Obejście polegające na ponownym instalowaniu dodatków gości po każdej aktualizacji jądra


8

Mam działającą maszynę wirtualną z Ubuntu pod wirtualnym pudełkiem. Wszystko działa dobrze, ale denerwuje mnie jakiś szczegół.

Za każdym razem, gdy otrzymuję aktualizację jądra, muszę ponownie instalować dodatki gościa wirtualnego pudełka. Czy istnieje sposób na zautomatyzowanie tego oprócz pomijania aktualizacji ( informacje o tym podejściu znalazłem tutaj ). Czy istnieje sposób, aby nadążać za aktualizacjami jądra bez ponownej instalacji dodatków gości za każdym razem?

Dzięki,

Odpowiedzi:


12

Cytując Instrukcję użytkownika VirtualBox :

Pamiętaj, aby zainstalować DKMS przed instalacją dodatków do gościa Linux. Jeśli DKMS nie jest dostępny lub nie jest zainstalowany, moduły jądra gościa będą musiały zostać odtworzone ręcznie za każdym razem, gdy jądro gościa zostanie zaktualizowane za pomocą polecenia

/etc/init.d/vboxadd setup jako root.

[...]

Jeśli nie jest zainstalowany, użyj tego polecenia dla systemów Ubuntu / Debian:

sudo apt-get install dkms


1
KOCHAM CIĘ TAK DUŻO
saada

0

Jeśli używasz Vagrant do zarządzania maszynami wirtualnymi Virtualbox, możesz zainstalować wtyczkę vagrant-vbguest, aby automatycznie wykrywać nieaktualne dodatki gości i aktualizować je.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.