Jak mieć program uruchamiający na ekranie innym niż podstawowy?


8

Używam Ubuntu 12.04 LTS na jednym komputerze z dwoma monitorami. Znalazłem miejsce w ustawieniach, w których mogę ustawić „miejsce uruchamiania” i „główny” monitor (za pomocą czarnego paska); nie mogę jednak wymyślić, jak umieścić program uruchamiający na monitorze innym niż podstawowy. Chcę, aby program uruchamiający na lewym monitorze i mój prawy monitor były podstawowe.

Moim powodem jest to, że chcę uruchomić aplikację pełnoekranową na prawym głównym monitorze, a program uruchamiający jest dostępny po lewej stronie. Jeśli spróbuję ustawić położenie programu uruchamiającego na lewy, a główny monitor na prawo, po naciśnięciu przycisku zastosuj program uruchamiający automatycznie zmieni się na prawy.

Czy istnieje sposób, aby to naprawić? W razie potrzeby chętnie skorzystam z narzędzi wiersza poleceń.

Odpowiedzi:


4

To bardzo proste: przejdź do Ustawień systemu ... → Wyświetlacze , wybierz położenie Launchera i kliknij Zastosuj :

Umieszczenie programu uruchamiającego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwaga: kliknij obrazy, aby powiększyć.


1
Problem polega na tym, że automatycznie robi on ten monitor, który ma program uruchamiający, monitor główny. Chciałbym raczej, aby program uruchamiający był na monitorze NI-podstawowym. (Uwaga, jestem oryginalnym plakatem, właśnie przypadkowo opublikowałem to pytanie jako gość)
Nosrettap

@Nosrettap Jak widać, możesz użyć programu uruchamiającego na monitorze, czy chcesz. Co właściwie rozumiesz przez „główny monitor”?
Radu Rădeanu,

@ RaduRădeanu Czy mogę mieć program uruchamiający na prawdziwym ekranie innym niż podstawowy? Chcę, aby aplikacje pełnoekranowe uruchamiały się na ekranie bez uruchamiania.
Jacajack

To bardzo przeczy celowi polegającemu na tym, że program uruchamiający działa na monitorze innym niż podstawowy, ale jest bardzo przydatny dla każdego, kto natknie się na to i wymaga czegoś przeciwnego!
Kozak

2

To nie rozwiąże twojego problemu całkowicie, ale jestem w takiej samej sytuacji jak ty, a najlepsze, co do tej pory znalazłem, to:

Zakładając, że ekran główny jest tym, na którym nie chcesz uruchamiać aplikacji pełnoekranowych, wykonaj następujące czynności:

  • Ustaw program uruchamiający na drugim ekranie (nie na obu), z poziomu konfiguracji menu Wyświetl. Spowoduje to, że Twój ekran główny będzie taki, jak chcesz.
  • Następnie po zastosowaniu zmian ustaw program uruchamiający na obu ekranach, a następnie utrzymasz żądany ekran jako główny, ale będziesz mógł używać programu uruchamiającego z drugiego.

To najlepsze, co mogłem zrobić, nie pełna poprawka, ale to działa. Ponadto, jeśli masz zastrzeżone sterowniki nVidia (lub prawdopodobnie inne zastrzeżone sterowniki), możesz po prostu przełączyć główny ekran z jednego monitora na drugi, chociaż to zmieni położenie twojego programu uruchamiającego, ale jest trochę szybsze.


1
Choć jestem rozczarowany, że ta funkcja nie jest obecnie dostępna, mimo że jest to oczywiste wymaganie od wielu osób, naliczyłem nagrodę za to pytanie, które wkrótce wygasa, i aby nie marnować reputacji, dam ci najbliższe dostanę, dopóki to nie zostanie wprowadzone ~
Kozak
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.