aktualizacja oprogramowania nie mogła pobrać informacji o repozytorium


8

Kiedy uruchamiam aktualizator oprogramowania, mówi, że nie udało się pobrać informacji z repozytorium i sprawdzić łączności z Internetem.

Mam łączność z Internetem.

Jak to naprawić?

edycja w celu dodania zawartości źródeł, lista:

przepraszam, nie mogę wymyślić, jak wkleić zawartość sources.list bez robienia wielkiego bałaganu. Niektóre z nich są bardzo dużym pogrubionym drukiem. Starałem się przestrzegać reguł cytowania bloków i reguł kodu, ale i tak jest to ogromny bałagan.


Proszę zamieścić treść/etc/apt/sources.list
thefourtheye

Odpowiedzi:


4

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​istnieją co najmniej trzy inne przyczyny niepowodzenia: nieprawidłowa lokalizacja repozytorium, repozytorium nie działa i nieprawidłowe ustawienia proxy.

Najpierw sprawdź lokalizację repozytorium oprogramowania w /etc/apt/sources.listlub uruchom software-properties-gtk. Upewnij się, że możesz dotrzeć do wszystkich repozytoriów, np. Za pomocą przeglądarki internetowej, aby upewnić się, że witryna nie jest aktualnie niedostępna.

Jeśli wszystko jest w porządku, sprawdź ogólnosystemowe ustawienia proxy. Ponieważ aktualizacja oprogramowania jest uruchamiana przy użyciu uprawnień użytkownika root, więc używane ustawienia serwera proxy również będą należeć do katalogu głównego. Zaznacz to pytanie, aby ustawić systemowe ustawienia proxy.

Inną przyczyną może być firewall, ale nie jestem pewien :).

Mam nadzieję, że to pomoże.

AKTUALIZACJA

Nie ma problemu, jeśli pojawi się komunikat gpg: /tmp/tmp<somerandom>/trustdb.gpg: trustdb createdpodczas uruchamiania software-properties-gtkz terminala.


Uruchomiłem sotware-properties-gtk i otrzymałem to: gpg: /tmp/tmpmggoaz/trustdb.gpg: utworzono trustdb
bruce

1
Zrobiłem sudo apt-get update z terminala i otrzymałem kilka błędów 404. Przeszedłem oprogramowanie i aktualizacje i odznaczyłem źródła, które powodowały błędy 404 - mam nadzieję, że nic nie spieprzyłem. Jest jedno źródło, które „wygasa”. Nie jestem pewien, co powinienem z tym zrobić.
bruce

1
Właśnie zrobiłem sudo apt-get update i uruchomiłem aktualizator oprogramowania i zadziałało. Nie jestem pewien, czy to były błędy 404, czy źródło przekroczenia limitu czasu, czy jedno i drugie.
bruce

W moim przypadku mogę dobrze dotrzeć do wszystkich adresów URL repozytorium w przeglądarce. Ale nadal był to jeden z niestandardowych PPA / repozytoriów / źródeł (nie Ubuntu), mimo że ten PPA działał dobrze wczoraj. Wyłączenie tego PPA software-properties-gtksprawiło, że wszystko znów działało.
Jonathan Hartley

7

Innym rozwiązaniem jest to, że czasami nie można znaleźć pakietów z wybranego serwera. Powinieneś zmienić go na najlepiej dopasowany serwer.

  • Przejdź do Oprogramowanie i aktualizacje , karta Oprogramowanie Ubuntu ,
  • Następnie na Pobierz z kliknięciaOther
  • Select Best Server i automatycznie zaktualizuje źródła.
  • Teraz zainstaluj go z Software Updater lub zróbsudo apt-get upgrade

Tak, to sugeruje Uzbekistan ... mimo wszystko dzięki.
Joe Coder

2

W moim przypadku komunikaty o błędach związane z brakiem informacji o repozytorium, sprawdzaniem łączności internetowej i niemożnością znalezienia „Najlepszego serwera” były kompletnymi czerwonymi zapowiedziami.

Główną przyczyną mojego problemu było to, że próbowałem dokonać aktualizacji z 13.10 do 14.04, a moje ustawienia aktualizacji były ustawione tak, aby sprawdzały tylko aktualizacje LTS. Ilekroć próbowałem jawnie sprawdzić dostępność aktualizacji, było napisane: „Twój system jest już aktualny”. Na początku błędnie zgadłem, że było to spowodowane problemem sieciowym (proxy itp.), Który doprowadził do braku aktualizacji.

Kiedy zmieniłem ustawienia narzędzia aktualizującego, aby sprawdzić JAKĄKOLWIEK nową wersję, dostałem komunikat, że 13.10 nie jest już obsługiwany, z nowym przyciskiem opcji aktualizacji. Kliknięcie tego nowego przycisku działało dobrze, bez żadnych innych zmian sieci lub ustawień.

Dla mnie to wygląda na błąd, ponieważ 14.04 to aktualizacja LTS, ale i tak się udało!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.