„BŁĄD GNUTLS: odebrano pakiet TLS o nieoczekiwanej długości” po podłączeniu mojego iPhone 3G


13

Spójrz na wideo; iPhone powinien pojawić się jako pewnego rodzaju kolekcja zdjęć, ale z moim iPhonem nic się nie dzieje! Zainstalowałem i zaktualizowałem wszystkie libimobiledevicewersje.

Próbowałem zamontować iPhone'a, ifuse /mnt/iphone/ale wynikiem tej operacji jest:

GNUTLS ERROR: A TLS packet with unexpected length was received.

Cześć, jak podłączyć iPhone'a do laptopa (Ubuntu 10.04), aby móc synchronizować muzykę i patrzeć na nią jak na pamięć USB? (Właśnie tego się spodziewam.)

Po podłączeniu go do laptopa nic się nie dzieje - nie pojawia się jako ikona ani urządzenie pamięci masowej.

Mój iPhone obsługuje iOS v4.2.1 i jest to iPhone 3G. Na razie nie jest to jailbreak; czy to byłby problem? Mój laptop to Asus 1201n z Ubuntu 10.04 (64-bit).

Bus 002 Device 005: ID 05ac:1292 Apple, Inc. iPhone 3G

Podłączyłem moje wideo z iPoda (30 GB) i ten też nie pojawia się, więc utknąłem teraz. Problem prawdopodobnie leży w systemie, ponieważ port USB działa.


Bus 002 Device 006: ID 05ac:1209 Apple, Inc. iPod Video

Dodałem ten PPA , zrobiłem wszystkie sudo updatei upgrade. ale mój komputer nie zdaje sobie sprawy z tego, że mój iPhone jest podłączony, z czym nie jest związany libimobiledevice.

Port działa dobrze, po prostu mój komputer nie rozpoznaje, że mam podłączony iPhone'a! Sam telefon działa (przetestowałem go na moim komputerze Mac).

Mam najnowsze wersje tych programów: hipo, ipod, gtkpod, ifuse, libusmuxd1i usbmxd.

Podłączyłem iPhone'a do systemu Windows 7 i zadziałało, choć irytujące. Próbowałem zamontować iPhone'a, fuseale dostałem ten błąd:

alvar@alvars-laptop:~$ ifuse /mnt/iphone/
ERROR: the mount point specified does not exist

Próbowałem link do Ubuntugeek , ale wystąpił błąd podczas montowania.

GNUTLS ERROR: A TLS packet with unexpected length was received.

Który? (Mam Lucid, a nie Maverick.)

Który???


Sugerowałbym może połączenie tych dwóch pytań, ponieważ zasadniczo iPad i iPhone działają na tym samym oprogramowaniu, a odpowiedź jest taka sama dla obu. askubuntu.com/questions/26912/how-can-i-sync-an-ipad
TheXed

1
to pytanie jeszcze mi nie pomaga, przepraszam. mój komputer nie wie, że mam podłączony iPhone. który jest problemem w tej chwili, co mogę zrobić po tym, to następny krok.
Alvar

okej, ale teraz musimy skupić się na moim problemie! :) ktoś pomysły?
Alvar

1
Musisz stworzyć punkt montowania, aby mógł przejść, tak jak sudo mkdir /mnt/iphonewtedy spróbuj go zamontować.
Jorge Castro

aha (ja nie), ale teraz mam ten błąd! BŁĄD GNUTLS: Odebrano pakiet TLS o nieoczekiwanej długości.
Alvar

Odpowiedzi:


12

Nie musisz jailbreakować swojego iPhone'a za pomocą Ubuntu, jednak prawdopodobnie będziesz musiał dodać nowe „źródło PPA” do instalacji Ubuntu, aby uzyskać wymagane pakiety dla Ubuntu do rozpoznania twojego telefonu.

Ppa, które musisz dodać, to ppa: pmcenery / ppa, aby dodać to otwórz Terminal z menu akcesoriów i wpisz to po znaku zachęty.

sudo add-apt-repository ppa:pmcenery/ppa

i naciśnij klawisz Enter po dodaniu tego polecenia wpisz to polecenie w tym samym terminalu

sudo apt-get update

i po

sudo apt-get upgrade

powinno to zaktualizować pakiet libimobiledevice do wersji 1.0.4 z 1.0.1, umożliwiając dostęp do twojego Iphone'a

Odniesienie PPA:

edytować

Po dokładnym obejrzeniu samouczków dotyczących montażu Idevice znalazłem to w ubuntugeek , przechodzi ona przez procedurę ręcznego montażu urządzenia, w tym wszystkich wymaganych pakietów i edycji plików, aby mieć nadzieję, że jest to rozwiązanie twojego problemu. Mając na uwadze, że samouczek został napisany dla systemu Ubuntu 9.10, a dla iPoda touch na końcu samouczka znajduje się cytat

Aktualizacja z naszego czytnika: - Działa na Iphone 3g. Ale pod koniec procedury przygotowawczej musisz ponownie uruchomić zarówno komputer, jak i urządzenie iPhone.

Edytuj 2

jeśli pojawi się ten komunikat o błędzie podczas próby zamontowania za pomocą Ifuse

GNUTLS ERROR: A TLS packet with unexpected length was received

Musisz sparować telefon z komputerem, aby to zrobić, wprowadź to polecenie

idevicepair unpair

Twój iPhone lub inny sprzęt automatycznie spróbuje ponownie sparować. Następnie możesz go odłączyć i podłączyć z powrotem, a powinien on zostać poprawnie zamontowany.


Zainstalowałem już libimobiledevice! Ale mój komputer nie zauważa, kiedy podłączam iPhone'a, nic się nie dzieje. Co jest dziwne
Alvar,

czy to jest wersja 1.0.4?
Allan

alvar @ alvars-laptop: ~ $ sudo add-apt-repository ppa: mcenery / ppa Błąd odczytu launchpad.net/api/1.0/~mcenery/+archive/ppa : HTTP Błąd 404: Nie znaleziono Jestem połączony z Internetem, więc nie jest problemem ...
Alvar,

czy masz jakieś 404 wiadomości podczas aktualizacji sudo apt-get w terminalu?
Allan

2
jeśli możesz opublikować dane wyjściowe lsusb (gdy masz podłączony telefon), możesz edytować swoje oryginalne pytanie i dodać je na końcu, jeśli Twój telefon jest na liście zawęża możliwości. W tym momencie jest to proces eliminacji, aby wydedukować źródło problemu, im więcej danych możesz podać, tym łatwiej będzie znaleźć działające rozwiązanie.
Allan

3

Prawidłowe ppa jest sudo add-apt-repository ppa:pmcenery/ppazgodne ze stroną Launchpad .

Wypróbuj to i daj nam znać, jak sobie radzisz.


Dzięki Mark nie zauważył literówki w adresie ppa
Allan

@Allan - nie ma problemu, zainstalowany zgodnie z twoją rekomendacją i działał dobrze dla mnie na Ubuntu 10.10 z moim iPhone 3GS z iOS 4.2.1 na Rhythmbox teraz !!
Mark Rooney,

działało, zostało dodane, ale nie pobrałem aktualizacji, może to dlatego, że mam już najnowszą wersję? Mam Ubuntu 10.04 64-bity. Czy to problem?
Alvar

@ Allwar - czy udało ci się działać poprawnie? jeśli tak, zaakceptuj odpowiedź Allana i dodaj głos. Wersja Ubuntu nie będzie miała znaczenia.
Mark Rooney

To nie zadziałało, już to powiedziałem ... I tak, przyjmuję odpowiedź i głosuję, kiedy ją otrzymam. :)
Alvar

1

Spróbuj zainstalować te pakiety i zobacz, co się stało:

sudo apt-get install hipo ipod gtkpod ifuse libusbmuxd1 usbmuxd


Mam najnowszą wersję: hipo, libusbmuxd1, usbmuxd. Instalowanie pozostałych, dzięki! Przepraszam, że nie działało! :( ale dziękuję za próbę.
Alvar

0

Miałem ten sam problem i prawie zabiłem się z jednego forum na drugie, próbując znaleźć rozwiązanie. Zainstalowałem wszystko, co sugeruje, że nic się nie zmieniło.

W rzeczywistości nie musisz nic robić. Wystarczy podłączyć iPhone'a do komputera. Tak, nic się nie stanie. Otwórz F-Spot Photo Manager (Aplikacje / Grafika), kliknij Importuj. Otworzy się okno z prośbą o wybranie źródła importu. Tam zobaczysz swojego iPhone'a po kliknięciu Wybierz folder. Wybierz, a reszta nastąpi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.