Aplikacje do zarządzania hasłami?


44

Mam kilka haseł, które są długie, skomplikowane i trudne do zapamiętania.

Chciałbym użyć aplikacji do zarządzania hasłami, aby zapisać wszystkie moje hasła zamiast zapisywać je za pomocą edytora tekstu.

Jaki jest najlepszy menedżer haseł?Wiem . Ale jestem z telefonu komórkowego, mam nadzieję, że administrator usunie go
JAK

Dlaczego są trzy odpowiedzi, które zalecają to samo oprogramowanie?
Burhan Ali

Odpowiedzi:


28

KeePassX zainstalować

KeePassX to darmowy / open-source menedżer haseł lub sejf, który pomaga bezpiecznie zarządzać hasłami. Możesz umieścić wszystkie hasła w jednej bazie danych, która jest zablokowana jednym kluczem głównym lub dyskiem z kluczem. Musisz więc zapamiętać tylko jedno hasło główne lub włożyć klucz-dysk, aby odblokować całą bazę danych. Bazy danych są szyfrowane za pomocą algorytmów AES lub Twofish.

Zrzut ekranu


Tak, jest bardzo dobra, jest wieloplatformowa (wersja 1.18)
Vassilis

Łączę plik hasła Keepass z Dropbox, aby mieć wszystkie moje hasła na komputerze w pracy, komputerze domowym, telefonie z Androidem ... To bardzo wygodne.
Zoe

Nowsza wersja, KeePass, świetnie współpracuje z Mono. Informacje o konfiguracji tutaj: keepass.info/help/v2/setup.html
Randy Orrison

15

Proponuję darmowy, wieloplatformowy KeePassX . Używam go również na telefonie z Androidem ( KeePassDroid , w połączeniu z Dropbox ). Możesz zainstalować z centrum oprogramowania

KeePassX zainstalować

KeePassX to darmowy / open-source menedżer haseł lub sejf, który pomaga bezpiecznie zarządzać hasłami. Możesz umieścić wszystkie hasła w jednej bazie danych, która jest zablokowana jednym kluczem głównym lub dyskiem z kluczem. Musisz więc zapamiętać tylko jedno hasło główne lub włożyć klucz-dysk, aby odblokować całą bazę danych. Bazy danych są szyfrowane za pomocą algorytmów AES lub Twofish.

Zrzut ekranu

okno

Możesz znaleźć funkcje tutaj , a więcej zrzutów ekranu tutaj .


Czy nadal niezawodne jest używanie KeePassX, gdy repozytorium ubuntu ma bardzo starą wersję?
Lucio,

Tak, to jest bardzo stary, ale nie ma nowej wersji: keepassx.org/downloads vs packages.ubuntu.com/search?keywords=keepassx
antivirtel

1
Czy nie rozwidlono go w KeePass2 ?
Lucio,


KeePass nie jest wieloplatformowy: keepass.info/download.html - nowe wydania nie są jeszcze stabilne ...
antywirusowy

14

Seahorse to aplikacja domyślnie instalowana w Ubuntu i zarządzająca hasłami do różnych aplikacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7

Naprawdę podoba mi się LastPass To nie jest oprogramowanie typu open source, ale jest bardzo dobrze obsługiwane na platformach, przeglądarkach i urządzeniach. Niedawno nabyli XMarks (świetne narzędzie do synchronizacji zakładek i przeglądarek między przeglądarkami). LastPass jest niezwykle bezpieczny, oferuje uwierzytelnianie drugiego przejścia i jest bardzo niezawodny.


Należy to ocenić. LastPass jest świetny, ponieważ możesz dostać się do niego z dowolnego miejsca w Internecie. Właśnie dostał rozszerzenie przeglądarki na tydzień również od MaxPC ( maximumpc.com/article/columns/browser_extension_week_lastpass ).
rifferte

Używam XMarków i od lat jestem uzależniony od tej aplikacji. Pamiętam, kiedy LastPass go nabył, ale nie wróciłem, by sprawdzić LastPass. Płacenie za zarządzanie hasłami wydaje się złe, ale jeśli jest bezpieczne i niezawodne, być może jest to dobra opcja.
nicorellius

6

KeePassX to kolejna opcja:

KeePassX to aplikacja dla osób o wyjątkowo wysokich wymaganiach w zakresie bezpiecznego zarządzania danymi osobowymi. Ma lekki interfejs, jest wieloplatformowy i opublikowany zgodnie z warunkami Powszechnej Licencji Publicznej GNU.

KeePassX zapisuje wiele różnych informacji, np. Nazwy użytkowników, hasła, adresy URL, załączniki i komentarze w jednej bazie danych. W celu lepszego zarządzania dla każdego wpisu można określić zdefiniowane przez użytkownika tytuły i ikony. Ponadto wpisy są sortowane w grupach, które również można dostosowywać. Zintegrowana funkcja wyszukiwania umożliwia wyszukiwanie w jednej grupie lub w całej bazie danych. KeePassX oferuje małe narzędzie do bezpiecznego generowania hasła. Generator haseł jest bardzo konfigurowalny, szybki i łatwy w użyciu. Szczególnie ktoś, kto często generuje hasła, doceni tę funkcję.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Program jest dostępny w Centrum oprogramowania, ale nie mogę wymyślić, jak zrobić fajny przycisk instalacji, który działa :)

KeepassX jest również dostępny dla systemów Windows i MacOS.


Keepass jest niesamowity :)
Tachyons,

BTW, możesz użyć skryptu George'a Edisona, aby dodać środkowy przycisk oprogramowania
Tachyons,

Czy to nie jest to samo oprogramowanie, o którym wspomniano w pierwszych dwóch odpowiedziach?
Lucio

1
@Lucio: Tak, to samo. Myślę, że w pewnym momencie połączono 2 podobne pytania - zauważysz, że połowa odpowiedzi tutaj została udzielona 18 marca 2011 r., A kolejne 13 czerwca 2012 r.
Sergey

4

Możesz użyć Menedżera haseł Figaro 2

Zainstaluj za pośrednictwem centrum oprogramowania

Menedżer haseł Figaro 2 (FPM2) to program, który umożliwia bezpieczne przechowywanie haseł. Hasła są szyfrowane za pomocą algorytmu AES-256.

Jeśli hasło dotyczy strony internetowej, FPM2 może śledzić adresy URL ekranów logowania i automatycznie uruchamiać przeglądarkę. W tym charakterze FPM2 działa jako rodzaj menedżera zakładek. Możesz nauczyć FPM2 uruchamiania innych aplikacji i opcjonalnie przekazywać nazwy hostów, nazwy użytkowników lub hasła do wiersza poleceń.

FPM2 ma również generator haseł, który może wybierać hasła dla Ciebie. Pozwala określić, jak długie powinno być hasło i jakie typy znaków (małe litery, wielkie litery, cyfry i symbole) powinny być używane. Możesz nawet uniknąć dwuznacznych znaków, takich jak duże O lub zero.

Źródło: http://linuxpoison.blogspot.com/2012/02/ui-based-password-manager-figaros.html


3

Używam kart haseł. Opracowywana jest wersja desktopowa open source o nazwie Randy . Do tego czasu możesz używać passwordcard.org


To naprawdę fajny pomysł. EFF zaleca używanie kości do generowania bezpiecznych haseł ( eff.org/dice ), a także zapisywanie tego. Myślę, że częstym nieporozumieniem jest to, że zapisywanie haseł / fraz jest niepewne. Jedyny prawdziwy problem z kartami polega na tym, że nie jest on zautomatyzowany i trzeba go cały czas wyciągać, aby wpisać hasło (chyba że użyjesz hasła głównego Firefoksa i zapamiętasz je po raz pierwszy lub użyjesz menedżera haseł w połączeniu z kartami). Dobra wskazówka.
nicorellius

3

KeePass2 run_software_center

Chociaż KeePassX jest bardzo łatwy w instalacji i zarządzaniu, osobiście wolę KeePass2 . Chociaż nieco trudniej go dostosować i ma tendencję do działania w Unity, oferuje znacznie lepszą integrację przeglądarki IMHO.

Dzięki KeePass już nigdy nie będziesz musiał wpisywać hasła na żadnej stronie internetowej. Nie będziesz musiał nawet łamać palców jakimś dziwnym skrótem klawiaturowym. KeePass rozpoznaje witrynę, na której się znajdujesz, i przesyła dane logowania w pełni automatycznie, pozostawiając tylko jedno kliknięcie myszką na „logowanie”. Jest bardzo poręczny i wygodny.

Samouczek dotyczący instalacji i konfiguracji do pracy z Chrome / Chromium można znaleźć tutaj .0

1- 1-15 października : (dla Ubuntu wszystkie wersje)

Enpass 5.0 RC został wydany niedawno (64- bitowy tylko dla systemu Linux) z najważniejszą funkcją: rozszerzeniami przeglądarki zarówno dla systemu Linux, jak Firefoxi Chromedla systemu Linux.

Instalacja :

1. Przejdź do oficjalnej strony enpass.io . Wybierz Enpass dla systemu Linux. Musisz podać swój adres e-mail, a następnie link zostanie wysłany na Twój adres e-mail.

2. Po pobraniu uruchom następujące polecenia:

cd ~/Downloads
chmod +x EnpassInstaller
sudo apt-get install libxss1
./EnpassInstaller

Metoda 2 :

Aby zainstalować Enpass, dodaj nowe repozytorium do /etc/apt/sources.list

sudo su
echo "deb http://repo.sinew.in/ stable main" > \
/etc/apt/sources.list.d/enpass.list
wget -O - http://repo.sinew.in/keys/enpass-linux.key | apt-key add -
apt-get update
apt-get install enpass

Zamiast dodawać daty,
przejrzyj

0

Dla pełnego zrozumienia należy zauważyć, że przeglądarki Ubuntu obsługują zapisywanie haseł i ich synchronizowanie:

 • Firefox zapisuje hasła i możesz je udostępniać innym instalacjom Firefox na innych urządzeniach (Windows, Mac, Android, iOS, Firefox OS) za pomocą kont Firefox / Firefox Sync . Wszystko jest zaszyfrowane po stronie klienta, co oznacza, że ​​Mozilla nie zna Twoich haseł, ale oznacza to również, że jeśli zapomnisz hasła do kont Firefox i stracisz dostęp do wszystkich urządzeń, możesz stracić wszystkie hasła . Kiedyś istniała opcja użycia własnego serwera do przechowywania przesłanych danych, ale nie próbowałem tego i nie wiem, czy jest już obsługiwany. Konta Firefox nie obsługują uwierzytelniania dwuskładnikowego.

 • Chrome pozwala także synchronizować hasła na różnych urządzeniach . Google przechowuje hasła w chmurze, ale nie w sposób zerowej wiedzy (AFAIK). Jeśli zapomnisz hasła do Google, musisz użyć zwykłych metod, aby odzyskać swoje konto Google. Google obsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą numeru telefonu komórkowego.

 • Chrom działa tak samo jak Chrome.

 • Opera umożliwia także synchronizację haseł, prawdopodobnie przechowuje je na serwerach Opery, tak jak Chrome ((brak uwierzytelniania dwuskładnikowego, a nie zerowej wiedzy, AFAICT).
 • GNOME Web (lub Epiphany) przechowuje zapisane hasła w aplikacji Hasła i klucze szyfrowania (Seahorse), nie wiem, czy istnieje wbudowany sposób synchronizacji tych danych.

TLDR:

Firefox:  sync,  zero-knowledge,   no 2FA
Chrome/ium: sync,  not zero-knowledge, 2FA with phone number
Opera:   sync,  not zero-knowledge, no 2FA
Epiphany:  no sync

Wszystkie te przeglądarki mogą przeglądać listę zapisanych haseł, ale nie pasują one do wszystkich funkcji większości menedżerów haseł, ponieważ można przechowywać tylko hasła przeznaczone dla stron internetowych, a nie hasła w ogóle. Niektóre przeglądarki mogą importować zapisane hasła z innych przeglądarek, a wielu menedżerów haseł może importować zapisane hasła z innych przeglądarek.


FF ma również opcję hasła głównego, dlatego należy o tym pamiętać w opcjach przeglądarki.
nicorellius 11.04.17

0

Wizjoner Menedżer haseł

Cytując stronę projektu

Konwencjonalne menedżery haseł mają kilka wad. Pracują, generując hasła, szyfrując je hasłem głównym, a następnie przechowując lub synchronizując gdzieś zaszyfrowane hasła.

Z tym podejściem wiąże się kilka problemów:

 • Zaszyfrowane dane mogą zostać utracone, blokując w ten sposób użytkownika na wszystkich kontach.
 • Zaszyfrowane dane mogą zostać skradzione. Jeśli użytkownik używa słabego hasła głównego, wszystkie jego konta mogą zostać naruszone.
 • Dane mogą być synchronizowane tylko z ograniczoną liczbą urządzeń.

Visionary Password Manager znacznie poprawia te niedociągnięcia:

 • Twoje hasła są generowane w locie w oparciu o czysty algorytm. Oznacza to, że jedyną rzeczą, która mogłaby spowodować utratę danych, jest zapomnienie hasła głównego.
 • Nic nie jest przechowywane, więc nie ma co ukraść.
 • Istnieją tysiące iteracji Scrypt, dzięki czemu brutalne wymuszanie jest niemożliwe.
 • Nie trzeba synchronizować danych, ponieważ nie ma nic do synchronizacji! Możesz użyć tego skryptu lub naszego interfejsu API (wkrótce) z dowolnego miejsca na świecie i z dowolnego urządzenia, aby wygenerować swoje hasła.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.