Dropbox bardzo wysokie zużycie procesora bez faktycznego transferu danych


8

Proces Dropbox stale taktuje ponad 50% użycia procesora, czasem nawet do wyższych lat 80. i 90. Jednocześnie nie przesyła ani nie pobiera plików, które powinien. Postęp utknął w tym samym punkcie, a demon Dropbox nie przesłał / nie pobrał więcej niż jednego pliku w ciągu ostatnich 24 godzin. Mówimy tylko o małych plikach, takich jak zdjęcia (~ 4-10 MB każdy). Ma to wpływ na mój laptop, ponieważ przegrzewa się, czasem z temperaturą rdzenia do 15-20 stopni powyżej normy. Wykorzystanie procesora i temperatura zauważalnie spadają po zabiciu demona Dropbox.

Mam ten problem od ponad tygodnia. Używam Xubuntu 12.04. Mam więcej niż wystarczającą ilość dostępnego miejsca na dysku lokalnym (8 GB na dysku, na którym zamontowany jest katalog główny i root) oraz 20 GB wolnego miejsca na moim koncie Dropbox. Mam 2 GB pamięci RAM.

Próbowałem także następującego procesu (wspomnianego w tym pytaniu: Dropbox zajmuje zbyt dużo czasu procesora. Jak mogę to naprawić? ):

sudo apt-get purge nautilus-dropbox
rm -r $HOME/.dropbox*
sudo apt-get install nautlius-dropbox

Ale nie miało to znaczenia dla omawianego problemu.


Czy sprawdziłeś swoje połączenie internetowe?
Shaharil Ahmad

Odpowiedzi:


4

Najpierw uruchom w terminalu:

sudo apt-get install cpulimit && sudo apt-get update

Następnie użyj edytora tekstu, takiego jak gedit lub kate i umieść następujący tekst w pliku.

#!/bin/sh
dropbox start -i
cpulimit -e dropbox -l 15

zapisz plik pod nazwą „cpulimit.sh”. Po zapisaniu przejdź do ikony i kliknij prawym przyciskiem myszy, gdzieś w sekcji uprawnień, pojawi się pole „make wykonywable” lub coś podobnego. Zaznacz to pole. Przejdź do programu autostartu, który można znaleźć, wpisując „startup” w unity ubuntu lub autostart w kubuntu. Dodaj program, przeglądaj, znajdź utworzony plik .sh i ustaw ok. Powinien działać przy każdym uruchomieniu. W powyższym kodzie zauważysz, że jest „15”, co oznacza maksymalne użycie procesora. Prawdopodobnie możesz ustawić go jeszcze niżej, jeśli chcesz (np. Zamień „15” na „8” lub cokolwiek innego). Nie wiem, czy jest minimum, czy nie.


1

Moja sytuacja może być inna niż twoja, ale miałem dokładnie ten sam problem, jednak jestem teraz w punkcie, w którym mój Dropbox działa poprawnie.

Dwie rzeczy mogły być czynnikiem wpływającym na przywrócenie mojego Dropbox do stanu roboczego.

Po pierwsze, specyfikacja ponownej instalacji. Dla pewności zacząłem od:

rm -r ~/.dropbox*

Następnie postępowałem zgodnie z instrukcjami tutaj: http://www.computeractive.co.uk/ca/computeractive-blog/2186872/fixing-dropbox-ubuntu-1204

Gruntownie:

sudo apt-get clean
sudo apt-get update
sudo apt-get --purge remove nautilus-dropbox
sudo apt-get --purge autoremove
sudo apt-get --reinstall install nautilus-dropbox

Po drugie, moja sytuacja może być inna niż twoja, ponieważ próbowałem ustawić Dropbox na dodatkowym dysku twardym, ponieważ mój podstawowy dysk twardy to mniejszy dysk SSD.

W przeszłości miałem problemy z Dropboxem na dyskach pomocniczych, więc kiedy próbowałem rozwiązać problem, zawsze miałem na myśli, że problem może być związany z próbą użycia dysku dodatkowego.

Po nieszczęściu z rozwiązaniami, które zasugerowałeś tutaj i innymi sugerowanymi gdzie indziej, poddałem się i postanowiłem sprawdzić, czy będzie działał normalnie, jeśli ustawię Dropbox na głównym dysku twardym.

Nie wiem, czy to był krok 1, czy krok 2, ale potem przeinstalowałem z moim folderem Dropbox na podstawowym SSH, Dropbox zsynchronizował się i zachował zgodnie z oczekiwaniami.

Daj mi znać, jeśli krok 1 rozwiązuje problem, ponieważ nie zastanawiałem się nad przeniesieniem mojego Dropbox na drugi dysk twardy, ale chciałbym.

Mam nadzieję że to pomoże!


1

Sprawdź dropbox filestatus. przechwytuje procesor i pamięć, gdy coś pójdzie nie tak. w moim przypadku problemem była struktura pliku teamviewer.

Powodzenia!


0

Miałem ten sam problem i naprawiłem

rm -r ~/.dropbox
ln -s /mnt/win/Dropbox ~/Dropbox

Zastąp / mnt / win / Dropbox ścieżką do folderu Dropbox z drugiego dysku twardego. Teraz uruchom Dropbox i ustaw lokalizację na ~ / Dropbox


0

Próbowałem wszystkich powyższych, ale za każdym razem, gdy ponownie instalowałem, blokowałem jeden rdzeń procesora na 100%. W końcu okazało się, że jeśli wykonałem wszystkie kroki, aby wyczyścić Dropbox, a następnie wykonałem czystą instalację przy użyciu pakietu deb z witryny Dropbox, wszystko działa poprawnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.