Juju nie widział niewolników MaaS… przynajmniej nie po jakimś czasie?


8

W naszej firmie realizujemy projekt, w którym chcemy zacząć robić Juju, MaaS i OpenStack. W sumie jesteśmy zadowoleni, ale mamy jeden poważny problem, który nas cofa. Wydaje się, że nie dowiedzieliśmy się, na czym polega problem - z juju lub MaaS.

Stworzyliśmy master MaaS z Ubuntu 12.10 - i używamy 12.04 na slaveach MaaS. Mamy jednego slave bootstrap i 6 slaveów dla OpenStack ...

Na początku wszystko wydaje się działać dobrze - ustawianie wszystkich niewolników w stanie gotowości w MaaS i wdrażanie przy użyciu juju również wydaje się działać zgodnie z oczekiwaniami. Wdrażamy całe środowisko openstack. Ale w pewnym momencie (doświadczyło to 3-4 razy po ponownym wykonaniu tego od nowa) Juju nie zobaczy nowych niewolników MaaS, a gdy chcemy dodać jednostki lub inne uroki juju w nowych węzłach, Juju ich nie zobaczy. Są one określone jako Gotowe w MaaS, ale Juju ich nie widzi, a kiedy użyjemy wdrożyć juju, urok po prostu powie w toku, a maszyna powie w toku, a nie wybierze gotowych węzłów z Maas. Widzę, że wersja juju w slaveach to 0.6, ale widzę, że jest nowsza wersja. Czy będzie działać z nowszą wersją?


Wydaje się, że używanie 13.04 w systemie głównym MaaS i Juju w wersji 0.6 w węźle bootstrap działa zgodnie z oczekiwaniami. Mogę wdrożyć amulety na węzłach MaaS i usunąć je ponownie, a następnie zamknąć maszynę i zacząć od nowa bez problemu ...
dhojgaard 19.04.2013

Jeśli juju mówi oczekujące na juju statuspolecenie, myślę, że oznacza to, że rzeczywiście widzi maszynę, ale dla mnie Juju mówi, że coś czeka, dopóki instalacja na komputerze się nie zakończy i uruchomi ponownie. Co zobaczysz po podłączeniu ekranu do rzeczywistej maszyny fizycznej? (Wiem, że jest to trochę niewygodne, ale to prawdopodobnie najszybszy sposób, aby dowiedzieć się, co się dzieje).
Azendale

Odpowiedzi:


0

To był błąd w tej wersji Juju (0.5) - problem nie występuje w nowszych wersjach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.