Minimalne wymagania MaaS z juju-jitsu?


8

Przeglądałem tak wiele różnych stron i znalazłem tyle sprzecznych informacji. Ponieważ mam już tego dość i wierzę, że to pytanie dotyczy wielu innych użytkowników, dlatego chciałbym zebrać odpowiedź „raz na zawsze”. Niestety dokumentacja MaaS i Juju jest ... no cóż, nie najlepsza, przykro mi to mówić.

Jakie są minimalne wymagania systemowe do konfigurowania klastra MaaS, z którym będzie koordynowana juju-jitsu?

Czy muszą mieć dokładne specyfikacje systemu, czy mogę po prostu łączyć inny sprzęt?

Jakie są minimalne wymagania dla głównej maszyny?

Np. „Potrzebujesz co najmniej 8 GB pamięci RAM, dwurdzeniowego procesora z co najmniej 3,0 GHz.”

Na ilu maszynach muszę zainstalować MaaS?

Przeczytałem sześć maszyn, dziewięć maszyn i tak dalej. Wyraźnie chcę wiedzieć: „Potrzebujesz jednego dla Master i np. Pięciu węzłów”.

Czy muszę podłączyć do mojej maszyny głównej tyle kart sieciowych (kart sieciowych), ile jest węzłów, czy mogę po prostu podłączyć dwie karty sieciowe i przełącznik?

Jedna karta sieciowa do łączenia się z Internetem, jedna do obsługi zadań MaaS, podłączona do przełącznika, który łączy moje węzły z urządzeniem głównym?

Czy Juju jest teraz gotowy do wdrożenia lokalnego?

Ostatnim razem, gdy eksperymentowałem z komputerem jujui musiałem zrestartować komputer, usługi zorganizowane przez juju zniknęły. To był problem, który znalazłem również na oficjalnej stronie juju. Niestety, jak wspomniano powyżej, dokumentacja nie jest najlepsza, więc nie mogłem znaleźć potrzebnych informacji na ten temat. Więc:

Czy mogę używać juju w środowisku lokalnym, czy zrestartowanie przerwie moją konfigurację?

Odpowiedzi:


8

Jakie są minimalne wymagania systemowe do utworzenia klastra MaaS, który będzie koordynowany z juju-jitsu?

W przypadku kontrolera regionu (maszyny nadrzędnej) nie potrzebujesz niczego szczególnie wydajnego, chyba że chcesz zarządzać setkami lub tysiącami maszyn.

Kontrolery klastrów stawiają jeszcze mniej wymagań, ale jeśli nie masz do czynienia z więcej niż, powiedzmy, 200 maszynami, i tak nie będziesz potrzebować dedykowanego kontrolera klastrów.

Maszyny, którymi będziesz zarządzać, mogą być praktycznie wszystkim, ale zdecydowanie sugeruję używanie maszyn ze sterownikami IPMI, aby MAAS mógł kontrolować ich moc. MAAS może korzystać z Wake-On-LAN, ale tylko do włączania, a nie wyłączania maszyn.

Jakie są minimalne wymagania dla głównej maszyny?

Nic nie wymaga szczególnej pamięci RAM lub procesora, więc maszyna z 2 GB pamięci RAM i dość skromnym procesorem powinna Cię zabrać. Będziesz potrzebował miejsca na dysku dla pobranych obrazów maszyn i dzienników (MAAS zbiera zdalne syslogi), ale nawet coś takiego jak 20 GB powinno wystarczyć również na początek.

Ocena złożonych wyrażeń znaczników jest jedną z niewielu rzeczy, które robi MAAS, które wymagają dużej mocy obliczeniowej, ale rozkłada to obciążenie na kontrolery klastra. Im więcej maszyn posiadasz pod zarządzaniem, tym więcej kontrolerów klastrowych będziesz mieć, a tym samym więcej maszyn, na których obciążenie zostanie rozłożone. Kiedy zaczynasz, prawie na pewno nie masz się o co martwić w tym względzie.

Na ilu maszynach muszę zainstalować MaaS?

Ponownie na początek możesz mieć jeden komputer jako kontroler regionu i pierwszy kontroler klastra i używać go do zarządzania setkami maszyn.

Zalecamy, aby dysponować dedykowanym kontrolerem klastra dla każdego ~ 1000 komputerów oraz aby klaster działał we własnej domenie rozgłoszeniowej. Musisz także przypisać odrębną podsieć IP do każdego klastra.

Czy muszę podłączyć do mojej maszyny głównej tyle kart sieciowych (kart sieciowych), ile jest węzłów, czy mogę po prostu podłączyć dwie karty sieciowe i przełącznik?

Wystarczy jedna karta sieciowa. Aby zapobiec zalewaniu sieci przez ruch rozgłoszeniowy, zalecamy, aby nie umieszczać więcej niż ~ 1000 komputerów w każdej domenie rozgłoszeniowej.

Czy Juju jest teraz gotowy do wdrożenia lokalnego?

Czy mogę używać juju w środowisku lokalnym, czy zrestartowanie przerwie moją konfigurację?

Zostawię pytania z Juju, aby odpowiedzieć komuś z większym doświadczeniem.


2

To jest częściowa odpowiedź tylko na twoje lokalne pytanie dotyczące wdrożenia. Lokalny dostawca Juju w .7 jest przeznaczony do lokalnego rozwijania uroków, a jak zauważyłeś, ponowne uruchomienie naprawdę przerywa ten przepływ pracy.

Juju nie będzie miał lokalnego dostawcy gotowego do produkcji do końca tego lata; będzie jednak wspierać przetrwanie ponownego uruchomienia.


2
Według stanu na dzień 2015.06.08 mogę powiedzieć, że mając wdrożenie MaaS-juju z serwerem MaaS na laptopie, bootuj pasek juju i juju-gui na jednym serwerze i 39 innych systemach, na których uruchamiam swoje uroki, możesz wszystko wyłączyć i wykonaj kopię zapasową bez uszkodzenia bazy danych juj lub konfiguracji jednostki uroków.
rmustakos
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.