Czego używasz do edytowania dokumentów Microsoft Word (docx)?


Odpowiedzi:


22

LibreOffice jest zamiennikiem OpenOffice i wykonuje tę samą pracę.


13
Tuż przed tym, jak ludzie spieszą się i pobierają Libre Office, myśląc, że zrobi to o wiele więcej niż OpenOffice, powinni zdać sobie sprawę, że Libre Office jest najnowszym rozwidleniem Open Office, zawiera 99 procent tego samego kodu w tej chwili i nie dostarczają o wiele więcej. Być może w przyszłości będą się dywersyfikować, ale jeśli masz docx, którego OO nie dotknie, LO prawdopodobnie ci nie pomoże.
Oli

10
@Oli LibreOffice został opracowany na podstawie projektu Go-OO, którym były statki dystrybucyjne Ubuntu OpenOffice. Go-OO miał dodatkowy kod do PISANIA plików OOXML (.docx, .pptx, .xslx), podczas gdy waniliowa wersja OpenOffice.org nie miała (lub nie ma) tej funkcji. Ale obsługa OOXML jest zdecydowanie wstrząsająca.

@Oli @Tyler Dzięki za dodatkowe informacje, na pewno nie wiedziałem, że Libre Office to rozwidlenie OO. Ostatnio słyszałem jego nazwę, prawie nie używam dokumentów. :)
Ashfame

4
Mogę przekazać wiedzę, że kilka (około 50 dokumentów Office 2007) jak dotąd otworzyło się PRAWIDŁOWO w LibreOffice, a NIE w OpenOffice. Porównuję najnowsze dla obu, więc mogę powiedzieć co najmniej w tej części, że dokumenty pakietu Office 2007 otwierają się dobrze w LibreOffice (3.3.2) w porównaniu z OpenOffice 3.3.0 NAPRAWDĘ czekam, aż LO wesprze dokumenty amipro .sam
Luis Alvarado

Będąc regularnym użytkownikiem LibreOffice, będę musiał komentować, że LO działa poprawnie w 99% przypadkach do otwierania docxplików (proszę nie, że nie mam na myśli .docplików) . W przypadku pozostałych 1% widziałem niepoprawne numery sekcji i nieprawidłowe renderowanie tekstów.
Masroor

9

Abiword

Który jest częścią gnome-office obsługuje również format docx.


1
Mogę ręczyć, że Abiword jest świetnym małym edytorem tekstu.

i znacznie mniejszy niż libreoffice. dzięki za zalecenie.
dax

6

Mogę zaświadczyć, że LibreOffice poprawnie otwiera dokumenty pakietu Office 2007 (docx) ORAZ zapisuje je poprawnie. Do tej pory przetestowałem nieco ponad 50 dokumentów, które zawierają tabele, zdjęcia, wiele różnych marginesów, akapitów itp.

Otwierają, odczytują i zapisują poprawnie. Testowane z LibreOffice 3.3.2 i OpenOffice 3.3.0. Z OpenOffice będziesz miał problem z tym, że tekst będzie się przesuwał w górę lub w dół, a może nawet zmieni wygląd. Ale w LibreOffice nie będziesz.

To ból głowy, który przynajmniej na razie mogę pożegnać.

Aby zainstalować najnowszą wersję LibreOffice, wykonaj następujące czynności:

UWAGA - Po dodaniu PPA LibreOffice pojawi się opcja usunięcia OpenOffice. Polecam go usunąć, ponieważ, zaufaj mi, będzie znacznie lepiej.


4

Jeśli chcesz zagwarantować doskonałą zgodność z formatem docx, zawsze możesz uruchomić Office 2007 w Wine. Nie najlepszy dla etosu open source, ale działa dobrze, jeśli masz już kopię biura.


3

Lotus Symphony firmy IBM to świetny edytor tekstu z pełną obsługą plików docx. Jest to jednak zastrzeżone.


13.04 nie działa od razu z powodu problemów z zależnościami.
don.joey
1

Możesz także użyć Softmaker Office . To nie jest za darmo, ale od czasu do czasu mają specjalną ofertę, w której można go zdobyć za darmo.


1

Wrzucam również czapkę na pierścień LibreOffice. Do tej pory działało to dla mnie tak dobrze jak OpenOffice, a ponieważ zastąpi OpenOffice w następnej wersji Ubuntu, powinno być dobrze obsługiwane przynajmniej w Ubuntuland.


1

Możesz użyć wps office, który jest chińską imitacją ms office 2010 dla Linuksa i Windowsa ( i to za darmo !!! ), jeśli używasz LibreOffice, czasami obrazy się poruszają itp., Ale w przypadku pakietu wps to się nie dzieje i sty jest dokładnie taki sam, ale dla Ubuntu na razie jest wersja Beta1, niektóre rzeczy muszą iść lepiej.

Instalacja w terminalu:

Aby pobrać deb:

 $ wget -c wdl.cache.ijinshan.com/wps/download/Linux/unstable/wps-office_8.1.0.3724~b1p2_i386.deb

Do instalacji:

$ sudo dpkg -i wps-office_8.1.0.3724~b1p2_i386.deb

Aby zmienić język z chińskiego na angielski:

$ cd /opt/kingsoft/wps-office/office6/2052
$ sudo rm qt.qm wps.qm wpp.qm et.qm

Przepraszam za moją pisownię.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.