Wyłącz KDE Launcher - integracja historii przeglądarki


8

Ilekroć szukam czegoś w programie uruchamiającym KDE Kickoff, przeszukuje on również moją historię przeglądarki (zarówno Firefox, jak i Chromium).

Wyłączyłem już Nepomuka i wybrałem „nie pamiętam” w Ustawieniach systemu - Działania - Prywatność. Ale nadal pokazuje historię mojej przeglądarki.

Jak mogę to wyłączyć?

Odpowiedzi:


3

Nie wygląda na to, żeby można to zrobić w interfejsie użytkownika.

Możesz jednak edytować plik /usr/share/kde4/services/plasma-runner-bookmarks.desktop.

kdesudo kate /usr/share/kde4/services/plasma-runner-bookmarks.desktop

Znajdź tę linię:

X-KDE-PluginInfo-EnabledByDefault=true

i zmień na:

X-KDE-PluginInfo-EnabledByDefault=false

Musisz ponownie uruchomić plazmę, aby zadziałała:

kquitapp plasma-desktop
plasma-desktop

Nie jestem jednak pewien, czy ta zmiana będzie się utrzymywać po aktualizacji KDE. Radzę zamiast tego uniknąć wszystkich tych problemów, używając tylko programu uruchamiającego aplikację lancelot (nazwa pakietu to plasma-widget-lancelot). Wolę, aby się rozpoczął, i ma interfejs użytkownika, który pozwala wyłączyć moduł uruchamiający zakładki dla paska wyszukiwania.


1
Dziękuję Ci! Miałem ten sam problem podczas aktualizacji z openSUSE 12.2 do openSUSE 13.1 iz twoją odpowiedzią jako punktem wyjścia znalazłem rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje (patrz moja odpowiedź).
Jaan

7

Dla KDE 4:
Skopiuj /usr/share/kde4/services/plasma-runner-bookmarks.desktop
~ / .kde / share / kde4 / services / plasma-runner-bookmarks.desktop

W przypadku KDE 5:
Kopiuj /usr/share/kservices5/plasma-runner-bookmarks.desktop
~ / .local / share / kservices5 / plasma-runner-bookmarks.desktop

Zamień linię X-KDE-PluginInfo-EnabledByDefault=false.

Zaloguj się ponownie


Skrót do powyższego:

mkdir -p ~/.local/share/kservices5
sed 's/EnabledByDefault=true/EnabledByDefault=false/' \
    /usr/share/kservices5/plasma-runner-bookmarks.desktop \
    > ~/.local/share/kservices5/plasma-runner-bookmarks.desktop

Po ponownym uruchomieniu wydawało się, że działa.
kas

FWIW nie musisz się wylogowywać / logować ani restartować. Ponowne uruchomienie plazmy jest wystarczające:kbuildsycoca5 && timeout 5 kquitapp5 plasmashell && plasmashell
Sparhawk

lub krótko, cp /usr/share/kservices5/plasma-runner-bookmarks.desktop ~/.local/share/kservices5/plasma-runner-bookmarks.desktop && kate ~/.local/share/kservices5/plasma-runner-bookmarks.desktopa następnie polecenie @ Sparhawk za pomocą Alt + F2
Joschua

5

(Zainspirowany odpowiedzią użytkownika 2798869.) Inną opcją jest utworzenie pliku /home/(username)/.kde/share/kde4/services/plasma-runner-bookmarks.desktop z zawartością

X-KDE-PluginInfo-EnabledByDefault=false

Ma to tę przewagę nad modyfikowaniem pliku w / usr / share / kde4 /, że z pewnością będzie on aktualizował aktualizacje oprogramowania, a nawet ponowną instalację systemu operacyjnego, jeśli masz oddzielną partycję domową.

(Przetestowałem to na openSUSE 13.1, gdzie ścieżka do pliku to /home/(username)/.kde4/share/kde4/services/plasma-runner-bookmarks.desktop, ale myślę, że Ubuntu używa .kde zamiast .kde4)


2

Rozwiązanie 2020 (plazma 5.16.5): rzeczy związane z wyszukiwaniem systemu znajdują się w ustawieniach systemu -> wygląd -> wyszukiwanie plazmy. Istnieje wiele interesujących wtyczek, które wpływają na to, co pojawia się w wyszukiwaniu, w tym integrację z przeglądarką.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.