Anulowanie zadań drukowania i postępowanie z drukarką


8

Gdzie mogę zobaczyć zadania drukowania w kolejce? Czasami nawet po ponownym uruchomieniu komputera wydruk nie zostaje zapomniany, a po włączeniu drukarki zaczyna drukować niektóre zadania z poprzednich działań, których już nie potrzebuję.

Jak mogę zobaczyć kolejki zadań drukowania i je anulować ?!

Używam Ubuntu 13.04 z Plasma Desktop. Żadne komunikaty nie są wyświetlane, gdy zadanie drukowania oczekuje na wydruk. Ponadto nie pojawia się żaden komunikat w przypadku zacięcia papieru lub innych komunikatów drukarki.


mój model drukarki: hp laserjet p1102
nano -

Odpowiedzi:


9

Otwórz terminal i wpisz „lpq -a” Spowoduje to wydrukowanie wszystkich dostępnych kolejek drukarki. Przeczytaj stronę podręcznika „anuluj”, aby zobaczyć, jak usunąć zadania drukowania z określonej kolejki.

Jeśli chodzi o zarządzanie drukarkami, każdy dostawca zazwyczaj zapewnia oprogramowanie dla tego zadania. Na przykład drukarkami HP zarządza się za pomocą hplip. Sprawdź witrynę pomocy technicznej producenta pod kątem oprogramowania specyficznego dla systemu Linux. Jeśli nie dostarczą żadnych, daj im znać, jak bardzo jesteś rozczarowany ich polityką nieudzielania takiego wsparcia.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.