Dlaczego nie mogę zmienić tapety w Gnome Shell and Unity?


8

Właśnie zainstalowałem Gnome Shell i zmieniłem motyw i tak dalej; ale nie mogę zmienić tapety.

Używam Gnome Control Center do zmiany tapety, ale to nie działa, nawet jeśli używam gconftooli programy takie jak Wallch też nie działają.

W Unity to ten sam problem, ale w Unity mogę zmienić tapetę za pomocą wtyczki zmieniacza tapet Compiz.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić?

Nie wiem, jaki program rysuje tło, ale Nautilus nie. Jeśli wiem, który to program, mogę spróbować go zabić, aby użyć Wallcha, ale nie znalazłem żadnych wskazówek, który program jest używany.


Nautilus rysuje pulpit zarówno w Unity, jak i Gnome Shell, możesz to zweryfikować, całkowicie przerywając proces i spowoduje to zniknięcie ikon pulpitu i niemożność kliknięcia pulpitu prawym przyciskiem myszy. Jak zabijasz Nautilusa ?. Czy zainstalowałeś narzędzie Gnome Tweak Tool i zaznaczyłeś, że program Filemanager obsługuje pulpit ?.
Uri Herrera

fajne dzięki, po ponownym włączeniu pozwól menedżerowi plików obsłużyć pulpit, to znowu działa ... i próbowałem zabić nautilusa, pisząc killall nautilus, nie działa, ale wystarczy mi zmienić tapetę: D
vigonotion

Czy istnieje sposób na zmianę tła bez menedżera plików do zarządzania pulpitem? Nie chcę, aby działały ikony pulpitu ani nautilus. Dzięki
brx w ścianach

Odpowiedzi:


7

W moim przypadku włączanie

Ikony na pulpicie

(pierwsza opcja w sekcji Pulpit w narzędzia gnome-tweak-tool ) załatwiła sprawę.


1
Ja też. Dlaczego?
147pm,

1
Pracowałem też dla mnie. Wcześniej miałem zainstalowany Gnome 3, a obecnie używam Unity. Może to mieć z tym coś wspólnego, przynajmniej w moim przypadku.
Chester,

Tak, tylko próbowałem różnych rzeczy i szukałem po kliknięciu, nie mam pojęcia o przyczynie i nie używam już gnoma, jedność jest dla mnie lepsza.
RT

5

Nautilus obsługuje pulpit zarówno w Unity, jak i Gnome Shell, aby upewnić się, że masz aktywowaną, wykonaj następujące czynności:

  • Pobierz narzędzie Gnome Tweak sudo apt-get install gnome-tweak-tool
  • Otwórz go i wybierz Pulpit, a następnie aktywuj Poproś menedżera plików o obsługę pulpitu, klikając przełącznik. wizerunek
  • Wyloguj.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.