Kółko myszy podskakuje podczas przewijania


26

Mam mały problem, który naprawdę mnie denerwuje i zastanawiam się, czy można to naprawić.

Korzystam z najnowszej dystrybucji Ubuntu 10.10, a podczas przewijania stron w górę i w dół, szczególnie w Google Chrome (także w folderach itp.), strona przewija się w górę iw dół podczas przewijania.

Nie ma problemu z samą myszą, ponieważ działa ona dobrze w innych systemach operacyjnych, ale w Ubuntu 10.10 brakuje jej tylko płynności, a także skoku.

Aby dokładnie opisać, jak sobie wyobrażasz, że strona ma 20 przeskoków przewijania, zwykle przewijasz kółko myszy raz i przesuwa się dokładnie o jeden krok w dół strony, ale jeśli przewinię około 5 kliknięć, przeskakuje tam iz powrotem.

Mam nadzieję, że możesz zrozumieć i pomóc mi rozwiązać ten ból w ...


1
To wciąż problem. Ja też cierpię z tego powodu w wersji Ubuntu 12.04 LTS 64bit. Tak jak opisałeś. Dokładnie. Myślę, że powinno to przejść do narzędzia do śledzenia błędów zamiast Ask Ubuntu
bakytn

Nadal problem w 14.04.2 czy ktoś znalazł właściwą poprawkę? Otworzę nowe pytanie, ponieważ ma ono 3 lata.
Mark Kirby,

Odpowiedzi:


19

Powyższe rozwiązania nie działały jednak dla mnie ...

Poprawka dla mnie (miałem problem od miesięcy!) Była trochę surrealistyczna i jak większość ludzi nie wierzyłem, dopóki tego nie zrobiłem:

Okazuje się, że niektóre myszy MS mają błąd kółka przewijania.

Spróbuj odłączyć kabel / klucz USB, a następnie podłącz ponownie.

To jest to!

Teraz moja mysz porusza się normalnie (jedna linia na raz, a nie pół ekranu!)

Działa to, mimo że korzystam z 4-portowego modułu KVM z ekranem / klawiaturą / myszą! Tak!


1
to samo tutaj, szczególnie jeśli masz bezprzewodową mysz, a przekaźnik jest podłączony, ale Twoja mysz jest poza zasięgiem ...
sarveshlad

2
To szalone ... to naprawiło problem, podczas gdy restart nie. Dzięki
Tamás Szelei

To samo tutaj. Moja mysz jest podłączona do USB klawiatury i po odłączeniu / podłączeniu przewijanie działa zupełnie dobrze.
kantoni

Działa z moją poprzednią myszą, nie działa z moją nową ...
Ricky Robinson

Aby rzucić tutaj dodatkowe słowa kluczowe wyszukiwania: Rozwiązuje to problem z myszką Microsoft Sculpt w wersji 18.04 (POP_OS). Dzięki @michaelDurrant
PatKilg

3

Mam system Ubuntu 11.10 z podwójnym uruchomieniem i system Windows 7 i właśnie dodałem Microsoft Wireless 3500, a kiedy uruchomiłem system Windows, zainstalowałem dla niego kilka sterowników. Kiedy wróciłem do Ubuntu, przewijanie kół było pełne stronic. Odłączyłem klucz USB i włączyłem go z powrotem, a wszystko wróciło do normy. Myślę, że istnieją pewne ustawienia, które są ustawiane w samej myszy ze sterownika Windows. Ale powyższe rozwiązanie ponownego podłączenia myszy działa dla mnie.


3

tak, odłącz i ponownie podłącz połączenie USB. zadziałało dla mnie. po tym, jak tyle razy szukałem odpowiedzi i tak długo ją tolerowałem!


2

GTK dynamicznie oblicza dobrą wartość współczynnika przewijania kółkiem myszy (liczba linii do przewinięcia) w zależności od wielkości okna. Niestety, nie pozwala jeszcze na personalizację i zgłoszono zgubienie zgłoszeń błędów.

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś zainteresowany testowaniem tego, co powiedziałem, po prostu zmień rozmiar okna, aby było tak małe, że wyświetla tylko jedną linię. Spróbuj przewijać, a zobaczysz, że przewija on jedną linię za każdym razem, gdy przewijasz koło.


to jest bardzo interesujące. Małe okno przewija się w mniejszych skokach. Co czyni to jeszcze bardziej niesamowitym, nie ma ekspozycji, aby to zmienić.
Tim Richardson,

1

Dla mnie poprawką było wyczyszczenie wnętrza myszy.

Właściwy sposób to ostrożnie rozłożyć na części i usunąć włosy i kurz, które zgromadziły się w pobliżu czujnika kółka myszy. Właśnie mocno dmuchnąłem w szczelinę wokół koła. Zadziałało natychmiast.


-1

Mam prawie ten sam problem. Kiedy bardzo powoli przewijam koło, działa dobrze, dokładnie pięć linii w tym samym czasie w gedit. Gdy toczy się szybciej, odskakuje losowo w przód iw tył z efektem, że często jesteś w tym samym miejscu po przewinięciu koła o jeden obrót. W systemie Windows działa idealnie bez sterownika. To mobilna mysz BT Thrust.

Mam dzikie przypuszczenie, w czym problem.

Po pierwsze, jest to koło z dyskretnymi pozycjami na kole. Oznacza to, że koło będzie jechać szybciej, szybciej, szybciej, szybciej podczas przewijania, ponieważ pozycje dyskretne działają jak przerwa.

Sugeruję, że sprzęt wewnątrz myszy nie jest wystarczająco dobry, aby rozróżnić pomiędzy nimi do przodu i do tyłu, szybko, szybciej, szybciej. Znam wewnętrzne działanie myszy elektronicznej i obsługuje ona takie wyjaśnienie.

Gdy dwa światła prześwitują przez szprychy w odbiorniku fotooptycznym, a ten ostatni może tylko wiedzieć więcej lub mniej światła i na tej podstawie musi zdecydować, w którym kierunku idzie koło, napisanie oprogramowania do tego zadania może być trudne, gdy koło się obraca ta sama prędkość. Wyjaśnienie, dlaczego nie jest to problemem nawet w ogólnym sterowniku systemu Windows, polega na tym, że stwardnienie rozsiane miało ten sam problem z własnymi źle wykonanymi myszami.

Rozwiązanie

Napisz w sterowniku tryb, w którym zmieni się on po wykryciu szybkich zmian między nimi w kółko myszy. W tym trybie sterownik rozróżnia kierunek przeciwny od ostatniego, powiedzmy, w buforze pierścieniowym z pięcioma ostatnimi elementami.


Niestety nie jest to spójne i prawdopodobnie nie jest również rozwiązaniem praktycznym. : - /
zaTricky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.