Jak korzystać z Wubi w środowisku „Frozen Disk” (inaczej laboratoria komputerowe)


8

Uczę umiejętności obsługi komputera w pracowni komputerowej, która używa systemu zarządzania dyskami, aby utrzymać WinXP w stanie znajomości między restartami. Chciałbym dodać instalację Wubi, ale wciąż pojawia się ten sam błąd, ponieważ nie ma pliku hibernacji.

Kroki:

  1. Odblokuj dysk
  2. Zainstaluj Wubi i dostosuj
  3. Ponownie zablokuj dysk
  4. Wybierz, aby uruchomić Ubuntu
  5. Wystąpił błąd dotyczący braku partycji NTFS w pliku hibernacji.

System zarządzania to Saming, który jest na oprogramowaniu układowym karty sieciowej i jest chiński, więc nie mam szczegółowych informacji o tym, jak to działa, ale zakładam, że ustawia partycję XP tak, aby wyglądała jak hibernowana, a następnie ładuje plik hibernacji z pamięci lub coś podobnego.

Czy ktoś miał doświadczenie z tego rodzaju systemami i Wubi? Czy są jakieś obejścia?


Czy umieszczenie Wubi na innej partycji jest opcją? Dlaczego nie uruchomić USB?
Bruno Pereira

Komputery zostaną zablokowane, a sieć (nie pod moją kontrolą) używa adresowania statycznego. Nie mogę niezawodnie dostać się do laboratorium wystarczająco wcześnie, aby uruchomić USB 30 komputerów z napędów USB i musiałbym ustawić statyczny dla każdego USB osobno. Spojrzę na podział na partycje, ale nie jestem pewien, czy to wpłynie na oprogramowanie Saming.
Bo Dang Ren

Czy jesteś pewien, że administratorzy systemu zatwierdzają to, co chcesz zrobić? Możesz uzyskać lepsze wyniki dzięki bootowi USB - uważam, że najnowszy pozwala na oszczędzanie między butami.
Thorbjørn Ravn Andersen

@BoDangRen Za uwagę dotyczącą wymogu szybkiego uruchomienia laboratorium. Zobacz funkcję o nazwie LTSP Live dostępną na Edubuntu Live DVD. Więcej szczegółów w następującym linku < edubuntu.org/documentation/ltsp-live >
Ahmadgeo

i uważaj na to i zaangażuj administratora sieci, ponieważ LTSP Live aktywował serwer DHCP w sieci lokalnej, w której został aktywowany ... Upewnij się więc, że twoja sieć jest dobrze zarządzana i odizolowana tylko w twoim laboratorium. Albo twoi administratorzy sieci będą naprawdę zirytowani :)
Ahmadgeo

Odpowiedzi:1

Administratorzy sieci i systemów nie mają na celu utrudniać Ci życia. Musisz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa system i omówić z nimi, jak dodać obraz Ubuntu do systemu.

System zarządzania rozruchem prawdopodobnie nie jest przechowywany w oprogramowaniu wewnętrznym karty sieciowej, ale prawdopodobnie jest to coś w rodzaju http://en.wikipedia.org/wiki/Network_booting oprogramowania układowego, które szuka serwera PXE działającego w sieci w celu pobrania instrukcji i ewentualnie dysku obrazy z.

Bez administratora sieci lub systemu ktoś będzie musiał wymyślić, jak korzystać z systemów.

  • poważnie półtora roku braku administratora sys / net w szkole jest dość tanie.
  • System Windows XP został wydany w 2002 roku, a teraz jest to 2013, a 3 systemy operacyjne Microsoft później. Nowe instalacje Ubuntu będą zdecydowanie lepsze pod każdym względem.
  • Spójrz na wariant Ubuntu projektu Linux Terminal Server Project: Ubuntu TSP jako kompletny zamiennik dla twojego serwera PXE i obrazów dysku XP.
  • zorganizować serwer DHCP dla laboratorium i / lub całej sieci, statyczne adresy IP są bolesne w zarządzaniu.

Jeśli to wszystko jest zbyt wiele dla obecnego personelu, albo zatrudnij administratora (potrzebujesz pieniędzy, powodzenia), albo uprość i uczyń swoje bardziej nużące i być może mniej bezpiecznym systemy. Sprawdzając, czy możesz zmienić kolejność uruchamiania w BIOSie, aby uruchomiła się z dysku twardego lub dysku USB przed kartą sieciową.

Jeśli uruchomisz go z dysku USB przed dyskiem twardym, możesz wykonać kilka rozruchowych pamięci USB, które możesz umieścić na każdym komputerze przed zajęciami i usunąć je po zakończeniu zajęć.


Nasz samotny informatyk odszedł półtora roku temu i nie został zastąpiony. „Administratorzy sieci i systemów nie są po to, by utrudniać ci życie”. Nie. Po prostu ich „nie ma”.
Bo Dang Ren,

Być może próbujesz przygotować najbardziej obsesyjnych i kompetentnych studentów jako sysadmin (y)?
SamB

0

Jeśli potrzebujesz Ubuntu tylko do jednego projektu, możesz również rozważyć uruchomienie go na maszynie wirtualnej, takiej jak virtualBox. Myślę, że możesz zainstalować Ubuntu raz, a następnie za pomocą file-> export device stwórz plik, który możesz zaimportować na wszystkie inne komputery.

oczywiście fajnie byłoby mieć wszystkie komputery z systemem Ubuntu natywnie, ale jeśli sprzęt jest wystarczająco dobry, aby uruchomić virtualBox, myślę, że byłby to dobry sposób na bałagan z Ubuntu bez pozostawiania wielu śladów na komputerach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.