Instalowanie Gnome 3.8 na Ubuntu 12.04


8

Gnome 3.8 został wydany i chciałem go mieć w moim systemie z Ubuntu 12.04. Natknąłem się na to: Gnome 3.8 na Ubuntu 12.04.2 lts

W odpowiedziach wspomniano, że Gnome 3.8 nie jest dostępny w 12.04 w prosty sposób.

Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego?

O ile mi wiadomo, wersja 3.8 będzie dostępna za pośrednictwem centrum oprogramowania tylko wtedy, gdy Canonical udostępni ją za pośrednictwem swoich aktualizacji.

 1. Zainstalowałem Gnome 3 za pośrednictwem PPA dostarczonego przez zespół Gnome 3. Czy nie powinno być ono dostępne, gdy tylko nowa wersja zostanie wydana w PPA? Czy może zależy to również od wersji systemu operacyjnego?

 2. Wspomniane tutaj rozwiązanie dodaje trzy źródła PPA do źródła oprogramowania.

  http://www.ubuntukiller.com/2013/03/how-to-installupgrade-gnome-38-in.html

Pierwszy PPA (zespół Gnome 3) to ten, który już mam. Jakie powinny być pozostałe dwa umowy PPA?

Odpowiedzi:


5

Gdybym był tobą, uruchomiłbym pierwszy PPA i zobaczyłbym, jak działa Gnome 3.8. Jeśli brakuje niektórych funkcji, które chcesz mieć, dodaj 2. PPA. Testowa PPA jest jak wersja „beta”, a PPA pomostowa jest „alfa” - gwarantowana niestabilność i tak, ryzykujesz ewentualne „stopienie” systemu, które można odzyskać tylko dzięki ekstremalnej znajomości wiersza poleceń linux / unix (lub nawet ewentualna ponowna instalacja). Zobacz także 2 artykuły dotyczące przywracania systemu: ubuntu sytem restore-1 i system restore article-2

Jeśli chodzi o twoje zapytanie, w zasadzie skopiowałem i wkleiłem z podanego linku i pogrubiłem odpowiedzi. Mam nadzieję że to pomoże! Osobiście jestem bardzo szczęśliwy, widząc Gnome 3.8 i nie mogę się doczekać wydania czystego Gnome (stabilna wersja), który jest teraz uznaną dystrybucją w rodzinie Ubuntu! zobacz ten artykuł: Ubuntu GNOME Remix dołącza do rodziny Ubuntu

Następnie musisz dodać repozytorium testowe Ricotz, które zawiera najnowocześniejsze wersje git dla powłoki, gtk, glib, bałaganu oraz wielu aplikacji i narzędzi Gnome.

sudo add-apt-repository ppa:ricotz/testing
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Jeśli chcesz zdobyć więcej najnowszych komponentów Gnome i jeszcze bardziej ryzykować stabilność systemu, możesz użyć repozytorium pomostowego Ricotz, którego można poprawnie używać tylko po dodaniu dwóch poprzednich.

sudo add-apt-repository ppa:ricotz/staging
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Po aktualizacji będziesz mieć najnowszą dostępną wersję Gnome Shell z wieloma aplikacjami i narzędziami odpowiedniej wersji. Zauważ, że niektóre nadal będą w wersji 3.6.x przynajmniej na razie.


Dziękuję Ci. Proszę, popraw mnie jeśli się mylę. 1) Jeśli zespół gnome 3 oficjalnie wyda nową wersję 12.04, nie będziemy musieli dodawać pozostałych dwóch ppas, a najnowsza wersja będzie dostępna w samym pierwszym repozytorium. ?) Czy użytkownik 13.04 uzyska dodatkowe funkcje, dodając drugie repozytorium wraz z pierwszym?
Erdnase,

0

Otwórz terminal i uruchom te polecenia;

sudo add-apt-repository ppa:gnome3-team/gnome3
sudo add-apt-repository ppa:ricotz/testing
sudo add-apt-repository ppa:ricotz/staging
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install gdm gnome-shell gnome-tweak-tool

Zostaniesz poproszony o skonfigurowanie menedżera wyświetlania i musisz wybrać gdm. Nie musisz odinstalowywać żadnych innych.

Po ponownym uruchomieniu zobaczysz ekran logowania gdm i tam możesz wybrać gnome zamiast jedności. Oznacza to również, że możesz zostawić zainstalowany Unity na wypadek, gdybyś chciał wrócić do niego.

Może się okazać, że Gnome 3.8 jest bardzo z grubsza zrobiony, więc będziesz musiał znaleźć poprawki, aby go naprawić.


0

Jak zapewne wiesz, Canonical dodaje własne dostosowanie, aby pasowało do wielu wydanych wersji Ubuntu i usprawnia przejście między aktualizacjami.

 1. Obecnie po uruchomieniu:

  sudo apt-get install linux-image-generic-lts-raring
  sudo apt-get install linux-headers-generic-lts-raring
  

Restart.

uname -a zwrócony:

"Linux ubuntu 3.8.0-32-generic #47~precise1-Ubuntu SMP Wed Oct 2 16:22:28 UTC 2013 i686 athlon i386 GNU/Linux"

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

Następnie będziesz mieć Gnome 3.8 dla Ubuntu 12.04 LTS.


Gnome 3.8! = Jądro 3.8 Ten komentarz jest bardzo, bardzo mylący.
petermolnar
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.