Czy w Unity można wyłączyć automatyczne ukrywanie menu aplikacji?


84

Czy będzie sposób na wyłączenie automatycznego ukrywania globalnego menu aplikacji w Unity? Chociaż wolałbym, aby to zachowanie było domyślnie wyłączone (ponieważ jest to zły UX), wygląda na to, że pozostanie, więc zastanawiam się, czy jako użytkownik będę mógł je wyłączyć.

Odpowiedzi:


33

16.04 i nowsze (jedność 7)

Oprócz opcji menu ustawień wprowadzonej w 15.04 dodano ją do Ustawienia - Wygląd:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

15.04, 15.10 i 14.04

15.04 ma teraz możliwość przełączania menu globalnego, a także lokalnych zintegrowanych menu (poprzez Ustawienia systemowe - Wygląd - karta Zachowanie), aby być na stałe włączonym lub wyłączonym.

Jeśli używasz w pełni aktualnej wersji 14.04, ta sama zdolność została przeniesiona.

Aby włączyć na stałe:

gsettings set com.canonical.Unity always-show-menus true

Aby wyłączyć, np. Automatycznie ukryć:

gsettings set com.canonical.Unity always-show-menus false

Od 12.10 do 13.10 + 14.10

Istnieje raport z implementacji, który zawiera pewne spekulacyjne sugestie dotyczące menu globalnego, w tym możliwość zawsze włączania menu globalnego.

Niestety dla tych wersji Ubuntu funkcja automatycznego ukrywania nie została zaimplementowana

12.04

Nie można uniemożliwić automatycznego ukrywania menu globalnego przy użyciu standardowej instalacji Unity.

W przeciwieństwie do poprzednich wersji Unity, w których otwieranie aplikacji nigdy nie pokazywało menu globalnego, w 12.04 menu globalne pojawia się na dwie sekundy po uruchomieniu aplikacji, zanim zniknie.

... możesz także opóźnić automatyczne ukrywanie menu globalnego nawet o 10 sekund

gconftool-2 -t int -s /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/menus_discovery_duration 10

rozwiązania innych firm

Ostatnio ubuntu-fora opublikowały rozwiązanie, aby zawsze wyświetlać menu globalne (tzn. Nigdy się nie ukrywa).

To rozwiązanie obejmuje dodanie niestandardowej wersji Unity do instalacji. Tak więc - jesteś zależny od opiekuna PPA dla przyszłych wydań Unity itp. Niezależnie od tego, czy ten pies zjada twojego kota - zostawię cię, abyś monitorował wątek ubuntuforums. Nie będę gwarantować jej prawdziwości ani stabilności.18

12.04

[zgodnie z tym postem opcja „Menu zawsze widoczne” zniknęła z ppa zrewidowanego w jedności]

Teraz jest to możliwe. Unity Revamped PPA która zapewnia jedność z dwóch łatek: Dodge systemu Windows i zminimalizować / unmaximize na kliknięcia dla wyrzutni Unity, został zaktualizowany wczoraj z pewnymi poprawkami , które nie są jeszcze dostępne dla pakietu Unity z Ubuntu 12.04 oficjalnych repozytoriach, jak również nowa łatka, która zapewnia bardzo pożądaną funkcję: opcję wyłączenia zachowania automatycznego ukrywania menu aplikacji (menu globalne) .

Opcja, która pozwala wyłączyć automatyczne ukrywanie menu w Unity, miała być domyślnie włączona w Ustawieniach systemu dla Ubuntu 12.04, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobiła. Mamy nadzieję, że ta opcja domyślnie przejdzie do Ubuntu 12.10, ale do tego czasu możesz użyć PPA poniżej, aby uzyskać opcję wyłączenia zachowania ukrywania menu aplikacji:

Aby uaktualnić do najnowszej łatanej Unity z Unity Revamped PPA w Ubuntu 12.04 Precise Pangolin, użyj następujących poleceń:

sudo apt-add-repository ppa:ikarosdev/unity-revamped
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Po pomyślnym uaktualnieniu pakietów wyloguj się i zaloguj ponownie.

Aby menu było zawsze widoczne, musisz zainstalować CompizConfig Settings Manager:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie otwórz CompizConfig Settings Manager (CCSM), wybierz „Ubuntu Unity Plugin” i na karcie „Eksperymentalne” zaznacz pole obok „Menu zawsze widoczne” (domyślnie nie jest zaznaczone).


Czy to zostało usunięte z Compiz od tego postu? Uruchomienie bieżącej wersji Compiz i karty Eksperymentalne nie ma tej opcji. [Jestem również zakłopotany, dlaczego zdecydowali się nawet ukryć menu domyślnie, jaka jest tutaj korzyść?]
Exupery

Czy korzystasz z Unity Revamped?
jaśmin

Wierzę, że tak, dodałem PPA ppa: ikarosdev / unity-revamped PPA i zrobiłem aktualizację / aktualizację (dało zera dla wszystkich, więc prawdopodobnie zrobiłem to wcześniej).
Exupery


Autor wspomina w tym artykule, że nie był w stanie znaleźć opcji w Compiz, ale mimo to próbowałem i mimo to dodałem inne opcje w Compiz, których wcześniej nie było, opcja „zawsze pokaż” wciąż nie była dostępna. Mimo to dziękuję, ale mam nadzieję, że kiedyś ta opcja zostanie dodana.
Exupery

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.