Czy istnieje sposób na usunięcie Ubuntu bez aplikacji komputerowych?


10

Na początek wiem o tym, lubuntuale tak naprawdę nie spełnia tego, czego szukam. Zasadniczo to, czego szukam, to standardowa instalacja Desktop Ubuntu, ale bez zainstalowanego edytora tekstu, multimediów i gier.

Widziałem posty o tym, jak uruchomić środowisko pulpitu na serwerze Ubuntu, ale wydają się skomplikowane i nigdy nie wydają się dorównać standardowej instalacji Desktop.

Więc moje pytanie brzmi: czy w ogóle można powiedzieć, że standardowa instalacja pulpitu nie instaluje wszystkich aplikacji? A może dostępna jest dystrybucja, która wyklucza wszystkie aplikacje i ma tylko standardowy wygląd pulpitu?

To, czego naprawdę chcę, to do celów programistycznych uruchamianie na maszynie wirtualnej w celu programowania Mono.


1
Dlaczego po prostu nie zainstalować Ubuntu i usunąć niepotrzebne oprogramowanie?
Jamie Schembri,

Zwykle to robię. Pomyślałem, że zaoszczędzę czas i wszystkie niepotrzebne instalacje.
Nick Berardi

Odpowiedzi:


5

O ile wiem, nie ma takiej dystrybucji, ale możesz zainstalować ubuntu-minimal za pomocą alternatywnego instalatora lub użyć alternatywnego instalatora, aby dostosować to, co chcesz zainstalować w systemie.

Po zainstalowaniu Ubuntu-minimal zostaniesz z instalacją z linii poleceń, ale wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić, apt-get install gnome-desktop monodevelopaby uzyskać to, czego szukasz.


To zrobi instalację z motywem Ubuntu?
Nick Berardi

Nie, musisz zainstalować motyw ubuntu osobno (zapomniałem nazwy tego pakietu pod ręką)
RolandiXor


1

Zainstalowanie gnome-corepakietu powinno zapewnić ci dość minimalne środowisko. Zaczynam od instalacji serwera. Może być również konieczne zainstalowanie, xorgaby uruchomić X-Windows i gdmuzyskać ekran logowania.


Odebrane, ponieważ o ile wiem, instalacja gnome-corebędzie xorgzależna.
jrg

@James Gifford: Zasadniczo oznaczam wszystkie aplikacje zainstalowane jako zależności i notuję pakiety, które nie są uwzględnione jako zależności. Niektóre wersje mogą zawierać xorg i wszystkie powinny wymagać Xserver. Jednak uważam, że mam wirtualne serwery bez Xorga zainstalowanego przez zależności i zastąpionego przez serwer VNC. Istnieją inne minimalne środowiska X, które uruchamiam na serwerach wirtualnych.
BillThor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.