Jak prawidłowo zmienić rozmiar / uruchomić (aby zwiększyć / uruchomić / shm) właściwie - i gdzie jest ustawiony rozmiar?


8

Na Ubuntu 13.04 / dev / shm jest dowiązaniem symbolicznym do / run / shm, a / run / shm to tylko podkatalog / run. / run to niektóre tmpfy, które są zamontowane, ale ………… Nie mogę znaleźć po czym i jak (z pewnością nie jest obecny w / etc / fstab i nie mogę grepować niczego sensownego w / etc / init *).

Chociaż zwykle ten katalog nie wymaga uwagi, zarówno podczas próby konfiguracji Oracle, jak i podczas próby instalacji DB2, napotkałem błędy, które ostatecznie okazały się oznaczać „/ dev / shm jest za mały”. Net jest pełen porad, jak zamontować --rebind uruchom, aby go powiększyć, ale ta operacja ładnie psuje aplikacje, które używają / uruchamiają i są już uruchomione w momencie ponownego wiązania (i jest ich wiele, szczególnie na komputerach, w tym rzeczy takie jak upstart, menedżer sieci lub udev).

Moje pytania:

  1. Gdzie dokładnie jest kod, który montuje / uruchamia, kiedy to się dzieje?

  2. Co powinienem zmienić, aby zwiększyć / uruchomić rozmiar w momencie jego tworzenia? (na moim laptopie zajmuje 10% pamięci - 600 MB na laptopie 6 GB - chciałbym dać 1 GB)

  3. Jeśli 2 jest niemożliwe, to jaki jest właściwy moment, aby ponownie powiązać / uruchomić, aby zmienić jego rozmiar - a więc dzieje się to, zanim cokolwiek zacznie używać / uruchomić?

  4. Czy istnieje dokumentacja na ten temat? Chociaż istnieje wiele postów i notatek na temat / uruchom jako takich, nie mogłem znaleźć nic na temat konfiguracji.


3
Ze względu na historię: znalazłem, że najlepszym sposobem rozwiązania problemów z wyrocznią było ... binarna edycja $ ORACLE_HOME / bin / oracle i zmiana ciągów / dev / shm na / run / shm (na szczęście mają one tę samą długość) . Oracle błędnie oblicza rozmiar w przypadku dowiązania symbolicznego
Mekk

@Mekk; Znakomity ! Użyto: „vi /u01/app/oracle/product/11.2.0/xe/bin# vi oracle”, a następnie „Shift-Colon”, a następnie „% s / \ / dev \ / shm / \ / run \ / shm” i WCHODZIĆ. Pracował jak mistrz.
Nicholas

Odpowiedzi:


10

W Ubuntu montowania te są skonfigurowane w /lib/init/fstab, i jak mówi tam w komentarzach domyślnych, aby zastąpić ustawienia, możesz po prostu skopiować linię /etc/fstabi zmodyfikować według własnego uznania.

# /lib/init/fstab: static file system information.
#
# These are the filesystems that are always mounted on boot, you can
# override any of these by copying the appropriate line from this file into
# /etc/fstab and tweaking it as you see fit.  See fstab(5).

Dla mnie, pomimo dostosowania wartości rozmiaru / run, nadal był montowany przy użyciu domyślnego 10% pamięci fizycznej. Gdy piszę mount, wpis jest wyświetlany wraz z moją zaktualizowaną wartością (w tym przypadku 50%), ale mój rzeczywisty przydzielony rozmiar dla mojego katalogu / run nadal jest wyświetlany 10%. Czy czegoś tu brakuje?
Ryan Griffith,

@RyanGriffith, z przełącznikiem na systemd, nie ma / lib / init / fstab, jednak systemd powinien nadal sprawdzać / etc / fstab i działało dla mnie, kiedy próbowałem go 17.04.
Jason Conti,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.