jest w fazie beta, a czasem jest niestabilny.


Jahshaka nie działa i nie był aktualizowany od wielu lat
hellocatfood

2

Mogę spóźnić się na przyjęcie, ale czułem, że brakuje jednej ważnej odpowiedzi.

Chociaż After Effects ma swoje miejsce w VFX, jest uważane za staroświeckie przez wielu specjalistów w tej dziedzinie ze względu na archaiczny interfejs użytkownika. Większość współczesnych konkurentów do After Effects korzysta z interfejsu użytkownika opartego na węzłach, przy czym nuke jest wybitnym konkurentem.

I choć brakuje alternatywnych programów open source do After Effects, alternatywy oparte na węzłach nie są! Istnieje oferta o nazwie NATRON , która jest już bogata w funkcje i wystarczająco dojrzała, aby nazwać ją podstawową wersją dla After-Effects-if-it-was-node.


1

Mam zainstalowany Blender i pewnego dnia obejrzę go.

Nigdy nie korzystałem z After Effects. Znalazłem ten kompozytor oparty na węzłach open source o nazwie Synapse dla Linux i Windows:

https://code.google.com/p/vexx/

Nie jest to zbyt dobrze znane, więc rozpowszechnij wieści!


1
Patrząc na link, który podałeś, Vexx nie odnotowano żadnej aktywności od końca 2011 roku, a ostatni kod Linux był od maja 2010 roku
Kevin Bowen

1

Edytor wideo znajduje się na liście o wysokim priorytecie Free Software Foundation.
http://www.fsf.org/campaigns/priority-projects/

złożony i bogaty w funkcje jak Adobe After Effects.

Co to dokładnie znaczy? Jeśli to możliwe, czy możesz lepiej wyjaśnić lub podać link do filmu / strony przedstawiającej te efekty?

Być może projekt wolnego oprogramowania stworzony jako darmowy zamiennik After Effects nie jest złym pomysłem.

Z pytaniem o Blendera. Podoba mi się, ale myślę, że edytor wideo tego programu, nie jest na poziomie AE.

-
http://www.gnu.org/software/fcrypt


1

Wiem, że minęło trochę czasu od OP, ale właśnie zadałem to samo pytanie i natknąłem się na Natrona - jego projekt oparty jest na Nuke i wygląda całkiem obiecująco. Wkrótce sam zamierzam głębiej w to zagłębić.


1
Witamy w Ask Ubuntu! Zalecam edycję tej odpowiedzi, aby rozszerzyć ją o szczegółowe informacje na temat instalacji. (Zobacz także Jak napisać dobrą odpowiedź? Zawiera ogólne porady na temat tego, jakie rodzaje odpowiedzi są uważane za najbardziej wartościowe w AskUbuntu.)
David Foerster,

0

Wolne oprogramowanie do edycji wideo Wielu użytkowników jest uwodzonych przy użyciu zastrzeżonego oprogramowania do edycji wideo, ponieważ nie są w stanie osiągnąć pożądanych efektów, korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań w oprogramowaniu do edycji i produkcji wideo. Coraz więcej codziennych użytkowników komputerów staje się amatorskimi kamerzystami i musimy upewnić się, że ich systemy operacyjne są wyposażone w bezpłatne oprogramowanie, które zaspokoi ich potrzeby.

Sposoby pomocy. Istnieje wiele wysokiej jakości, darmowych programów do edycji wideo, takich jak Kino, Cinelerra, AVIDemux, Kdenlive, LiVES, Lumiera, a także PiTiVi, Blender i Open Movie Editor. Po drodze najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z tych edytorów i zachęcenie innych do zrobienia tego samego. Możesz bezpośrednio pomóc tym projektom, przesyłając raporty o błędach, dodając funkcje, poprawiając użyteczność oraz tworząc samouczki, przewodniki i dokumentację.


Twoja odpowiedź sugeruje edytory wideo. After Effects nie jest edytorem wideo.
hellocatfood

0

Zdecydowanie mogę polecić Blender! Może to wyglądać jak program 3D, ale w rzeczywistości jest to bardzo potężny kompozytor. W tym programie możesz wykonywać korekcję kolorów, maski, kompozycje i wiele innych rzeczy. Powiedziałbym, że jest to bardziej stroma krzywa uczenia się niż po efektach, ponieważ musisz zrozumieć kompozycję opartą na węzłach itp., Ale używam Blendera już od 2 miesięcy i mogę już w nim robić "After Effects", jeśli chcę.


0

Jestem artystą VFX i pracuję około 7 lat w branży VFX. To naprawdę szczęście, że firma Adobe ma bardzo dobrą grupę mentorów, którzy w prosty sposób uczą efektu After. W tym celu zdobywają wielu klientów. Ale prawda jest taka, że ​​VFX Standard Industry After Effects stało się banalne 5 lat temu. Żadne firmy z Hollywood nie preferują After Effect. Jako niepełnosprawność ograniczeń opartych na warstwach, takich jak wielokanałowy EXR (co jest powszechne). Jeśli ktoś zainteresowany profesjonalnymi efektami wizualnymi powinien wypróbować następujące aplikacje: 1. http://www.thefoundry.co.uk/products/nuke-product-family/nuke/

 1. http://www.autodesk.com/products/autodesk-maya/overview

A także kilka innych, takich jak photoshop (alternatywa dla Gimp), Hiero z Foundry, Zbrush z Pixologic i tak Houdini.

Większość z nich jest obsługiwana na platformie Linux, ponieważ wszyscy wiedzą, że dla programistów zorganizowani programiści są podstawowym zasobem. Również Linux jest używany do symulacji, renderowania sieci i zarządzania zasobami i tak, Software Dev. Ale Zbrush, jeden z rdzeni modelowania, jeszcze się nie uruchomił. A jeśli pytasz o Photoshopa. Oni nie. To jest wariant aplikacji. Ale w przypadku większości profesjonalnych aplikacji jest system Linux, wystarczy go kupić, ale przed zakupem należy pamiętać o elastyczności i integracji swojego potoku. W końcu dla pro myślę, że powinieneś wypróbować Linuksa tylko wtedy, gdy możesz uzyskać wszystkie swoje aplikacje dostępne w zgodności z Linuksem


0

Powinieneś spróbować Debugmode WAX. Jest to w zasadzie bardziej kompaktowa i łatwiejsza w użyciu wersja blendera. Chociaż nadal jest z tym kilka problemów, po prostu sprawdź ich stronę pomocy, na której znajdziesz wszystkie swoje odpowiedzi.

STRONA GŁÓWNA WOSKU: http://www.debugmode.com/wax/Działa to tylko w systemie Windows, a pytanie dotyczy w szczególności oprogramowania dla systemu Linux
hellocatfood

-1

Możesz także wypróbować darmowe oprogramowanie Fusion z blackmagicdesign.com. Sprzęt niezbędny do pracy z nim musi zostać zaktualizowany do 8 GB (minimum) pamięci RAM, procesora Core i7 i dobrej karty graficznej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.