linia poleceń do ukrywania i odkrywania panelu jedności


8

Używam Ubuntu 12.10 na ekranie dotykowym z piórem digitizera do robienia notatek i wolę mieć cały pulpit do tego celu. Z drugiej strony, robiąc inne rzeczy, często zmieniałem aplikacje. Chcę więc zrobić skrót na klawiaturze, aby przełączyć status panelu jedności. Wypróbowałem polecenia sugerowane tutaj: Skrót, aby zmienić ustawienie „Ukryj” programu uruchamiającego

gconftool-2 --type int --set "/apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/launcher_hide_mode" 2

ale wygląda na to, że polecenia nie działają. Zainstalowałem gconf-editori zmieniłem wartość zmiennej ręcznie, ale to też nie pomaga. Polecenia zmieniają jednak wartość w edytorze gconf, ale panel nadal nie jest ukryty. Czy coś mi brakuje?

Zmieniłem również typ zmiennej na string i boolean, ale nadal nie powiodło się.

PS: Nie mogłem tam zostawić komentarza, więc musiałem zadać to pytanie w nowym pytaniu.

EDYTOWAĆ:

taki sam wynik dla polecenia

dconf write /org/gnome/gnome-panel/layout/toplevels/bottom-panel/auto-hide true

z Jak ukryć panele w trybie awaryjnym przy użyciu wiersza polecenia?


Być może powód: Ubuntu zmieniło (lub lepiej: zmienia) z gconf na dconf. JEŚLI wciąż jest to użyteczne ustawienie zainstaluj edytor dconf i sprawdź, czy on tam gsettingsjest ( jest używany do dconf)
Rinzwind

Próbowałem także gsetting, ale jedynym przydatnym poleceniem, jakie znalazłem, było: „gsettings set com.canonical.Unity2d.Launcher hide-mode 1”, który mówi mi, że nie rozpoznaje com.canonical.
Keivan

Odpowiedzi:


11

12.10

Jak wspomniano w komentarzach Rinzwind, Ubuntu dokonało migracji swoich ustawień z gconf do gsettings. Polecenia w połączonym pytaniu są ważne dla wersji 12.04 i wcześniejszych, ale nie dla wersji 12.10 i późniejszych.

Zaktualizowane polecenia ukrywania programu uruchamiającego Unity to:

gsettings set org.compiz.unityshell:/org/compiz/profiles/unity/plugins/unityshell/ launcher-hide-mode 1

Aby odkryć program uruchamiający Unity:

gsettings set org.compiz.unityshell:/org/compiz/profiles/unity/plugins/unityshell/ launcher-hide-mode 0

1
Dzięki, znalazłem to za pomocą dconf watch /i kilka innych skryptów. Dziwne jest to, że chociaż linia wydaje się być akceptowana 16.04, program uruchamiający jedność nie wydaje się automatycznie ukrywać. Jakieś pomysły?
myol
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.