Alternatywa dla LibreOffice Base dla Ubuntu


8

Czy istnieje oprogramowanie do zarządzania bazą danych dla Ubuntu jako alternatywa dla LibreOffice Base?

LObase działa przez chwilę dobrze, ale czasami pliki, nad którymi pracuję, ulegają uszkodzeniu i tracę całą swoją pracę.


Jedyne, o czym chciałbym wspomnieć, to to, że LO Base jest front-endowym narzędziem dla wybranej bazy danych. Ma domyślną bazę danych, której będzie używał, jeśli nie zapewnisz bazy danych do użycia. Zastanawiam się, czy problem z korupcją wynika z mechanizmu bazy danych i czy można go rozwiązać, zmieniając bazy danych, a nie interfejs użytkownika (bazę). Przykład - przełącz się na MySQL jako zaplecze. Nie mogę powiedzieć, że wiem, że to twój problem - ale to myśl.
Corvus B

Odpowiedzi:


6

Wypróbuj Kexi .

Kexi to wizualny twórca baz danych typu open source, długo oczekiwany konkurent dla programów takich jak MS Access lub Filemaker.

Jest częścią Calligra Suite (ale można go używać całkowicie niezależnie).

Aby zainstalować z centrum oprogramowania:

Kexi Zainstaluj Kexi

Z wiersza poleceń:

 • Naciśnij Ctrl+ Alt+ Tna klawiaturze, aby otworzyć Terminal.
 • Po otwarciu uruchom następujące polecenie:

  sudo apt-get install kexi
  

Aby uzyskać więcej informacji lub pobrać Kexi, odwiedź witrynę internetową Kexi


Kexi wygląda obiecująco, jednak występują problemy z importowaniem danych z MySql / CSV / ODS i proces się kończy. Ponadto wydaje się, że nie ma żadnej opcji bezpośredniego działania na bazie danych MySql, mimo że łączy się w porządku. Uwaga: w przypadku połączenia MySql na localhost usuń zaznaczenie opcji połączenia opartego na pliku gniazda na karcie szczegółów dodawania nowego połączenia.
Sri

4

Możesz spróbować Glom . Jest to kompletny system bazy danych, taki jak FileMaker Pro (lub Access).

Dzięki Glom możesz projektować definicje tabel i relacje między nimi, a także rozmieszczać pola na ekranie. Możesz edytować i przeszukiwać dane w tych tabelach oraz określać wartości pól w kategoriach innych pól. To tak proste, jak powinno być. Projekt jest luźno oparty na FileMaker Pro, z dodatkową zaletą oddzielenia interfejsu od danych. Prosta struktura powinna wystarczyć do wdrożenia większości aplikacji bazodanowych. Bez Gloma systemy te zwykle składają się z wielu powtarzalnych, niemożliwych do utrzymania kodów.

Aby zainstalować z centrum oprogramowania:

Glom Zainstaluj Glom

Z wiersza poleceń:

 • Naciśnij Ctrl+ Alt+ Tna klawiaturze, aby otworzyć Terminal.
 • Po otwarciu uruchom następujące polecenie:

  sudo apt-get install glom
  

Więcej informacji można znaleźć na stronie Glom


0

Ponieważ powodem szukania alternatywy było uszkodzenie danych, oto inna opcja: użyj LibreOffice Base z konfiguracją podzielonej bazy danych, zamiast z domyślną osadzoną bazą danych.

Domyślnie Base używa HSQLDB (v1.8) w połączeniu z konfiguracją Base w pliku zip. Takie połączenie struktury bazy danych i danych z innymi ustawieniami powoduje, że plik jest podatny na uszkodzenie danych .

Zamiast tego możesz przekonwertować istniejące bazy danych na konfigurację podzielonej bazy danych i / lub rozpocząć nowe projekty za pomocą kreatora podzielonej bazy danych, który używa HSQLDB (v2.3).

Konfiguracja podzielonej bazy danych wymaga włączenia funkcji makr.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.