Kliknięcie i przeciągnięcie środkowym przyciskiem nie powoduje automatycznego przewijania


8

Właśnie przyszedłem z systemu Windows (w rzeczywistości uruchamiam podwójnie system Ubuntu 12.04 i Win7), a podczas mojej instalacji Firefoksa, kiedy nacisnąłem środkowy przycisk myszy (kółko myszy), wyświetliło się koło może przesunąć wskaźnik od, aby poruszać się po stronie w dwuwymiarowym przewijaniu. W Firefox Ubuntu nie widzę tego zachowania. Czy istnieje sposób włączenia tej funkcji? Wierzę, że będzie to wymagać innej wersji Firefoksa, ponieważ podczas wyszukiwania middlew about:config, ot tylko ma

middlemouse.scrollbarPosition;true
middlemouse.paste;true
middlemouse.openNewWindow;true
middlemouse.contentLoadURL
browser.tabs.opentabfor.middleclick;true

Nawiasem mówiąc, używam kanonicznego wydania 23.0.

EDYCJA: Pobrałem czystą instalację z firefox.com i nic się nie zmieniło. Może to błąd systemu?

Odpowiedzi:


9

Opisywana funkcja nosi nazwę „automatycznego przewijania” i jest to opcja, którą można włączyć w przeglądarce Firefox. Sprawdź menu preferencji, jest tam.


Wow, dzięki! Dziwne, że to ustawienie nie zostało zsynchronizowane z moją instalacją Firefoksa w systemie Windows ...
Kroltan

4
@Kroltan Jestem trochę spóźniony, ale powodem, dla którego nie został zsynchronizowany, jest to, że domyślnie działał w systemie Windows. gdybyś jawnie ustawić opcję, wówczas byłoby to zsynchronizowane.
strugee

4

To nie jest błąd systemowy , tylko jeden ze sposobów, w jaki różni się to w Ubuntu (i ogólnie Linuksie) w porównaniu do Windows. Kliknięcie środkowym przyciskiem służy do wklejenia ze schowka xclip - różni się to od schowka Ctrl + C / Ctrl + V, do którego prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony. Dowolny tekst wyróżniony myszą będzie dostępny do wklejenia poprzez kliknięcie środkowym przyciskiem.

Na początku może to nie wydawać się przydatne, ale tak naprawdę jest - wklejanie środkowym kliknięciem to jedna z tych małych rzeczy, za którymi tak naprawdę tęsknię, gdy muszę korzystać z systemu Windows.

Obsługuje to Ubuntu, a nie jakikolwiek inny program, więc używanie innej wersji Firefoksa ci nie pomoże. Jestem pewien, że możliwe jest włączenie opisywanego zachowania, ale prawdopodobnie byłoby to bardzo trudne.


Och, co za wstyd ... Lepiej użyłbym przewijanej piłki. Dzięki za wytłumaczenie.
Kroltan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.