Komputer budzi się na czarny ekran w Ubuntu 12.04 dual boot z Linuxmint 14 Cinnamon na osobnym dysku twardym


8

Od 3 dni nie mogę uruchomić komputera z systemem operacyjnym z powodu czarnego ekranu. Wow, i naprawdę pokochałem ten system operacyjny. SPRÓBUJĘ, ABY PRZEJŚĆ NA CZARNY EKRAN OD WCZORAJOWEGO RANKU. CZY Ktoś przynajmniej może mi powiedzieć, jak to zrobić? CZY MOGĘ WIĘCEJ WIDZIEĆ PONOWNIE EKRAN? NIGDY NIE MIAŁEM JEDNEGO PROBLEMU Z 12.04, AŻ DO UZYSKANIA 12.04.2 I 13.04. Nigdy wcześniej nie miałem tego problemu i nie wiem, czy ma to coś wspólnego z Ubuntu na dysku SATA HDD i LinuxMint 14 na dysku IDE.

Kiedy poruszam myszą, aby obudzić komputer, lampka monitora zmienia kolor z pomarańczowego na niebieski, więc wiem, że monitor się włącza - jednak ekran jest jednolicie czarny. Czasami po ponownym uruchomieniu obserwuję lampkę dysku twardego, gdy przestaje migać. Zgaduję, że jest w menu GRUB, więc nacisnę Enter, a potem przejdzie do mojej pierwszej opcji, aby pozwolić się zalogować, co widzę, a czasami nie. Mam HDMI, ale korzystam z DVI. Nie widzę mojej pierwszej opcji w GRUB-ie, po prostu naciskam Enter, a potem widzę ekran logowania .

Po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku restartu na moim komputerze w końcu się pojawia, ale zajmuje to sporo prób.


Gdy korzystam z dysku twardego LinuxMint, dzieje się tam również to samo.
Mam kartę graficzną Radeon HD 6500 i wypróbowałem kilka różnych sterowników (open source i zastrzeżone), ale nic nie naprawiło. Używam teraz sterownika AMD Catalyst 13.4, który działa świetnie, z wyjątkiem tego problemu.

Przeszukałem Google i wypróbowałem kilka rzeczy, ale nic nie działa, a to szybko się starzeje.

Czy ktoś wie, jak to naprawić?

Jeśli komputer przejdzie w tryb uśpienia i obudzę go w ciągu 3 minut, wszystko będzie w porządku, bez żadnych problemów, ale jeśli przejdzie w tryb uśpienia na jakiś czas, około godziny, problem będzie występował.

Używam ogólnego jądra 3.5.0-28, a także najnowszego stosu kwantowego x.

Sprawdzanie systemu BIOS - jestem już ustawiony na „s3”. Nie jestem pewien, czy chcę zawiesić dysk twardy, ponieważ funkcja zawieszenia ram działała. Próbowałem także „ acpi_sleep=old_ordering” podstępu w opcjach uruchamiania Gruba, ale bezskutecznie.

Aby dodać do tego, kiedy dodałem LinuxMint, na drugim dysku twardym odłączyłem dysk twardy SATA od komputera, na którym był Ubuntu, a następnie zainstalowałem LinuxMint 14 na dysku twardym IDE. Po zainstalowaniu ponownie podłączyłem dysk SATA i uruchomiłem sudo update-grub.


Kiedy czytałem więcej o Ubuntu 12.04.2, zastanawiam się, czy kiedy mój jądro i stos xorg zaktualizowały się do wersji kwantowej, jeśli to mój problem ... Czy istnieje sposób, aby wycofać się do starszego jądra, aby to przetestować? W tej chwili nie pamiętam poprawnie, ale ten problem mógł się rozpocząć, kiedy umieściłem LinuxMint 14 na dysku twardym IDE i jest to odpowiednik Ubuntu 12.10, prawda? Czy to może być problem? Nowy Xorg i jądro? Chociaż mój priorytet rozruchu w BIOSie ładuje mój dysk SATA, który i tak ma na nim najpierw Ubuntu 12.04, ale także został zaktualizowany do nowego jądra kwantowego. Ustawić tutaj link do mojego pliku xorg , w nadziei, może to pomóc niektórym, jak również.

Aktualizacja 1:

Właśnie próbowałem uruchomić memtest z menu Grub i pojawia się błąd „ too small lower memory (0x99100 >0x99800)”. Test się nie rozpoczyna i mam 2 wpisy memtest w Grub2. Korzystam z 8 gramów pamięci RAM, płyty Gigabyte 775, konfiguracji czterordzeniowej. Nie mam żadnych awarii, moja pamięć pojawia się na monitorze systemu.
Właśnie zbadałem ten problem. Wydaje się, że to błąd, ale czy wpłynie to na moje ustawienie S3 w BIOS-ie?

Aktualizacja 2:

Właśnie zmieniłem S3 na S1. To też nie działa.
Zauważyłem w moim pliku dziennika xorg , że otrzymuję błędy

(EE) open /dev/dri/card0: No such file or directory,,,,,
(EE) open /dev/fb0: No such file or directory,,,,,
(WW) Falling back to old probe method for fglrx,,,,,,,
(WW) fglrx: No matching Device section for instance (BusID PCI:0@1:0:1) found,,,,,,,
(WW) Falling back to old probe method for vesa,,,,,,,,
(WW) Falling back to old probe method for modesetting,,,,
(WW) Falling back to old probe method for fbdev,,,,,
(WW) fglrx(0): board is an unknown third party board, chipset is supported......

Uaktualniłem również do 13.04 i nadal walczę z tym problemem. Próbowałem nomodesetw Grub, a jednak [nic nie działa] (mój xorg.conf).

Aktualizacja 3:

Dzisiaj, jak zwykle, kiedy mój komputer uruchomił się ponownie i wrócił, nie widziałem nic oprócz czarnego ekranu. Nawet BIOS ani Grub. Jednak założyłem, że Ubuntu zostało wyróżnione w Grub i wciśnięte Enter. Potem widzę, że świeci mi się dysk HDD, a potem słyszę dzwonek Ubuntu. Podjąłem próbę ponownego uruchomienia komputera przez około 30 minut. Potem byłem sfrustrowany przy ostatniej próbie i zrobiłem to - kiedy mój komputer był uruchomiony, odczepiłem kabel DVI od karty graficznej, a następnie podłączyłem go ponownie. I nagle nie miałem już czarnego ekranu. W końcu mogłem zobaczyć mój pulpit. Czy to pomaga komukolwiek, kto pomoże mi rozwiązać ten problem?
Inną rzeczą, którą zauważyłem, jest mój dysk twardy LinuxMint /sda1, a mój dysk twardy Ubuntu SATA /sdb. Czy Grub powinien być włączony /sda1?

syslog

To jest moje zdjęcie syslog .


1
Jeśli masz dobrą kopię zapasową swojego komputera, warto również sprawdzić, czy nowsze, rzadkie jądro, które właśnie zostało dodane do repozytoriów 12.04, działa lepiej: linux-image-3.8.0-19-generic- UWAGA Nie mogę wystarczająco podkreślić - upewnij się, że masz kopię zapasową obrazu na wszelki wypadek nie uruchamia komputera.
fossfreedom

Przychodzi mi na myśl zarządzanie energią, najpierw spróbuję wyłączyć ACPI. jeśli to nic nie robi, można zgadnąć moduły, ale mówisz, że już to zrobiłeś. Następnie przyjrzyj się procesowi, który powoduje uśpienie komputera, szukanie awarii, zawieszeń lub błędów. Jakie procesy zachodzą, gdy nastąpi hibernacja?
j0h


Mam podobne objawy na moim monitorze, jak opisano w aktualizacji 3. Następnym razem możesz spróbować całkowicie wyciągnąć wtyczkę z monitora i podłączyć ją z powrotem, aby sprawdzić, czy ożywa.
lgarzo,

Próbowałem tego, ale dziękuję za komentarz. Myślę, że następnym razem zapalę ogień i wrzucę do niego symbol ubuntu, skandując do szczęśliwego godz z majtkami wokół mojej głowy ... Słyszałem, że to może być opcja
Robert

Odpowiedzi:


1

Doświadczyłem tego problemu wiele razy w Windowsie, nie mówiąc już o Ubuntu, Mint, Debian i tym podobnych. Z tego powodu zwykle nie używam zawieszenia, ale działało to dla mnie na Ubuntu 12.04 i wcześniejszych, ale jest wysoce zależne od twojej płyty głównej i karty graficznej.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że zawieszenie pamięci RAM (S3) jest włączone w systemie BIOS płyty głównej. Następnie w BIOSie płyty głównej upewnij się, że wyłączenie dysku twardego jest wyłączone i DPMS jest włączony (spróbuj także wyłączyć tę funkcję, jeśli jest włączona, to znaczy, jeśli opcja jest w BIOS).

Upewnij się również, czy ta opcja jest dostępna, ustaw „Zainstalowany system operacyjny zainstalowany” na TAK. Ostatnio na Ubuntu przestałem używać sterowników ATI i Nvidia i korzystam z Ubuntu, ponieważ znalazłem je wadliwe, uruchamianie na czarny ekran, brak pulpitu i ciągłe awarie. Czasami pomaga wymienić sprzęt, tj. Płytę główną, pamięć RAM, zasilacz, kartę graficzną, ponieważ może dać wyobrażenie o wadliwej konfiguracji ACPI w BIOSie, którą można rozwiązać za pomocą aktualizacji BIOS lub nieco niezgodnych komponentów.


Dziękuję za sugestie, ale chyba nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym problemem, chyba 2 tygodnie temu. Zacząłem od Ubuntu 11.10 i do 12.04. Byłem 12.04 dość długo, a potem nagle otrzymałem ten problem, Po prostu nie sądzę, że to mój sprzęt. Zawsze korzystałem ze sterownika open source dla mojej karty graficznej - jest to sterownik, z którym ten problem zaczął się dziać. Załadowałem firmę z nadzieją na rozwiązanie problemu i znalazłem ją na wiele sposobów, ale nadal to Próbowałem jednak twojej sugestii, ale bezskutecznie - dziękuję ci bardzo, że przecina ona kolejne obszary
Robert

0

Zdarza się to rzadko podczas podwójnego rozruchu. Najpierw musisz ustalić, czy twoje ustawienia wyświetlania są takie same, jak twoje (15.6 lub 13.6..etc ..,) ma w Ubuntu, a następnie sprawdź Dostosowanie wyświetlania i ile tam jest wyświetlaczy. Po wszystkich tych odprawach otrzymasz normalny ekran, tak jak wcześniej.


1
czy możesz dać mi krok po kroku, jak sprawdzić ustawienia wyświetlania, aby zobaczyć, czy są one zgodne? W ustawieniach wyświetlania moja rozdzielczość to 1680x1050 (16:10), co sprawdzam w porównaniu z tym lub gdzie muszę iść, aby zobaczyć, czy pasuje? W katalizatorze pokazuje 1680x1050, ale nie (16:10) czy to, co masz na myśli? moje ustawienia katalizatora, aby wyświetlić ustawienia w Ubuntu?
Robert

tak, mam na myśli, że oba są określane jako Ustawienia wyświetlania. Najpierw musisz przejść przez ustawienia wyświetlacza Ubuntu, a to będzie dostępne w Ustawieniach systemu. A potem musisz określić, ile ekranów jest obecnych w twoim Ubuntu (ta opcja została tam zapewniona). i wreszcie po ustawieniu wszystkich tych pól musisz ustawić katalizatora. Więcej: Jeśli chcesz zmienić kolor okna, to (zmień kolor okna) w Ustawieniach ekranu jest dostępna jedna opcja.
SiyanShiva

@ SiyanShiva-w końcu poszedłem do twojego profilu, aby sprawdzić pytania, z którymi miałeś obawy-doceniam twoją odpowiedź, ale nie wydaje mi się, żeby była pomocna tutaj bez obrazy
Robert

@robert przepraszam za to .. napotkałem wcześniej ten problem, dlatego podałem wszystkie możliwe rozwiązania, które dają maksymalne wyniki w rozwiązaniu problemu z wyświetlaniem. Ale niestety wydaje się, że nie działa z twoimi konfiguracjami, i myślę, że to nie moja wina. I dziękuję za tak cenne informacje zwrotne Mr.robert
SiyanShiva

jesteś bardzo mile widziany i dziękuję również za twoją wiedzę Jestem pewien, że przyda się gdzieś wzdłuż linii
Robert

0

Zamierzam włożyć moje dwa centy. Mam podobną konfigurację, Ubuntu 12.04LTS i Debian 6. Właśnie sprawdziłem BIOS, a ustawienia są poniżej:

ACPI Function Enabled
ACPI Standby State S1

Mam Ubuntu i Debian z najnowszymi aktualizacjami z dnia 5.10.2013. Używam głównie Ubuntu, a czasami idzie spać kilka dni. Ale bez względu na to, jak długo śpi, zawsze budzi się bez problemów. Posiadam kartę graficzną ATI (AMD) Radeon z najnowszym zastrzeżonym sterownikiem graficznym AMD Catalyst 13.4 Linux x86.

Jak wspomniałem, mam mój ustawiony na S1, a ponieważ masz swój ustawiony na S3, z umowami z pamięcią RAM, sugerowałbym, aby ustawić ACPI na S1, przetestować pamięć RAM i być może sprawdzić, czy jest aktualizacja BIOS do twojego płyta główna.


Sprawdziłem, czy nie ma aktualizacji bios od producenta, ale z tego, co przeczytałem, nie jest to aktualizacja, dla której warto flashować. Jednak ustawiłem ACPI na S1, jeśli to rozwiąże problem, przyjmuję twoją odpowiedź, chociaż czuję, że zawsze była ustawiona na S3 i pracowałem wcześniej, jeśli mogę sprawić, by działało jakoś Jestem szczęśliwy
Robert

Zaktualizuj bios i tak, mogli naprawić błąd bez umieszczania go w dzienniku zmian.
Jeszcze inny użytkownik,

0

Ten sam problem na moim laptopie. Sprawiłem, że działa, ale nie wiem, czy to ci pomoże, ale możesz spróbować. Jest to najbardziej znane na temat Intel vga, ale w linku referencyjnym jest coś o ati i nvidii.

Wymuszenie fajki A Dziwactwo Ten problem zwykle objawia się na sprzęcie graficznym Intela (szczególnie i855) przez zablokowanie maszyny podczas zamykania pokrywy. Rozwiązaniem tego problemu jest wymuszenie na karcie wymuszenia włączenia Pipe A. Jeśli podejrzewasz, że masz ten błąd, spróbuj ustawić tę opcję w pliku xorg.conf:

 Section "Device"
     ..
     Option "ForceEnablePipeA" "true" EndSection

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź źródło powyższego cytatu:

https://wiki.ubuntu.com/X/Quirks#Force_Pipe_A_Quirk

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.