Jak powstrzymać Thunderbirda przed sprawdzaniem nowych wiadomości podczas uruchamiania?


8

Niedawno przeszedłem do zwyczaju sprawdzania poczty e-mail tylko dwa razy dziennie - godzinę po moim przyjściu do biura i godzinę przed wyjściem. Za każdym razem, gdy przetwarzam wszystkie otrzymane wiadomości, zamykam Thunderbirda. Pomiędzy tymi czasami czasami chcę ponownie przeczytać wiadomość lub uzyskać dostęp do załącznika, a następnie nie chcę, aby Thunderbird pokazywał mi nowe wiadomości podczas uruchamiania.

Odznaczono:

Sprawdź nowe wiadomości przy uruchomieniu

Sprawdzaj nowe wiadomości co N minut

oraz (w sekcji zaawansowanej):

Użyj komendy IDLE, jeśli serwer ją obsługuje

Jednak po uruchomieniu Thunderbird sprawdza nowe wiadomości. Czy istnieje sposób na wyłączenie synchronizacji IMAP?

Odpowiedzi:


7

IMAP ma być zawsze włączony, więc kiedy Thunderbird się uruchamia, naturalne jest, że chce sprawdzić, co się stało od ostatniego razu. Jeśli chcesz wymodelować odpytywania opartego warto POP3 ale nawet wtedy wstępna kontrola jest rozsądny rzeczą do zrobienia .

Co więcej, opcja „sprawdzaj wiadomości przy uruchomieniu” naprawdę działa tylko w przypadku metod odpytywania poczty e-mail, takich jak POP3, w których klient musi wyjść i „pobrać” partie nowych wiadomości. Dzięki IMAP łączy się (tak jak musi) i widzi je.

Mam dla ciebie kilka opcji:

  1. Możesz uruchomić Thunderbirda w trybie offline, dzwoniąc thunderbird -offline. Nie przejdziesz do trybu online (więc nie będziesz mieć dostępu do większości swoich wiadomości), dopóki nie przełączysz się na nie z poziomu Thunderbirda.

  2. Możesz użyć czasowego blokera DNS. Rzeczy takie jak Stay Focussed i Get Shit Done to skrypty blokujące DNS dla niektórych hostów, więc musisz żyć bez tych serwerów. Sugeruję dodanie swojego hosta e-mail do tej listy. Może zadziałać. Widzieć:

  3. Użyj buforującego serwera IMAP. Coś, co pobiera pocztę z prawdziwego serwera IMAP i przedstawia jako inny serwer IMAP. Przełączasz Thunderbirda, aby sięgał po lokalny serwer, a następnie może sprawdzać, ile chce i nie marnuje przepustowości.

    Oczywistym problemem jest tutaj czas poświęcony na konfigurację. Dodaj opóźnienie, które pojawi się, zanim nowe wiadomości trafią do skrzynki odbiorczej, a możesz być mniej kuszony. O tak, a będziesz chciał, aby to było bezpieczne. Nie powinno to być zbyt wielkim bólem, jeśli to tylko lokalne, ale pamiętaj o tym.

    Jeśli chcesz skorzystać z tej trasy, proponuję coś takiego jak fetchmailchwytanie i dovecotlokalne serwowanie.


OK, dziękuję za szczegółową odpowiedź Oli. Myślę, że wtedy opcja „Sprawdź nowe wiadomości przy uruchamianiu” powinna być wyłączona dla kont IMAP. Myślę, że moją strategią będzie zezwolenie Thunderbirdowi na otrzymywanie nowych wiadomości, ale spróbuję je zignorować między zaplanowanymi przeze mnie działaniami „czytaj nowe e-maile”.
August Karlstrom

@AugustKarlstrom Jest też metoda blokowania DNS, o której właśnie pomyślałem. Niektóre osoby używają, aby nie dopuszczać ich do niektórych witryn w godzinach pracy. Możesz go użyć do zablokowania dostępu do serwera poczty. Dodałem to jako # 2
Oli

@AugustKarlstrom Czy zastanawiałeś się nad zezwoleniem TBird na aktywność po pierwszym sprawdzeniu? i skorzystanie z opcji „zejścia z linii”, którą można łatwo aktywować, klikając ikonę komputera w lewym dolnym rogu ekranu
TBird

1

To prawda, że ​​protokół IMAP jest skonfigurowany do „natychmiastowego” sprawdzania wiadomości e-mail, ale działa to tylko wtedy, gdy zaznaczono pole „Użyj polecenia IDLE, jeśli serwer go obsługuje”. Jeśli to pole nie jest zaznaczone, wiadomość e-mail będzie sprawdzana pod kątem nowych wiadomości co x minut zgodnie z Ustawieniami konta> Ustawienia serwera> „Sprawdzaj nowe wiadomości co x minut”.

Nie odpowiada to harmonogramowi, który chcesz wykonać, ale może pozwolić na ustawienie długich okresów między czekami.


1

Zobacz http://kb.mozillazine.org/Outbox

Narzędzia - Opcje -> Zaawansowane -> Sieć i miejsce na dysku, a następnie naciśnij przycisk Offline…

Aby skonfigurować niektóre ustawienia dotyczące stanów online i offline, wybierz Narzędzia - Opcje -> Zaawansowane -> Sieć i miejsce na dysku, a następnie naciśnij przycisk Offline… Możesz skonfigurować stan Thunderbirda podczas uruchamiania, sposób, w jaki Thunderbird ostrzega o obecności niewysłanych wiadomości w twojej skrzynce nadawczej oraz czy Thunderbird zapewnia, że ​​wszystkie dostępne wiadomości zostaną pobrane przed przejściem do trybu offline.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.