Jak używać telefonu lub tabletu jako podkładki pod mysz?


13

Właśnie skonfigurowałem pulpit Ubuntu do korzystania z telewizora w salonie jako monitora i chciałbym móc używać iPhona lub tabletu Nexus 7 jako podkładki pod mysz / klawiatury do sterowania nim z kanapy. W systemie Mac / Windows było wiele aplikacji, które to zrobiły. Czego potrzebuję, aby to zrobić za pomocą Ubuntu? I dla jasności, NIE szukam Pulpitu zdalnego na moim telefonie / tablecie, chcę ich używać jako myszy i klawiatury. Dzięki!


Czy masz komputer stacjonarny Bluetooth? Jeśli tak, użycie emulacji klawiatury HID / myszy na telefonie iPhone lub urządzeniu Nexus 7 byłoby prostszym rozwiązaniem (tj. Nic do zainstalowania) ...
Rémi

1
@ Rémi Byłoby wspaniale, gdybyś mógł wyjaśnić w odpowiedzi, jak to zrobić
Dan.

@Dan ok, spróbuję ...
Rémi

Odpowiedzi:


4

Korzystam z RemoteDroid. Wystarczy zainstalować klienta na tablecie, a następnie połączyć się z lokalnym adresem IP działającego serwera. Wysyła ruchy myszy, kliknięcie lewym i prawym przyciskiem i pisanie. Serwer nawet nie wymaga instalacji, to proste archiwum .jar. Aby uruchomić:

java -jar /path/to/RemoteDroidServer.jar

Tutaj możesz pobrać serwer (klient jest na rynku):

http://www.remotedroid.net/


0

Istnieje opcja dla iPhone'a, który działa jak gładzik i / lub klawiatura przez Wi-Fi. Nazywa się TouchPad , Edovia (ci sami ludzie, którzy tworzyli Ekrany). Działa na iPhonie i iPadzie i chociaż został zaprojektowany głównie dla komputerów Mac, potwierdziłem, że działa na Ubuntu tylko z serwerem VNC (nie wymaga specjalnego demona serwera). Obecnie kosztuje 5,49 USD.


0

Inną opcją dla pilota, jak wspomniane powyżej aplikacje, możesz podłączyć telefon za pomocą Connectbota, w zależności od telefonu i smaku dystrybucji istnieje wiele samouczków, lub bardziej ogólnych, takich jak ten http://tech.shantanugoel.com /2010/08/02/ssh-tunneling-android.html .

Podoba mi się ta opcja, ponieważ korzystam z droida 2 i daje mi to większą kontrolę funkcjonalną nad moim komputerem stacjonarnym, co ja również skonfigurowałem z telewizorem w salonie. Nie lubię już opuszczać kanapy, żeby pisać. :) Twoje zdrowie


0

Jeśli komputer stacjonarny ma łączność Bluetooth, możesz spróbować emulować mysz i klawiaturę Bluetooth za pomocą telefonu lub tabletu. Korzysta z tego Bluetooth HID (Human Interface Device), który jest standardowym protokołem bluetooth: każdy komputer z zainstalowanym bluez (dołączony do domyślnej instalacji) jest gotowy!

Tak więc głównym problemem jest znalezienie aplikacji działającej na telefonie lub tablecie, która emuluje HID Bluetooth. Jest na to pytanie . Na moim telefonie z Androidem wypróbowałem BlueputDroid, który jest bezpłatny (ale ma dodatki ). Każdy wskaźnik do lepszej aplikacji byłby mile widziany. Wymaga rootowania, ze względu na ograniczenia w Android API ...

Więc po uruchomieniu aplikacji emulacji Bluetooth HID na telefonie / tablecie, musisz tylko powiązać (lub ponownie powiązać) ją z komputerem. Musiałem się wylogować, aby działało, ale potem każde zdarzenie kliknięcia / ruchu myszy / klawiatury z telefonu przechodzi na komputer stacjonarny.


0

AnyRemote
Zapewnia usługę zdalnego sterowania w systemie Linux za pośrednictwem Bluetooth, Wi-Fi lub po prostu połączenia TCP / IP.

anyRemote może być używany przez:
połączenie Bluetooth z Androidem lub J2ME (jeśli telefon komórkowy jest kompatybilny z JSR82) połączenie Wi-Fi z klientem Android lub J2ME, jeśli telefon obsługuje połączenie Wi-Fi IR z klientem J2ME, jeśli realizacja Java w telefonie obsługuje dostęp do IR portuj zwykłe połączenie TCP / IP z klientami Android lub J2ME, jeśli komputer można podłączyć z Internetu przez Bluetooth, podczerwień lub połączenie kablowe za pomocą poleceń AT „modemu” Interfejs sieciowy ma ograniczoną obsługę eksperymentalnej obsługi telefonu iPhone / iPoda Touch za pomocą Command Fu sion Zainstalowano iViewer

Urządzenia z systemem Android
Nokia Series40 i Series60
Sony Ericsson
Motorola

Strona: http://anyremote.sourceforge.net/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.