Niestandardowy rozmiar papieru = Przetwarzanie - brak połączenia?


8

Próbuję wydrukować niestandardowy rozmiar papieru 105.00 inches x 23.39 inches( GLDT dla mojego biura: D). Ilekroć próbuję niestandardowego rozmiaru papieru, praca jest w kolejce z komunikatemProcessing - Not Connected?

Jeśli drukuję na standardowym rozmiarze papieru, nie ma problemu. Drukuję do Epson Stylus Pro 9900i próbowałem IPP, LPD, and Socket 9100najlepiej, ale nadal nie mogę pracować z zadaniami niestandardowych rozmiarów papieru z żadnym z nich. Próbowałem różnych niestandardowych rozmiarów. Drukowanie nie stanowi problemu przy wyborze istniejących rozmiarów papieru. Używam jedynych dostępnych sterowników, które wydają się być dostępne Epson Stylus Pro 9900 - CUPS + Gutenprint v5.2.8-pre1 i są dostępne w 12.04.

Jedynym ręcznym rozwiązaniem, jakie mogę wymyślić, jest edycja obrazu, tworzenie oddzielnych stron i drukowanie ich w celu skalowania w największym możliwym stopniu i łączenia ich ... bzdury.

Czy ktoś wie o poprawce? Dużo wolałem mieć rozwiązanie robocze niż pracę fizyczną. Dzięki.hm - różni się od gimp 2.8 i gimp 3.x (w górę) ... gimp zjada się jak kanibal zombie ... na podwójnym rozruchu z oknami.
dschinn1001

@Braiam dzięki, nie pomogłem. Nawet przy dostosowywaniu niestandardowych ustawień rozmiaru plotera do formatu „standard / preset”, który mogłem wybierać. :(
TryTryAgain

1
dalekie ujęcie, ale czy ta rzecz jest zgodna z PostScript? Miałem starszego brata, który zrobiłby to samo. Jedynym sposobem, w jaki to rozwiązałem, było przejście na sterownik PostScript. (Wyglądałbym sam, ale jak się wydaje, witryna Epson Americas nie działa z powodu konserwacji)
Matt Barnes

1
@MattBarnes wygląda na to, że masz rację. Obsługuje Adobe Postscript 3 (źródło: epson.com/_alfresco/proimaging/products/StylusPro79009900efi/... ) Napisz to jako odpowiedź?
Starszy Geek

Odpowiedzi:


1

Najpierw dowiedzmy się, co zrobi Twoja drukarka:

$lpoptions -d <printer-name>

zakładając, że Twoja drukarka może obsłużyć żądaną rozdzielczość itp. ... możemy spróbować wydrukować. - Co jeśli mówi, że może zrobić tylko 300 DPI, ale WIESZ, że drukarka może więcej? cóż, może spróbuj ponownie zainstalować drukarkę z lepszym, bardziej zaktualizowanym, nietypowym sterownikiem. Następnie ponownie sprawdź dostępne opcje.

teraz spróbuj wydać polecenie:

$lp  -d <printer-name> -o PageSize=Custom.266x59cm <file.name>

Uwaga: tak, wiem, że 105'x23.39 'nie ma dokładnie 266x59 cm, ale nie jestem pewien, czy tam zajmie miejsce po przecinku. Nigdy też nie próbowałem używać „in” dla cali. może istnieć, chociaż nie przeczytałem tego na stronach podręcznika.

publikować wyniki lub błędy.


Ciekawe może być wyjście z $ df / var / spool. Dziwne rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli bufor się przepełni.
j0h
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.