Czy mogę wyłączyć Działania w KDE?


8

Korzystam z Kubuntu, a jedną z funkcji, do których nigdy nie znalazłem zastosowania, są Działania. Dla niewtajemniczonych pozwala ci skonfigurować komputery stacjonarne i aplikacje w oparciu o aktywność, którą wykonujesz ... Całkiem inteligentne rzeczy, jeśli potrzebujesz lub chcesz, ale ja nie.

Obecnie zaśmieca kilka menu kontekstowych na pulpicie i wokół niego i chociaż nie powoduje to u mnie obrażeń fizycznych, wolałbym, gdyby KDE tylko udawało, że działania nigdy nie istniały.

Czy istnieje sposób całkowitego wyłączenia działań dla użytkownika (lub globalnie)?


trochę skomplikowane pytanie.
rɑːdʒɑ

Odpowiedzi:


2

Teoretycznie tak. Na razie użytkownik nie robi tego zbyt łatwo. Projekt KlyDE pracuje nad ułatwieniem tego każdemu użytkownikowi. Można to osiągnąć, albo nie instalując konkretnego modułu KDE, albo konfigurując ustawienia.


1

Nie można wyłączyć działań. Już korzystasz z działań, jeśli korzystasz z plazmy KDE. Twój pulpit lub wirtualne pulpity to aktywność. Dodając nowe działanie, tworzysz kolejną grupę wirtualnych pulpitów, taką jak ta, z której teraz korzystasz. Ustawienia globalne, takie jak liczba komputerów w grupie, przenoszą się z jednej grupy do drugiej. Szczegóły techniczne tego, co jest dozwolone, różnią się od dystrybucji do dystrybucji i, z mojego doświadczenia, Arch i Chakra działały najlepiej. openSUSE miał wszystkie ustawienia, ale był nieco niestabilny po ich zmianie. Niektóre dystrybucje pozwalają na inną tapetę na każdym pulpicie, a niektóre nie. Nie podobały mi się zajęcia, jak pokaże mój poprzedni komentarz. Zachęcam do zabawy z nimi, ponieważ są naprawdę przydatne. Tak jak powiedziałem, już ich używasz i po prostu nie Wiem o tym, ale można nalegać z panelu, jeśli nalegasz. Zaufaj mi, jednak warto z nimi grać przez chwilę. Kiedy się do tego przyzwyczaisz, będziesz szybko przybliżać się w czystym środowisku.


0

Najlepsze, co udało mi się osiągnąć, to usunięcie ich z panelu, aby nie miałem już ochoty się nimi bawić. Podoba mi się ten pomysł, ale za każdym razem, gdy próbuję je skonfigurować w inny sposób, tracę większość lub wszystkie ustawienia z oryginalnego pulpitu. Jestem pewien, że to moja wina, ale trudniej jest tak źle wszystko zepsuć. Wystarczy dodać więcej wirtualnych pulpitów i uniknąć frustracji i straty czasu. Może lepiej będzie w Plazmie 5! Uwielbiam doświadczenie KDE, z tym jednym małym wyjątkiem. Być może podczas instalacji pojawi się kilka wyraźnych wskazówek, których należy unikać.


0

Dla mnie wystarczyło wyłączyć globalne skróty, ponieważ używam Meta + Q i Meta + S do innych celów:

  • uruchom „Globalne skróty (klawiatura)”,
  • przejdź do komponentu „KWin”,
  • szukaj „activi”
  • i wyłącz 3 skróty.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.