TeamViewer ctrl-alt nie działa


8

Łączę się z Ubuntu 13.04 (Gnome) do systemu Windows 7 za pośrednictwem TeamViewer

  • TeamViewer Windows - 8.0.19617
  • TeamViewer Ubuntu - 8.0.17.147

Opcja kombinacji „Wyślij klucz” w TeamViewer jest włączona. Ctrl- Altklucze nie działają. Po naciśnięciu przycisku Ctrl- Altmogę wybrać otwarte okna w systemie Ubuntu, ale nie w systemie Windows 7 na pilocie.

Jaki jest problem?

Odpowiedzi:


5

Jeśli użyjesz opcji „Pokaż pozycję wskaźnika po naciśnięciu klawisza Control” (ustawienia myszy i touchpada), spróbuj go wyłączyć. To załatwiło sprawę dla mnie ...


Masz na myśli okna?
Andrey Vorobyev

1
Jeśli używasz Ubuntu, przejdź do „Preferencji> Mysz i touchpad” i wyłącz „Pokaż pozycję wskaźnika po naciśnięciu klawisza Control”. Naprawiłem to i mogę teraz zdalnie kopiować / wklejać do systemu Windows.
Piers,

O kurwa, dziękuję! Działa dla mnie ORAZ TO NAPRAWIONO „Nie można użyć Ctrl + C do skopiowania nazwy pliku w menedżerze plików caja, gdy Ctrl jest wciśnięty, tryb edycji nazwy pliku jest automatycznie zamknięty” problem, przeszkadzało mi to przez
długi

0

W systemie Windows mogą występować problemy, jeśli używasz VirtuaWin . Alt+ Tabing działało, dopóki nie użyłem Ctrl+ do przełączania komputerów stacjonarnych. Wtedy skróty klawiaturowe zaczęły się nie powieść. Myślę, że problem dotyczy innych programów nasłuchujących ogólnosystemowych naciśnięć klawiszy, więc przejrzyj swoje programy, aby zobaczyć, który z nich może być przyczyną problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.