Jakie nowe gry są dostępne dla Ubuntu w 2011 roku? [Zamknięte]


62

Wiem, że były inne pytania, takie jak „ Jakie natywne gry są dostępne? ” I często mają one problemy, ponieważ zmieniają się w niekończącą się listę każdej gry kiedykolwiek wydanej dla Linuksa.

Ale chciałbym wiedzieć, co ukaże się w tym roku .

Dobre odpowiedzi mogą obejmować:

 • Gra, która wychodzi w 2011 roku
 • Wydawany jest port Linux dla starszych gier (np. Trine)
 • Jak najwięcej informacji oraz jak najwięcej zrzutów ekranu i linków
 • Niewiele starych gier, chyba że dokonują ważnej aktualizacji, która bardzo zmienia grę.

Jedna gra na odpowiedź, dodaj jak najwięcej informacji i współpracuj ze sobą, aby stworzyć katalog niesamowitych rzeczy, na które czekamy w tym roku.


1
@Alaukik Tylko jeśli są to bardzo znaczące aktualizacje. To znaczy, jeśli całkowicie zmienią sposób działania gry lub przeniesie grę z punktu, w którym nie można jej grać (np. GemRB), do ukończenia funkcji.
Oli

ale to wykluczałoby większość gier floss. dlaczego nie tylko wyklucza drobne aktualizacje?
Lincity,

2
@Alaukik Po prostu dlatego, że szukam nowych gier. Nie próbuję wykluczyć FOSS, po prostu nie chcę generować kolejnej listy gier, które wszyscy i ich matka widzieli wcześniej.
Oli

Ładne pytanie :)
Ingo

W związku z nadchodzącym nowym rokiem proponuję stworzyć podobną listę na rok 2012: askubuntu.com/q/75564
Rafał Cieślak

Odpowiedzi:


27

Rush Oil (Centrum oprogramowania) (Desura)

Zastrzeżony, beta preorder za 19,95 USD

OilRush to gra strategiczna czasu rzeczywistego oparta na kontroli grupy. Oferuje mechanikę klasycznego RTS w połączeniu z gatunkiem Tower Wars: kontroluj ulepszenia platform produkcyjnych, a także ich siły obronne, i wysyłaj grupy bojowe jednostek morskich i powietrznych, aby przechwytywały platformy wroga i platformy wiertnicze.

Rush Oil

Phoronix od dawna o tym mówi, jakby dostawali dolara za każdym razem, gdy o tym wspominają (prawdopodobnie tak jest), ale wygląda to na naprawdę ładną grę. Jest wykonany przez Unigine, firmę, która sprzedaje silnik graficzny o zamkniętym źródle i testy porównawcze sprzętu oparte na demonstracjach technologicznych, które z nim zrobili.

To może być dobre.


Tak! Słyszałem o tym. To będzie wspaniale!
Ashfame,

Od dzisiaj można składać
Vassilis

22

Troisty (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 19,99 USD

Trine to gra akcji oparta na fizyce, w której trzy postacie pozwalają na sprytne rozwiązania wyzwań stworzonych przez niebezpieczne łamigłówki i groźnych wrogów. Rozgrywka oparta jest na w pełni interaktywnej fizyce - różne umiejętności i taktyki każdej postaci można wykorzystać do wynalezienia nowych sposobów pokonywania przeszkód i uratowania królestwa!

Zrzut ekranu Trine

Grałem w to pod Wine i mogę serdecznie polecić. To będzie niesamowite, aby zagrać ponownie w natywny sposób.


16

Minecraft (Custom Store)

Zastrzeżony, wyceniony na 26,95 USD

Trudna do sklasyfikowania gra przygodowa, która - słowami jej twórcy - polega na umieszczaniu klocków podczas ucieczki przed szkieletami. Minecraft to plac zabaw, na którym gracze realizują postawione sobie cele, takie jak wydobywanie zasobów, zbieranie jedzenia, budowanie budynków, dostęp do alternatywnych wymiarów i jazda świniami.

Zrzut ekranu gry Minecraft

Przesłanka

Minecraft to gra polegająca na układaniu klocków w celu zbudowania wszystkiego, co tylko możesz sobie wyobrazić. W nocy wychodzą potwory, zanim to się stanie, zbuduj schronienie.

cechy

 • Bogaty, losowo generowany świat wzgórz, pustyń, bagien, oceanów i pól grzybowych. Miasta wieśniaków, ukryte ruiny i alternatywne wymiary do zwiedzania.

 • Prawie nieograniczone możliwości twórcze. Dziesiątki przedmiotów i narzędzi. Dziesiątki rodzajów bloków do budowania. Narzędzia mechaniczne, takie jak tłoki. Druty Redstone do obwodów.

 • Nowe wyzwania. Potwory odradzają się w ciemności, zwierzęta produkujące zasoby i oswojone odradzają się w słońcu. Rudy i lawa głęboko pod ziemią, flora i fauna na powierzchni.
 • Tryby takie jak Hardcore, Survival i Creative. Pozwala graczom wybrać, czy chcesz grać w Minecraft bardziej jak piaskownica, czy bardziej jak roguelike.
 • Ogromna społeczność światów dla wielu graczy, budowanie udostępniania i filmy z Let's Play.

Minecraft nie jest darmowy do gry online.
Thomas Ward

5
Kto poprosił o darmowe gry?
Rafał Cieślak,

W GÓRĘ. Nikt nie prosił o darmową grę.
Lilian A. Moraru,

Data wydania nie jest aktualna. Ukaże się 18 listopada 2011 r.
tvn

15

Achron (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 19,99 USD

Achron to pierwsza gra oferująca podróż w czasie dla jednego gracza i dla wielu graczy. Jest to pierwsza na świecie gra strategiczna na meta-czas, gra strategiczna w czasie rzeczywistym, w której gracze i jednostki mogą skakać i grać w różnych momentach jednocześnie i niezależnie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Brzmi podobnie do bólu głowy Warkocz dał mi ... Ale niesamowity pomysł.
Oli

14

Xonotic (Desura)

Oprogramowanie typu open source, bezpłatne

Zabawna, szybka strzelanka zbudowana na silniku Dark Places, z wieloma broniami i trybami gry. Oparty na Nexuiz (z którego został rozwidlony), Xonotic wprowadza wiele nowych funkcji, map i zmian, i nadal się poprawia.

Nota Bene : Nie nadaje się dla dzieci, chyba że niektóre funkcje są wyłączone, takie jak gore i drwiny.

Zrzut ekranu Xonotic


13

Speed ​​Dreams 2.0

Oprogramowanie typu open source, bezpłatne

Ładnie wyglądająca gra wyścigowa typu open source z trybem zręcznościowym i symulacyjnym. Obejrzyj zwiastun .

Zrzut ekranu Speed ​​Dreams

Przesłanka

Speed ​​Dreams to rozwidlenie słynnego otwartego symulatora wyścigów samochodowych Torcs, którego celem jest wprowadzenie ekscytujących nowych funkcji, samochodów, torów i przeciwników AI, aby gra była przyjemniejsza dla gracza, a także ciągłe ulepszanie realizmu wizualnego i fizycznego.

cechy

 • Ponad 30 unikalnych modeli samochodów obejmujących pięć klas konkurencji

 • Trzy zupełnie nowe klasy samochodów; World Rally, LS-GT1 i LS-GT2

 • Aktualizacje graficzne wielu oryginalnych ścieżek TORCS
 • Dwa zupełnie nowe obwody; Brondehach i Goldstone Sand
 • Wykwalifikowani i inteligentni kierowcy AI; walcz do ostatniego metra toru
 • 23 szczegółowe obwody; od fantastycznych oryginałów po repliki obwodów rzeczywistych po najlepsze oryginalne TORCS
 • Całkowicie nowy tryb kariery; zmierz się z nudnymi samochodami produkcyjnymi do potężnych światowej klasy maszyn wyścigowych
 • Gra sieciowa; pokaż znajomym, kto jest BOSS

1
To wygląda zupełnie niesamowicie ! Wydaje się jednak, że nie jest dostępny w wersji 11.10. Mam nadzieję, że wkrótce będzie dostępny! :)
Jo-Erlend Schinstad 11.11.11

1
Zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy: jest to Open Source
neuromancer

12

Latarnia morska

Zastrzeżony, darmowy

„Beacon” to rozbudowana platformówka przygodowa z udziałem SAD THINGS i MYSTERY. Ma również plecak odrzutowy. Gra zajmie Ci około 15 minut.

Latarnia morska

Opis jest dokładny, ale nie zniechęcaj się. Dostajesz więcej za 15 minut niż w wielu innych grach. Ma ładną, krótką historię, wspaniałą muzykę, a także natywną kompilację Linuksa (a także kompilacje OSX i Windows), więc prawie wszyscy są przygotowani.

Przynajmniej jest to obiecująca praca wyraźnie utalentowanego programisty, który tworzy rzeczy dla użytkowników Linuksa. Jeśli podoba ci się ta gra, powinieneś pokazać im swoje uznanie za pośrednictwem Twittera lub komentarza na stronie.

Na marginesie zauważyłem, że Beaconbezpośrednie uruchamianie pliku binarnego nie działa. Po prostu uruchom, chmod +x Beacon.sha następnie uruchom skrypt uruchamiania.


1
Czy to ja, czy to NAPRAWDĘ wygląda jak jakiś „Dowódca Keen”.
Luis Alvarado,

Wygląda jak coś dla mnie: p
RobinJ

10

Bohaterowie Newerth

Zastrzeżony, darmowy

Wieloosobowa gra Battle Arena online (pomyśl o mapie DotA) w Warcraft III, która została ponownie wydana jako darmowa gra w 2011 roku.

Zrzut ekranu z Heroes of Newerth


4
„Gra DotA zmieniła się w f2p”? Nie rozumiem już angielskiego. :(
Jo-Erlend Schinstad,

2
Technicznie gra 2010, ale pozwolę na to, ponieważ w tym roku stała się darmowa.
Oli

@ jo-erlend-schinstad: „DotA” jest niepoprawny. jest to gra MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), która niedawno stała się f2p (Free 2 Play ”) („ Free To Play ”).
Daniel

7

FlightGear 2.4 (Centrum oprogramowania) (PlayDeb)

Oprogramowanie typu open source, bezpłatne

Zrzut ekranu z Flight Gear

FlightGear to darmowy projekt symulatora lotu. Jest rozwijany dzięki łaskawemu wkładowi kodu źródłowego i wolnego czasu przez wielu utalentowanych ludzi z całego świata. Wśród wielu celów tego projektu jest dążenie do zminimalizowania skrótów i „robienia rzeczy dobrze”, dążenie do zdobywania wiedzy i poszerzania wiedzy oraz dążenie do lepszych zabawek do zabawy.

Pomysł na Flight Gear zrodził się z niezadowolenia z obecnych komercyjnych symulatorów lotu na komputery PC. Dużym problemem związanym z tymi symulatorami jest ich własność i brak możliwości rozszerzenia. Jest tak wiele osób na całym świecie, które mają świetne pomysły na ulepszenie obecnie dostępnych symulatorów, które potrafią pisać kod i chcą się uczyć i wnieść swój wkład. Wiele osób zajmujących się edukacją i badaniami mogłoby skorzystać ze sztywnego symulatora lotu, aby zbudować własne projekty; jednak komercyjne symulatory nie nadają się do modyfikacji i ulepszeń. Projekt Flight Gear stara się wypełnić te luki.


8
Offtopic-rant: Chciałbym, żeby FlightGear był łatwiejszy. Chciałbym, aby wszystkie symulatory miały tryb „Nie jestem pilotem komercyjnym - proszę nie traktuj mnie jak jeden”, aby n00bs mógł wystartować. Niemniej jednak jest to świetnie wyglądająca karta SIM.
Oli

6

Wiązanie Isaac

Mroczna akcja przypominająca rouguel w lochach w stylu Legend of Zelda . Oferuje szybką walkę z kulami piekielnymi, generowane proceduralnie poziomy i wiele godzin wartości powtórki.

Zrzut ekranu

Przesłanka

Kiedy matka Izaaka zaczyna słyszeć głos Boga, który domaga się poświęcenia, aby udowodnić swoją wiarę, Izaak ucieka do piwnicy, stawiając czoła tłumowi obłąkanych wrogów, zagubionych braci i sióstr, swoich lęków, a ostatecznie swojej matki.

cechy

 • Lochy, wrogowie i łupy są generowane losowo dla każdej nowej gry
 • Trwała śmierć sprawia, że ​​każde spotkanie jest napięte i trudne
 • Doskonale zrealizowany ton; wypaczony projekt wroga, przerażające dźwięki i cudownie ponura ścieżka dźwiękowa
 • Ponad 100 unikalnych przedmiotów, 50 typów wrogów, 20 bossów i 3 klasy postaci.
 • Mnóstwo pisanek do odblokowania

Mam tę grę z zestawem Humble, ale jeszcze w nią nie grałem. Nie wiedziałem, że to coś w rodzaju The Legend Of Zelda: p Myślę, że jutro
spróbuję

6

Frozen Synapse (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 24,99 USD

Turowa gra taktyczna, w której musisz przewidywać ruchy wrogiego oddziału, przewidując i ustawiając własne, aby je pokonać.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przesłanka

Frozen Synapse [...] unowocześnia jednocześnie strategię turową i pozwala wydawać szczegółowe, dokładne rozkazy swojej drużynie: klasyczna rozgrywka z nowoczesnym interfejsem. Zaplanuj swoje ruchy, przetestuj je, a następnie naciśnij przycisk „Prime”: zarówno ty, jak i tury wroga wykonujesz jednocześnie. Konkurencyjny, ale intuicyjny tryb dla wielu graczy i ogromna kampania dla jednego gracza oznaczają, że Frozen Synapse da ci godziny taktycznej rozkoszy.

cechy

 • 5 trudnych trybów gry wieloosobowej, w tym innowacyjne „Bezpieczne” i „Ratowanie zakładników” oparte na licytacjach
 • 55-misyjna kampania dla jednego gracza z dynamicznym dialogiem i ekscytującą narracją w niedalekiej przyszłości
 • Potężny generator potyczek
 • Integracja z Facebookiem, Twitterze i YouTube
 • Zintegrowany czat IRC oraz różne funkcje społecznościowe
 • Losowe generowanie w połączeniu z ręcznie wykonaną zawartością oznacza, że ​​poziomy i mapy są za każdym razem inne
 • Uznana przez krytyków elektroniczna ścieżka dźwiękowa autorstwa muzyka nervous_testpilot

4

Nie ma czasu na wyjaśnienia

Zastrzeżony, wyceniony na 10,00 $

No Time To Explain to gra o paradoksach czasu, pistoletach odrzutowych i żebrach w oczach ludzi. To także niezależna platformówka!

Nie ma czasu na wyjaśnienia

Jest to port popularnej gry Flash. Wygląda bardzo zabawnie, dość wytwornie i bardzo inaczej.


4

Chciwi złodzieje samochodów

Zastrzeżony, darmowy

Zręcznościowa gra kierownicza w stylu Grand Theft Auto 2 .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przesłanka

Poznaj historie kilku przyjaciół z dzieciństwa, którzy stoją teraz po przeciwnych stronach barykady - Thomas jest prawnikiem, Kevin pracuje dla mafii. Zobacz, jak krzyżują się ich ścieżki życia, podejmując trudne decyzje, co prowadzi do dramatycznego finału. W trybie fabularnym czeka na Ciebie wielu graczy, w których możesz zmierzyć się z prawdziwymi graczami w różnych typach gier. Strzelaniny, kradzieże samochodów, pościgi po miastach; wszystko to w tej szybkiej grze!

cechy

 • Tryb fabularny dla jednego gracza, w którym grasz zarówno jako prawnik, jak i bandyta.

 • Tryb wieloosobowy z różnymi rodzajami gier: darmowy dla wszystkich, 1 na 1, deathmatch drużynowy, zdobycie flagi, polowanie, bomby, wyścigi.

 • Wiele samochodów, broni, ulepszeń i zniszczalnych przedmiotów, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę.

 • Strzelaj do wrogów, siedząc w samochodzie jako pasażer.

 • Precyzyjny tryb celowania sprawia, że ​​nie ma problemu z precyzyjnym ostrzałem przeciwników nawet z dachu (pomimo tego, że gra ma oldschoolowy widok z góry).

 • Zachwycające efekty wizualne, w tym okluzja otoczenia, dynamiczne oświetlenie w mapach normalnych na piksel, dynamiczne cienie w czasie rzeczywistym (reflektory samochodowe i promienie słoneczne o różnym cyklu dnia i nocy), odbicia wody, kwitnienie i wygładzanie krawędzi.

 • Szybka i niezawodna sieć oparta na protokole UDP / IP minimalizuje opóźnienia w grze i zapewnia ciągłą rozgrywkę dla wielu graczy.

 • Edytor map, który pozwala graczom łatwo tworzyć nowe miasta z wieloma predefiniowanymi obiektami i kafelkami.

Instalacja


3

Atom Zombie Smasher (Centrum oprogramowania) (Desura)

Zastrzeżony, w cenie od 9,99 USD do 15,00 USD

Strategia czasu rzeczywistego dla osób lubiących dużą siłę ognia. Rozmieść najemników i materiały wybuchowe przeciwko zombie, a ocalali uciekają po helikoptery ratunkowe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przesłanka

Przejmij kontrolę nad swoimi siłami najemników w grze Atom Zombie Smasher. Apokalipsa zombie jest na nas i od ciebie zależy ewakuacja wszystkich, zanim padną ofiarą nieumarłych. Prowadź masowe operacje ratunkowe z pomocą pomocniczej strony snajperów, załóg artylerii, bombardowań orbitalnych i innych.

cechy

 • Niezwykle obezwładniona i zadowalająca broń. Załogi artylerii, miny, snajperzy, dynamit, orbity, broń biologiczna ... oto gra „Uwielbiam zapach napalmu ”.
 • Długa, nieskryptowana kampania. Walcz z zombie w miastach na całym świecie, aby powstrzymać epidemie. Ratuj naukowców, aby opracować nowe technologie broni.
 • Strategia, która na przemian polega na starannym planowaniu i szalonym podejmowaniu decyzji w czasie rzeczywistym.
 • Silne wartości produkcyjne. W szczególności ścieżka dźwiękowa Hawaiian Surfer i humorystyczne winiety w stylu komiksowym kolorują grę z wielkim rozmachem.
 • Wiele różnych trybów i ustawień trudności, aby gracze wracali

3

VVVVVV (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 4,99 USD

Wciągająca, prosta i nieco masochistyczna platformówka. Świetna ścieżka dźwiękowa z chiptune.

Zrzut ekranu VVVVVV

Przesłanka

VVVVVV to platformówka 2D w stylu retro autorstwa Terry'ego Cavanagha, twórcy dziesiątek darmowych gier. Grasz jako nieustraszony lider zespołu wymiaru badającego naukowców, którzy przypadkowo rozbijają się i są rozdzieleni. Gra polega na odkrywaniu dziwnego świata, w którym się znalazłeś, i ponownym łączeniu znajomych.

VVVVVV bada jedną prostą mechanikę gry: nie możesz skakać - zamiast tego odwracasz swoją grawitację za naciśnięciem jednego przycisku. Gra koncentruje się na grze z tą mechaniką na wiele interesujących sposobów.


3

Blocks That Matter (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 4,99 USD

Blocks That Matter to gra, która łączy platformówkę i umiejętności rozwiązywania puzzli w niesamowitym połączeniu tetris , super mario bros i Minecrafta .

Jesteś Tetrobotem, małym robotem wiertarskim, który podróżuje pod ziemią, aby ocalić swoich twórców, porwany przez kogoś, kto chce ukraść swoją pracę.

Tryb normalny

Piasek, drewno, kamień, obsydian, żelazo, diament: każda materia ma swoje specyficzne zachowanie, z którego trzeba mądrze korzystać i z niej korzystać. Masz również możliwość zniszczenia linii ponad 8 bloków w bardzo retro stylu rosyjskim.

tryb tetris

Jest dostępny dla systemu Linux na


2

Voxatron

Uważam, że Voxatron jest dość zabawną grą, ale może być nieco frustrująca w przypadku trudniejszych części: p Jest to rodzaj przygodowej gry zręcznościowej zbudowanej z małych kostek, które można zniszczyć i zbudować, a ty masz groszek: D Nie jest jeszcze w pełni ukończony, ani nie jest to darmowa gra. Ale wciąż masz tydzień, aby zdobyć go z Pakietu Humble za dowolną cenę. Zawiera projektanta poziomów, dzięki któremu możesz tworzyć własne poziomy, które możesz udostępniać innym.

Voxatron


2

Rodzinna farma (Centrum oprogramowania) (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 14,99 USD

Gra polegająca na zarządzaniu farmą w stylu gry Tychoon lub Harvest Moon. Poprowadź domostwo swojej rodziny do szczęścia i dobrobytu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przesłanka

XIX-wieczna gra wiejska Pracuj na farmie w tej XIX-wiecznej wiejskiej grze i zbuduj dom dla swoich rodzin. Klikanie krów nie przyniesie ci gotówki. To symulacja gospodarstwa doświadczonego w opowieściach z pokolenia na pokolenie. Karm ich, rozwijaj umiejętności i hoduj ziemię w rodzinnej farmie!

cechy

 • Innowacyjna gra potentat w otoczeniu 19-wiecznych zagród.
 • Gracz kontroluje postacie z atrybutami, umiejętnościami i potrzebami podobnymi do RPG.
 • Realistyczne podejście do rolnictwa.
 • Pracownicy muszą przygotowywać ziemię, nasiona i zbiory, dbać o zwierzęta, gotować posiłki itp.

1

Gasm score (Desura)

Zastrzeżony, wyceniony na 9,99 USD

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To nie jest literówka. Scoregasm to szybka kosmiczna strzelanka 2D, bardzo podobna do gry Geometry Wars. Rzeczywiście bardzo podobne. Strzelasz do rzeczy, które zbliżają się do ciebie, a jeśli cię uderzą, umrzesz. Jeśli zabijesz wystarczająco dużo w krótkim czasie (tj. Kombinację), otrzymasz lepszy wzór progresji ... I trochę kobiecych „jęków”.

Do tej pory grałem tylko w demo, ale bardzo mi się podoba. Jak właśnie powiedziałem na czacie:

Pierwsza gra w Linuksa, w którą grałem, która już odeszła (i parafrazuję) „Och, wygląda na to, że masz podłączony kontroler Playstation i ta gra kołysze się z gamepadem, czy chcesz go skonfigurować?” a następnie bezbłędnie współpracował ze sterownikiem

Myślę, że dobrze byłoby grać bez gamepada, ale jeśli go masz, podłącz go i włącz. Takie rzeczy są świetne z podwójnymi drążkami analogowymi.

Bezpłatne demo dostępne na stronie gry, a także Desura, jeśli jesteś w grupie beta systemu Linux (którą powinieneś być!)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.