Kontakty online empatii nie pojawiają się


8

Problem

Po aktualizacji z 12.10. do 13.04. empatia nie pokazuje już kontaktów online. Wydaje się, że dotyczy to wszystkich kont (Facebook, ICQ). Sporadycznie kontakt jest wyświetlany przez kilka chwil jako online, ale potem znika ponownie (myślę, że są to kontakty, które właśnie weszły w tryb online). W dowolnym momencie istnieje maksymalnie jeden kontakt wymieniony jako online.

Co próbowałem

Próbowałem usunąć i dodać konta, ale nie miałem szczęścia. Próbowałem także usunąć pliki pamięci podręcznej i konfiguracji z empatią i telepatią. Znowu nie ma szczęścia. Uruchomienie debugera empatii nie ujawniło żadnych problemów.

AKTUALIZACJA 1

Po usunięciu i przeczytaniu mojego konta na Facebooku mam teraz awarię telepatii-gabble: telepathy-gabble crashed with SIGSEGV in dbus_message_get_reply_serial() po kontynuacji po awarii problem pozostaje (brak kontaktów pokazanych jako online).

AKTUALIZACJA 2

W dowolnym momencie istnieje maksymalnie jeden kontakt wymieniony jako online.
Czasami więcej niż jeden kontakt jest wymieniony jako online. Ale tylko przez krótki czas.

AKTUALIZACJA 3

Kiedy zaczynasz empatię ze skonfigurowanym kontem na Facebooku:

empathy-auth-client crashed with SIGSEGV in ag_auth_data_get_parameters()

Odpowiedzi:


1

Miałem też ten problem. Zdarza się to najczęściej, jeśli zaczniesz empatię na początku empathy -h.

Rozwiązałem to, aby dodać killall empathy && empathy -hdo uruchamiania. Czasami nawet wtedy to nie działało. Następnie otwórz terminal i zrób to killall empathy && empathy -hponownie.

Aktualizacja 1

Założyłem, że ten program nie pojawia się, gdy dodajesz empatię do aplikacji startowych. Nawet nie możesz przejść do trybu online po dodaniu do rozruchu. Więc usuń go i po uruchomieniu uruchom podręcznik empatii.


0

Miałem ten sam problem. Uruchomiłem komputer i Ubuntu powiedział, że Empathy się zawiesiło.

Spróbuj jednego z tych:

  • uruchom ponownie komputer
  • uruchom ponownie lightdm

Potem moja Empatia znów działała. :)


Dziękuję za Twoją odpowiedź. Ja również dostałem błąd z jakiegoś pliku binarnego empatia / auth, ale twoje rozwiązanie nie miało żadnego efektu w moim przypadku.
Tobold

0

Możliwe rozwiązanie

Ponownie zainstaluj Empathy, używając najpierw sudo apt-get remove empathy --purge

Zainstaluj ponownie, używając sudo apt-get install empathy -y

Teraz otwórz swoją empatię. Jeśli problem nadal występuje, może to być przyczyną włączenia ustawień w samym czacie na Facebooku. Jeśli zdecydujesz się pozostać offline dla wybranej liczby osób na Facebooku, empatia to zauważy i nie pojawią się również online w empatii.

Zauważ, że argument --purgeusuwa bieżące pliki konfiguracyjne i ustawienia z programem i może to naprawić.


Dziękuję za Twoją odpowiedź. Niestety, po wykonaniu tej czynności problem nadal występuje. O dziwo moje konto ICQ jest teraz wymienione jako „zerowe” konto, którego nie mogę usunąć. Po prawej stronie widzę numer konta, ale nie ma na nim żadnych aplikacji. Spróbuję ponownie usunąć pliki config / cache. BTW Nie używam takich ustawień na Facebooku.
Tobold

Po prostu musiałem przeinstalować ICQ plugin pozbyć się „null” stanowią askubuntu.com/questions/207152/... bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-control-center-signon/...
Tobold

0

Obawiam się, że żadne z tak zwanych rozwiązań nie działa do tej pory na Raring. Najlepiej jest wyłączyć konta online i korzystać z Pidgin, na razie Pidgin wydaje się działać dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.