Jak mogę pobierać Xdcc w wierszu poleceń?


8

Potrzebuję wiersza poleceń klienta Irc (np. Irssi), który może pobierać pliki z bota Xdcc. Próbowałem już Irssi, dołączyłem do kanału i poprosiłem o plik od bota Xdcc przy użyciu zwykłego /msg botname xdcc send #123, a bot zaoferował ten plik, ale powiedział: Please set your client to receive the file.Już szukałem odpowiedzi, ale nie mogłem znaleźć niczego, jak zaakceptować pliki po pobraniu Xdcc. Jak mogę pobrać pliki z bota Xdcc za pomocą Irssi lub innego klienta wiersza poleceń? Który port muszę otworzyć w zaporze, aby pobrać Xdcc?

Odpowiedzi:


10

Musisz /dcc get botname; lub dcc_autogetwłączone.
Pierwszym z nich jest polecenie zaakceptowania wysyłanych plików.
Drugi to ustawienie automatycznego przyjmowania plików wysyłanych do Ciebie (które mogą być nadużywane przez inne osoby).

Sugeruję przeczytanie dokumentacji irssi i przeczytanie o DCC , abyś zdał sobie sprawę, że XDCC to tylko bot używający DCC.


Dzięki, działa: DI przeczytał już strony Wikipedii na temat dcc i xdcc, ale żadne z nich nie mówi ani słowa o tym, jak akceptować pliki. Podręcznik irssi też nic o tym nie mówi, stąd moje pytanie tutaj.
Kotori

3

Można ustawić dcc_autogetna on:

/SET dcc_autoget ON

I addbot do białej listy:

/SET dcc_autoget_masks BOT_NAME

Wtedy tylko bot wyśle ​​ci pliki bez potwierdzenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.