Jak zainstalować Ubuntu na komputerze Mac Mini?


8

Próbowałem zainstalować Ubuntu 12.04, 13.04 i 13.10 na moim komputerze Mac mini za pomocą każdego samouczka, który mogłem znaleźć, używając dd lub nawet programu podobnego do UNetbootin dla komputerów Mac, i nic nie działa.

Na razie mam tylko opcję mac, więc nie mogę zrobić bootowalnego USB w systemie Windows i za każdym razem, gdy próbuję uruchomić, pojawia się komunikat isolinux.binbrakujący lub uszkodzony (z wyjątkiem innego programu, nie pamiętam, co to był za błąd) była wczesna próba).

Próbuję teraz od trzech tygodni i pobrałem wiele Ubuntu wiele razy, sprawdziłem wszystkich, a nawet zainstalowałem je w VirtualBox. Obecnie próbuję zainstalować system Windows 7 w VirtualBox, aby rozpocząć próbę z systemu Windows, więc odpowiem, gdy to zrobię, ale dlaczego każda moja próba nie powiodła się po sprawdzeniu i ponownym sprawdzeniu, aby upewnić się, że zrobiłem to poprawnie, upewniłem się, że byłem dd na dysk, a nie na partycję. Jakieś pomysły?

Mój cdrom też nie działa (w pewnym sensie). Nie przyjmuje żadnych rodzajów płyt CD oprócz pustych. więc niestety nie mogę nawet całkowicie sformatować nowej kopii komputera Mac bez pobrania obrazu z Internetu i skopiowania go również na pendrive. Mam remont lub faktycznie refind, który jest kontynuacją remontu, ponieważ remont nie jest już utrzymywany. A kiedy uruchamiam i wybieram dysk flash do uruchomienia, wtedy ekran miga jak normalny rozruch i generuje błąd. również próbowałem remont. - user162727 24 minuty temu

Mac pochodzi z 2009 roku, próbowałem nawet zainstalować ubuntu w wirtualnym pudełku i użyłem dd, aby skopiować go na dysk flash, utworzyłem również obraz kopii zapasowej za pośrednictwem dd maszyny wirtualnej i próbowałem przywrócić go na drugiej partycji, a także na żadnej dwie opcje zadziałały. dając ten sam lub podobny błąd.

PS Publikuję to tylko dlatego, że przeszukałem już tę bazę danych i próbowałem wszystkiego, co mogłem znaleźć i nic nie działało.


Jestem w tej samej sytuacji z nowym komputerem Mac Mini: askubuntu.com/questions/290658/...
Jonas

Odpowiedzi:


6

To pytanie jest stare, ale wydaje się, że jest często oglądane, więc pomyślałem, że opublikuję to dla każdego, kto się z tym spotka.

Ma to na celu zainstalowanie Ubuntu 13.10 na komputerze Mac jako głównym systemie operacyjnym (bez konieczności odnawiania lub ponownego uruchamiania lub podwójnego rozruchu) z zewnętrznego napędu USB, używając OSX do przygotowania nośnika.

  1. Utwórz dwie partycje na zewnętrznym dysku USB za pomocą Narzędzia dyskowego. Sformatuj oba MS-DOS i nazwij pierwszy BOOT i drugi UBUNTU.

  2. Wyodrębnij zawartość pobranego systemu Ubuntu ISO. Możesz użyć darmowego programu o nazwie Keka

  3. Skopiuj (przeciągnij i upuść) zawartość wyodrębnionego ISO na partycję BOOT

  4. Skorzystaj z tego przewodnika Ubuntu, aby użyć dd do utworzenia dysku Live na partycji UBUNTU.

  5. Uruchom ponownie i przytrzymaj klawisz opcji, wybierz EFI Boot, a następnie zainstaluj Ubuntu

Zasadniczo wszystko, co robimy, to utworzenie partycji dla komputera Mac, z której chcesz uruchomić komputer i uruchomienie instalatora, a następnie druga partycja multimediów na żywo, którą instalator rozpozna i użyje do ukończenia instalacji.


Kiedy tworzysz partycje, zakładam, że potrzebujemy ddzawartości ISO / img tylko partycji ( /dev/disk5s2), a nie całego dysku ( /dev/disk5)
Evan

Pamiętaj, że nie wolno ponownie uruchamiać komputera zaraz po zakończeniu instalacji, zgodnie z samouczkiem Purinda Gunasekara, który podał w swojej odpowiedzi. W przeciwnym razie MacMini nie rozpozna GRUB-a jako domyślnego programu ładującego.
Denis The Menace

3

Miałem takie same problemy z procesem instalacji i konfiguracji Ubuntu na komputerach Mac (w tym przypadku Mac mini). Naprawiłem większość napotkanych problemów, takich jak łączność bezprzewodowa i zarządzanie energią, i stworzyłem mały przewodnik, aby każdy zainteresowany mógł czytać i komentować, jeśli masz pytania ...

http://theredblacktree.wordpress.com/2013/09/07/installation-guide-for-linux-mint-15-ubuntu-13-04-on-apple-mac-mini-late-2012/

Aktualizacja: dla Ubuntu 14.04 https://theredblacktree.wordpress.com/2014/07/29/installation-guide-for-linux-mint-17-ubuntu-14-04-on-apple-mac-mini-late-2012 /


2

Mam mojego Maca Mini, a najlepszą opcją jest zawsze najpierw zainstalowanie REFIT. Zajmuje się wszystkimi dziwactwami związanymi z uruchamianiem zewnętrznego dysku USB lub CD ROM.

http://refit.sourceforge.net/

Po zainstalowaniu polecenia remontuj ponownie dwa razy. Następnie przy drugim uruchomieniu wyświetli wiele opcji uruchamiania. Albo OSX, albo dowolne urządzenia zewnętrzne, które widzi.

Jeśli jednak chcesz całkowicie zastąpić OSX, czego nie polecam, najlepiej zrobić to z zewnętrznym dyskiem DVD.

Zainstalowałem 12.04, co działa bardzo dobrze.

Po namyśle ... odkryłem, że kiedy instalowałem Ubuntu na moim MacBooku Air, nic nie mogłem zrobić, oprócz kupienia i napędu zewnętrznego i załadowania go w ten sposób. Wygląda na to, że Apple „dongled” oprogramowanie wewnętrzne w takim stopniu, że był to jedyny sposób. Może nadejdzie czas, aby zdobyć ten dysk zewnętrzny lub naprawić istniejący;)


właśnie go zaktualizowałem, dzięki, nie wiedziałem, że mogę zaktualizować pytanie.
n0grip
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.