Jak korzystać z „zamykania virsh” w domenach KVM, aby zamykać gości Ubuntu?


13

Używam różnych domen KVM na serwerze Ubuntu. Zarówno gospodarz, jak i goście korzystają z jądra 10.04.1, 2.6.32-24, raporty virsh w wersji 0.7.5, KVM 0.12.3. Goście uruchamiają się automatycznie, gdy host uruchamia się i mają <features><acpi/><features>konfigurację.

Nigdy nie udało mi się zmusić virsh shutdown MyDomainhosta do uzyskania jakiegokolwiek efektu. Odpowiada, Domain MyDomain is being shutdowna domena nadal działa. virsh listnadal wyświetla je w stanie running.

virsh destroy MyDomain działa dobrze, ale oczywiście nie tego naprawdę chcę, więc przez większość czasu loguję się do każdego z nich i wyłączam je ręcznie, co jest dość denerwujące.

Naprawdę nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym virsh shutdown, jak próbuje zamknąć domenę. Mile widziane są wskazówki do przydatnych fragmentów dokumentacji.

Co może to powodować? Jak to ma działać?

Odpowiedzi:


11

Sprawdź, czy masz zainstalowany pakiet acpid na każdym z gości.

Zasadniczo tworzę nowe maszyny wirtualne za pomocą VMBuilder z parametrem --addpkg acpidi jedyny raz miałem problem z zamykaniem gości korzystających z Ubuntu, virshkiedy jakiś gość w jakiś sposób się zawiesił .


Wspaniale, to wszystko, czego potrzeba! Dodałem to również do mojego skryptu VMBuilder. Czy przegapiłem tutaj ważną dokumentację, czy po prostu magicznie zakłada się, że o tym wiesz? Z perspektywy czasu ma to dla mnie sens, myślę, że virsh shutdownjest to odpowiednik naciśnięcia przycisku zasilania na fizycznym pudełku. Ale tego nigdzie nie wspomniałem, albo mogłem połączyć kropki i zbadać więcej w tym kierunku ... Tak czy inaczej, wielkie dzięki! (Będę głosować, gdy otrzymam niezbędne rep.)
hheimbuerger

Wiem, że wspomniano o tym w sekcji Przewodnik po serwerze w vmbuilder, bardzo blisko końca artykułu. Nie wiem, czy wspomniano o tym gdzie indziej. help.ubuntu.com/10.04/serverguide/C/jeos-and-vmbuilder.html
moberley

Nie musiałem go do końca czytać. rumieniec A może po prostu udam, że nie było go, kiedy początkowo ustawiłem większość tych maszyn wirtualnych (około 8.04). : P
hheimbuerger

1
Uwaga dla Debiana: jeśli wyłączyłeś instalację Zalecanych pakietów, acpidsam nie ma wiele, ponieważ zawiera tylko pliki binarne. Musisz zainstalować acpi-support-basepakiet do obsługi zdarzeń ACPI przycisku zasilania. W systemie Ubuntu acpidzawiera zarówno pliki binarne, jak i podstawowe programy obsługi zdarzeń i jest wystarczający.
cbliard

0

Jeśli nie masz tej opcji, istnieją „tryby wyłączania”, których możesz użyć do uruchomienia zamknięcia

$ sudo virsh shutdown --help
OPTIONS
[--domain] <string>  domain name, id or uuid
--mode <string>  shutdown mode: acpi|agent|initctl|signal|paravirt

to znaczy,

sudo virsh shutdown domain1 --mode acpi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.