Polecić wtyczkę wyrażeń regularnych dla gedit?


13

Chciałbym przeprowadzić wyszukiwanie i / lub zamienić używając wyrażenia regularnego w gedit. Jeśli mam rację, domyślnie nie można tego zrobić. Zastanawiałem się więc, czy ktoś może polecić fajną wtyczkę do tej funkcji? Jak zainstalować taką wtyczkę? Dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedzi:


5

Zobacz - https://wiki.gnome.org/GeditPlugins . Znajduje się tam wtyczka wyrażeń regularnych, a także jeszcze więcej wtyczek i instrukcji instalacji - (u dołu strony).


Dzięki! Zainstalowałem wtyczki gedit. Teraz w menu Edycja-> Preferencje-> Wtyczki, które można udostępnić funkcję wyrażeń regularnych? Na podlinkowanej stronie nie znalazłem powiązanych wtyczek. Może coś mi umknęło?
Tim

@Tim Wtyczki są raczej daleko w dół strony (przepraszam, że nie mogę podać bezpośredniego linku bez pobierania plików - nazywane są wtyczkami wyrażeń regularnych - wystarczy nacisnąć Ctrl + F w przeglądarce, aby je znaleźć na tej stronie.
RolandiXor

Dzięki! Widzę teraz wtyczkę. Czy jest już uwzględniony we wtyczkach gedit, które są dostępne w menedżerze pakietów Synaptic? Czy muszę go pobrać ze strony, którą podłączyłeś?
Tim

@Tim Myślałem, że tak, ale po sprawdzeniu myślę, że musisz go pobrać: P
RolandiXor

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.