Jak poprawić powiadomienie „nieprawidłowe żądanie HTTP” programu Google Earth?


8

Używam Ubuntu 12.04. Jak zapewne wiesz, Google Earth 7 nie działa jeszcze w Ubuntu 12.04.

Zainstalowałem Google Earth za pomocą make-googleearth-package --forcepolecenia. Moja instalacja zakończyła się powodzeniem. Na początku wszystko działało dobrze. Ale po kilku dniach miałem problem. Kiedy piszę w polu „Przejdź do” miasta, które chciałem wyszukać. Daje mi błąd „nieprawidłowe żądanie HTTP”, jak widać na zdjęciu:

Zdjęcie Google-Earth

Jak rozwiązać?

PS: Usunąłem i ponownie zainstalowałem, ale problem nadal występuje. Mogę przeszukiwać glob tylko myszką.

Odpowiedzi:


14

Wynika to ze starej wersji libcurl , która wydaje się powodować problemy. Jeśli masz już libcurl w swoim systemie (i jestem pewien, że Ubuntu 12.04 ma), możesz po prostu zmienić nazwę libcurl dostarczanego z Google Earth w następujący sposób:

sudo mv /usr/lib/googleearth/libcurl.so.4 /usr/lib/googleearth/backup_libcurl.so.4

Problem powinien zniknąć (ścieżka w mojej Linux Mint i prawdopodobnie w innych dystrybucjach jest /opt/google/earth/free/libcurl.so.4).


1
To rozwiązało również ten sam problem w Fedorze 18 z Googlegoarth 6.0.3 (z wyjątkiem ziemskiej wersji libcurl było w nieco innym miejscu - /usr/lib/googleearth/libcurl.so.4) Dzięki

Nie działa stiil czeka na odpowiedź. Dziękuję Ci. @bytefish
Hejar Mukriyani

To mnie zaskakuje. Z jaką wersją curl jest dostarczany Ubuntu 12.04?
bytefish

1
który pracował dla mnie na LMDE UP6
Dr Casper Black

Dzięki, Andy Paterson. Wypróbowałem to samo rozwiązanie, o którym wspomniałeś dla Fedory (/usr/lib/googleearth/libcurl.so.4), ale zadziałało jak urok dla mojej dystrybucji Ubuntu 12.04. @AndyPaterson
Hejar Mukriyani,

1

Nagle zacząłem widzieć ten błąd po uruchomieniu kilku aktualizacji. Próbowałem wielu rzeczy bezskutecznie i ostatecznie zaktualizowałem GE do 7.1 - to nie mogło zaszkodzić. Problem zniknął! Mam nadzieję, że to ci odpowiada.


To też działało dla mnie. Przypomina mi, że czasami ręcznie instalowane programy wymagają aktualizacji.
James
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.