Czy istnieje alternatywa dla Scrivener (narzędzie dla pisarzy do aranżowania pomysłów?)?


24

Scrivener to aplikacja do edytowania tekstu zaprojektowana dla pisarzy z unikalnym interfejsem i zestawem narzędzi skoncentrowanych na „generowaniu treści”, a nie tylko na pisaniu treści.

Coś takiego w Ubuntu?


spróbuj celtx (nie jestem pewien, czy nadal jest aktualizowany, nie sprawdzaj przez chwilę
RolandiXor

1
Jak zauważam poniżej, Scrivener dla Linuxa zbliża się do wydania.
belacqua

Odpowiedzi:


16

Celtx

Celtx to pierwszy na świecie system kompleksowej produkcji mediów. Zastępuje przedprodukcję „papier i spoiwo” podejściem cyfrowym, które jest bardziej kompletne, prostsze w obsłudze i łatwiejsze do udostępnienia.

Celtx

Kabikaboo ( kliknij, aby zainstalować )

Kabikaboo ma pomóc ci zaplanować powieść, ale może być wykorzystany do wszystkiego, co skorzystałoby z organizacji tekstów opartych na drzewach. Kabikaboo nie jest przeznaczony do tworzenia sformatowanych dokumentów - w tym celu należy użyć AbiWord / OpenOffice / LaTeX lub innego edytora.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Storybook

Storybook to bezpłatne (otwarte źródło) narzędzie do pisania powieści dla twórczych pisarzy, powieściopisarzy i autorów, które pomoże ci zachować przegląd wielu wątków podczas pisania książek, powieści lub innych prac pisanych.

wprowadź opis zdjęcia tutaj14

Scrivener dla systemu Linux jest właściwie opcją. Wersja systemu Linux zbliża się teraz do wydania.

Program Beta można pobrać z oficjalnych forów .

Wersja systemu Linux rozpoczęła się jako nieoficjalna odgałęzienie portu systemu Windows. Jednak jest rozwijany przez tego samego programistę, który pracuje nad wersją Windows (nawiasem mówiąc, nawiasem mówiąc, nawiasem mówiąc), a od czasu jego premiery trwają prace nad poprawianiem błędów i aktualizacjami funkcji. Dyskusje i raporty o błędach można znaleźć i zrobić na forach w Literature i Latte (wydawca).


WikidPad to kolejna opcja. (Zobacz także stronę domową Sourceforge WikiPada ).

Niektórzy z opublikowanych pisarzy wykonujących podcast „Writing Excuses” używają Wikid Pad (odcinek, w którym wspomniano o tym, patrz # 5-34, „Story Bibles” ).

Ta część opisu przykuła moją uwagę:

IDE dla twoich myśli

Twórcy oprogramowania przyzwyczaili się do pewnych funkcji zintegrowanego środowiska programistycznego, które ułatwiają ich pracę. Funkcje takie jak automatyczne uzupełnianie, widoki konspektu, wyszukiwanie przyrostowe, łatwa nawigacja po kodzie źródłowym. IDE, które zapewniają te funkcje, mogą znacznie zwiększyć produktywność programistów. wikidPad próbuje wykorzystać niektóre z tych funkcji, aby rozwiązać problem zarządzania danymi osobowymi.

W przypadku WikidPad istnieje pakiet PPA dostępny za pośrednictwem GetDebs . W przeciwnym razie zawsze możesz go skompilować ze źródła.

Widziałem kilka osób, które powiedziały, że używają Zim Wiki , prostszego edytora typu wiki. Jest dostępny w repozytoriach. Używałem go przez jakiś czas i podobało mi się, ale teraz używam Tomboy do szybkiego robienia notatek (z synchronizacją Ubuntu One).


Writer's Cafe to kolejna możliwość.

Writer's Cafe to zestaw elektronarzędzi dla wszystkich pisarzy fikcji, zarówno doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających działalność. Sercem Writer's Café jest StoryLines, potężne, ale proste w użyciu narzędzie do tworzenia opowieści, które znacznie przyspiesza tworzenie i tworzenie powieści lub scenariusza

Zrzut ekranu z Writer's Cafe

Writer's Café to oprogramowanie komercyjne, ale dostępna jest ograniczona wersja demonstracyjna.Dlaczego zostało to zanegowane? Uważam, że ta nowa odpowiedź jest bardzo ważna dla pytania. Teraz Scrivener jest dostępny dla Linuksa, kiedy OP poprosił, aby nie był.
Javier Rivera

8 godzin temu? Naprawdę?
Lincity,

1
Niezależnie od tego, czy wersja beta była dostępna, kiedy pytanie zostało opublikowane, OP szuka programu podobnego do Scrivener dla Ubuntu. Najwyraźniej OP (i prawdopodobnie wiele innych osób) nie zdawało sobie sprawy, że Scrivener ma już wersję beta dostępną dla Ubuntu, więc ta odpowiedź jest cenną informacją. Nie musisz szukać alternatywy, jeśli możesz mieć program, który chcesz. :)
Michael Martin-Smucker

Moja wina. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że to pytanie było starsze :(. Lekcja: Nie ufaj swojej pamięci;).
Javier Rivera

@Alaukik Cóż, to oczywiście subiektywne. Osobiście uważam (i podejrzewam, że w przypadku osób, które lubią Scrivener, tak jest na ogół), że interfejs użytkownika nadaje się do zachęcania do lepszego przepływu twórczego. Ale znowu, niektórzy ludzie mogą go nienawidzić, wolą gedit, lub jedną z innych opcji, itp.
belacqua

5

Możesz także wypróbować Kabikaboo, który znajduje się w repozytoriach Ubuntu. Nie ma wszystkich funkcji, które ma Scrivener, ale jest open source i może pomóc w uporządkowaniu tego, co piszesz.


3

Storybook to bezpłatne (otwarte źródło) narzędzie do pisania powieści dla twórczych pisarzy, powieściopisarzy i autorów, które pomoże ci zachować przegląd wielu wątków podczas pisania książek, powieści lub innych prac pisanych.


3

Xmind - przeznaczony do burzy mózgów. Używam do tego plus konspektu. Łatwe do przenoszenia bloki pomysłów, rozdziałów lub wydarzeń.

Ostatnie wejście w to miejsce, w które patrzę, to „Kreator pióropuszów”.


1

W tym momencie możesz również spojrzeć na Zim, który wydaje się bardzo podobny do Kabikaboo, ale myślę, że zaimplementowano różne funkcje (brak „widoku podzbioru”, ale zawiera tagi, znaczniki, obrazy itp.).

Użyłem go do pisania gier.0

Tak, ciężko jest znaleźć dobry edytor tekstu dla Linuksa. Kilka tygodni temu znalazłem Napisz! Edytor tekstu. Oprócz samego edytora tekstu, który jest już dobry, zwłaszcza gdy jest tani i lekki, zapewniają one również użytkownikom system chmury, w którym możesz przechowywać wszystkie swoje pisma. I jako wdzięczny klient chcę podziękować Write! programiści, którzy nie zapomnieli o użytkownikach Linuksa :)

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie go znaleźć, przejdź tutaj: https://wri.tt/ .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.