Geany / Gedit: wtyczka edytora szesnastkowego


8

Czy są jakieś wtyczki dla Geany / Gedit do obsługi odczytu plików binarnych / szesnastkowych?


6
Jest lista Gedit wtyczek tutaj I Geeny Wtyczki tutaj chociaż nikt do edycji plików binarnych. Jeśli nie musi to być wtyczka, spójrz na „Błogosław edytor szesnastkowy” i „GHex” dostępne w centrum oprogramowania.
Warren Hill,

@WarrenHill Twój drugi link prawdopodobnie powinien tutaj wskazywać . :)
pileofrocks

3
Zarówno „Błogosław edytor szesnastkowy”, jak i „GHex” są fantastyczne i podobne. Moje preferencje lekko przechyliły się na „Błogosław edytor szesnastkowy”, aby uzyskać nieco lepszy interfejs użytkownika
Aadishri

Odpowiedzi:


3

Być może lepiej byłoby użyć dedykowanego oprogramowania. Przyznaję, że go nie użyłem, ale Bless wygląda interesująco, jak wspomniano w komentarzu powyżej (właśnie to widziałem ...).


2
Tak, dziękuję. Próbowałem już tego i jest dobrze, jak już skomentowałem!
Aadishri

1

Napisałem skrypt dla wtyczki Geany Lua, który umożliwia edycję szesnastkową.

Plik jest dostępny na https://wiki.geany.org/config/scripts/lua

Musisz tylko zainstalować wtyczkę Geany Lua (dostępną przez apt-get jako geany-plugin-lua), skopiować skrypt do katalogu konfiguracji (~ / .config / geany / plugins / geanylua) i zrestartować Geany. Skrypt pojawi się w obszarze Narzędzia - Skrypty Lua.

Jeśli masz edytor hex Bless, skrypt otworzy w nim pliki. W przeciwnym razie, jeśli masz xxd (który jest standardowo dostarczany z vimem), to pozwoli ci edytować plik jako hex w Geany.

Informacje zwrotne są mile widziane!


To działa, a interfejs Geany jest może nieco cieplejszy. Zauważ, że nawet po zainstalowaniu Bless, pliki nadal otwierają się w Geany (co jest dla mnie w porządku).
u2n

0

W Geany istnieje prosta sztuczka umożliwiająca łatwe przełączanie między Geany i GHex.

Aktywuj wbudowaną wtyczkę przeglądarki plików w Geany i przejdź do jej preferencji, aby ją skonfigurować. Zaznacz opcję „Podążaj ścieżką bieżącego pliku” i ustaw zewnętrzne polecenie otwarcia, np ghex -g 1024x768 "%f".

Teraz otwórz dowolny plik za pomocą Geany. Jeśli chcesz pracować nad kodem szesnastkowym, po prostu wejdź do wbudowanej przeglądarki plików (zawsze znajduje się we właściwej ścieżce) i kliknij prawym przyciskiem myszy plik i wybierz „Otwórz zewnętrznie” . Geany automatycznie otworzy plik w GHex. Po zakończeniu korzystania z GHex, zamknij go. Jeśli coś się zmieniło w pliku, wystarczy ponownie załadować plik w Geany. To prosty, wydajny przepływ pracy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.