nie mogę się zalogować po zmianie hasła (ecryptfs)


12

Jestem na Ubuntu 12.10 z jednym użytkownikiem korzystającym z szyfrowanego domu.

Jakiś czas temu zmieniłem hasło użytkownika, a następnie zapomniałem go.

Następnie utworzyłem kopię zapasową plików, korzystając z pomocy Dustina na dysku zewnętrznym. Właśnie miałem usunąć swój system i wykonać nową instalację, gdy zdałem sobie sprawę, że istnieje opcja odzyskiwania, w której mogę zresetować hasło użytkownika. Korzystanie Jak zresetować utracone hasło administracyjne? Ustawiłem nowe hasło dla mojego użytkownika.

Po ponownym uruchomieniu mogę zalogować się do Unity przy użyciu mojego nowego hasła, ale natychmiast wracam do ekranu Unity. (Brak wiadomości o fałszywym haśle)

Za pomocą terminala mogę zalogować się przy użyciu nowego hasła użytkownika.

Jak mogę ponownie włączyć urządzenie w celu odszyfrowania zaszyfrowanych w domu ekrypfów za pomocą nieopakowanego hasła, które znam?

Odpowiedzi:


15

na podstawie grayfox 17 maja o 19:28 - http://unixtitan.net/main/2010/11/16/annoyance-changing-password-with-ecryptfs/ (nie mam wystarczającej reputacji, aby skomentować swoją odpowiedź)

Miałem dokładnie ten sam problem. Zmieniłem hasło za pomocą „passwd”, popsułem rzeczy z powodu zaszyfrowanego katalogu domowego. Powyższy link zawiera rozwiązanie:

zaloguj się do terminala

$ ecryptfs-mount-private

Aby zainstalować, musisz znać swoje stare hasło.

Spowoduje to odblokowanie i zamontowanie twojego / home / $ USER. W tym momencie możemy uzyskać dostęp do / home / $ USER. Więc po prostu włóż płytę CD z powrotem i uruchom…

$ ecryptfs-rewrap-passphrase ~/.ecryptfs/wrapped-passphrase

Zostaniesz poproszony o podanie starego hasła, a następnie możesz wprowadzić nowe. Musisz także zmienić hasło do swojego breloka. Z paska menu - [Aplikacje] => [Akcesoria] => [Hasła i klucze szyfrowania] W zakładce Hasła - kliknij prawym przyciskiem myszy „Hasła: login” i „Zmień hasło”

kredyty do http://unixtitan.net !


3

jeśli katalog domowy jest zaszyfrowany, nie należy zmieniać hasła za pomocą polecenia passwd .

Jeśli ktoś zapomni hasła logowania, a katalog domowy jest zaszyfrowany, nie należy próbować resetować go metodami wymienionymi w innych witrynach, takimi jak ręczna edycja / etc / shadow lub sudo passwd użytkownika przy użyciu innego konta itp.

Rzeczywiście, jeśli to zrobisz, twoje nowe hasło logowania nie odszyfruje twojego katalogu domowego, a zobaczysz takie zachowanie, które opisujesz: przy logicznym logowaniu hasło jest akceptowane, ale użytkownik zostaje natychmiast wyrzucony, ponieważ katalogu domowego nie można odszyfrować i dostępne.

Wygląda na to, że byłeś wystarczająco mądry, aby mieć zapisaną kopię nieopakowanego hasła ecryptfs. W takim przypadku istnieją narzędzia szyfrujące do rozwiązania problemu. Zobacz http://blog.dustinkirkland.com/2011/04/introducing-ecryptfs-recover-private.html

Osoby, które go nie zapisały i nie pamiętają starego hasła logowania, mogą zapoznać się z tym http://mennucc1.debian.net/shadow_crack/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.