Apt-get 403 Zabronione, ale dostępne w przeglądarce


8

Zauważyłem, że apt-get updateostatnio uruchomienie spowodowało, że sporo ppa zwróciło „403 Forbidden”. W i starając się je oczyścić, spojrzałem:

W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/gnome3-team/gnome3/ubuntu/dists/raring/main/binary-amd64/Packages 403 Forbidden

W: Failed to fetch http://ppa.launchpad.net/gnome3-team/gnome3/ubuntu/dists/raring/main/binary-i386/Packages 403 Forbidden

E: Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.

Dziwne jest to, że jeśli skopiuję te adresy URL do przeglądarki, będę mógł uzyskać dostęp do plików w porządku. Dlaczego apt-get miałby zgłaszać komunikat „403 Forbidden”, jeśli są one nadal dostępne? Próbowałem ponownie dodać ppa, przez add-apt-repositoryktóre ponownie pobiera klucz do podpisu, i nadal zgłaszane jest „403 Forbidden”.


nie mam kałamarnicy ani żadnego innego proxy i nadal otrzymuję te błędy
Berry Tsakala

Odpowiedzi:


14

Okazuje się, że jest to problem ze squid-deb-proxy. Niestety nie dodaje PPA i innych repozytoriów i po prostu kończy się niepowodzeniem z raczej nieoczekiwanym błędem 403.

Możesz to naprawić, dodając repozytoria do pliku konfiguracyjnego:

/etc/squid-deb-proxy/mirror-dstdomain.acl

# launchpad personal package archives (disabled by default) 
ppa.launchpad.net                      
private-ppa.launchpad.net                  

Oczywiście odinstalowanie squid-deb-proxy działa również w ten sposób:

apt-get remove squid-deb-proxy

2
Dla ciekawskich oznacza to odkomentowanie ppa.launchpad.netlinii /etc/squid-deb-proxy/mirror-dstdomain.acl.d/10-default.
Nathan Osman,

1
Nie zapomnij sudo service squid-deb-proxy restarttego zrobić.
Irfan

Próbowałem, sudo service squid-deb-proxy reloadale nie wydaje się, aby przeładować plik dstdomain.acl, wymagane było ponowne uruchomienie usługi, jak powiedział Power-Inside powyżej.
ThorSummoner,

2

Czy używasz proxy?

Często występuję ten błąd, nawet gdy korzystam z serwera głównego. Zauważyłem, że dzieje się tak, gdy z jakiegoś powodu proces apt-get zrywa się. Na przykład podczas apt-get updatepobierania niektórych plików nie można zakończyć. Będziesz tam po otrzymaniu błędu 403 dla tego konkretnego pliku.

Dowiedziałem się, że te częściowo pobrane pliki (nie jestem pewien, czy to dokładnie pliki) podczas aktualizacji apt-get są przechowywane w /var/lib/apt/lists/partial/

Tak zrobiłem sudo rm -r /var/lib/apt/lists/partial/*(usunąłem wszystkie pliki w katalogu)

Po tym nie dostaję błędu 403.

Jeśli pojawia się błąd podczas uruchamiania apt-get installlub apt-get upgradelubapt-get dist-upgrade

próbować sudo rm -r /var/cache/apt/archives/partial/*


0

Używam inteligentnego lustra. Musiałem apt clean allnastępnie usunąć wcześniej pobrane pliki deb z katalogu mojej kałamarnicy, /var/spool/squid3/intelligentmirror/debaby kontynuować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.