Czasami VLC może mieć problemy z wyświetlaniem wideo na pełnym ekranie.


19

Ostatnio VLC ma problemy z wyświetlaniem wideo w trybie pełnoekranowym. AFAIK, nic się nie zmieniło ze sterownikami karty graficznej i jest to z pewnością ta sama wersja VLC. (/ ja potrząsa pięścią w opiekunach repozytorium)

W przeszłości działało to bez problemu. W rzeczywistości miałem aż 6 uruchomionych VLC, z których każde odtwarzało wideo. Jedna była zawsze pełnoekranowa na moim drugim monitorze, podczas gdy inne były kafelkowe na moim głównym monitorze. Byłem w stanie przełączyć dowolną z pozostałych 5 w tryb pełnoekranowy, a wideo wyświetlało się bez problemu.

Ostatnio miałem problem z uruchomieniem 2 instancji w trybie pełnoekranowym. (Czasami nawet pojedyncze wystąpienie nie wyświetli wideo na pełnym ekranie.) VLC będzie kontynuować odtwarzanie wideo, ale w trybie pełnoekranowym widzę tylko czarny ekran. Czasami wideo wyświetli się, jeśli zmaksymalizuję okno VLC. Innym razem muszę zadowolić się mniejszym oknem.

Nie wiem, czy to jest istotne, ale czasami zmiana stanu min / max okna Firefoksa (szczególnie Minefield) zdawała się pozwalać kłopotliwemu wystąpieniu na wyświetlenie wideo w trybie pełnoekranowym. Nie okazało się to jednak spójnym obejściem. Czasami wydawało się, że zamknięcie okna Firefoksa załatwiło sprawę, chociaż nie zawsze jest to skuteczne. (Mam problem z Firefoksem, ponieważ przy szalonej liczbie okien i kart, które normalnie mam otwarte, regularnie zapiera około 1 GB pamięci RAM).

Kolejną ciekawostką, która przychodzi mi na myśl, jest fakt, że mój drugi monitor jest uważany za podstawowy podczas uruchamiania. Używam xrandr do oznaczenia prawdziwego pierwszego monitora jako głównego po uruchomieniu, jak zasugerował ktoś w pytaniu, które zadałem na stronie Unix i Linux SE .

Okular:

  • Ubuntu 10.10 z Gnome i Compiz
  • 8 GB pamięci RAM
  • AMD Phenom II 965 Black Edition
  • Asus M4A79 Deluxe mobo
  • XFX ATI Radeon HD 5750 z 1 GB pamięci RAM

VLC jest skonfigurowany do używania nakładki sprzętowej na wideo (zgodnie z ustawieniem domyślnym)

Czy ktoś ma pojęcie, co może powodować ten problem lub jak mogę go rozwiązać? W tej chwili mam 2 instancje odtwarzania VLC, każda w trybie pełnoekranowym na osobnym monitorze.


1
@jorge Nie rozumiem, jak czarny zrzut ekranu rzuciłby jakieś światło na sytuację. :)
George Marian

Tak, trudno jest tylko wyobrazić sobie, gdzie wyjaśniono, że masz wiele instancji i na jakich monitorach chcesz robić to, na czym.
Jorge Castro

@jorge Nie ma znaczenia, który monitor używa kłopotliwego wystąpienia VLC. Czasami wystąpienie, które wyświetla się poprawnie w trybie pełnoekranowym, napotka ten problem, jeśli przełączę na niego tryb pełnoekranowy. Wyobraź sobie, że jeden monitor wyświetla wideo w trybie pełnoekranowym, podczas gdy drugi monitor wyświetla tylko czerń i interfejs sterowania pełnoekranowego VLC, jeśli najedziesz na niego kursorem.
George Marian

Możliwe, że użycie XVideo jest ograniczone, to znaczy, że nie więcej niż pewna liczba klientów X może korzystać z XVideo w tym samym czasie. Nie mam pojęcia o VLC, ale możesz przetestować mplayera za pomocą „-vo xv”, aby użyć XVideo. Jeśli masz ten błąd, spróbuj z „-vo x11” (znacznie więcej użycia procesora, bez skalowania hw, itp.), Jeśli to działa, myślę, że to jakiś problem z rozszerzeniem Xvideo w X.
LGB

1
1) Wyłącz compiz (zaawansowane efekty wizualne) w Preferencjach wyglądu. Jeśli to nie pomoże, spróbuj dodać parametr rozruchowy radeon.modeset = 0 do linii poleceń jądra. Czy masz także jakieś umowy PPA?
komputuje

Odpowiedzi:


18

W Tools> Preferences> Video> Outputzmienić domyślny dla X11, zapisz i restart vlc.


Ten problem występuje w Ubuntu 13.04 na zastrzeżonych sterownikach AMD i nadal można go rozwiązać jak wyżej.
holocronweaver,

W nowszych wersjach tego perference wydaje się być zmienione na: Tools -> Preferences -> Video -> Accelerated video output (Overlay). Jeśli to nie jest zaznaczone, działa.
BeeOnRope

2

Dwie rzeczy, które powinieneś wiedzieć o VLC:

1. Jeśli masz włączony program Compiz, będziesz mieć problemy z VLC pokazującym wideo z filmu.

2. Jeśli masz wiele ekranów, będą występować pewne problemy z wyborem VLC, który ekran ma wyświetlać wideo.

Więc za to, co przeczytałem, macie oba z nich. Z moich doświadczeń z podobnymi przypadkami zalecam wyłączenie compiz, a następnie przetestowanie wyświetlaczy. Aby wyłączyć compiz, po prostu ALT+ F2i wpisz metacity --replacelub możesz po prostu przejść do System -> Preferencje -> Wygląd i wybrać zakładkę Efekty wizualne, a następnie wybrać brak.

Po drugie, aby przetestować problem z wyświetlaniem.

Pierwszy test, jeśli możesz zobaczyć wideo na 1 wyświetlaczu (bez drugiego podłączonego).

Drugi test (z zamkniętym wideo. Nie otwieraj go jeszcze) z podłączonymi obydwoma monitorami iw „trybie klonowania”. Uruchom wideo i sprawdź, czy pojawia się na obu ekranach.

Po trzecie i ostatnie, usuń „tryb klonowania”. Umieść jeden w prawo lub w lewo i otwórz 2 instancje VLc. przesuń jedną z instancji na lewy / prawy ekran, a drugą pozostaw na wyświetlaczu podstawowym.

tak właśnie robię, gdy mam problemy z czarnym ekranem z VLC. Jest to spowodowane niektórymi problemami z compiz i posiadaniem wielu ekranów, ponieważ VLC nie wie, komu pokazać ekran.

Przetestuj to wszystko i daj nam znać.


Przepraszam, że odpowiedziałam tak długo. VLC ogólnie działa, wyświetlając na każdym monitorze. Czasami usterka i wyświetlanie pełnoekranowe na niewłaściwym monitorze. (Nie jestem pewien, czy ta usterka wyświetla się na głównym monitorze za każdym razem, czy na tym, na którym pojawiło się VLC podczas uruchamiania). Niezależnie od tego, to nie jest wielka sprawa. Jednokrotne przełączenie pełnego ekranu zazwyczaj wystarcza, aby usunąć ten problem.
George Marian

Problem polega na tym, że w pewnych okolicznościach tryb pełnoekranowy wyświetla tylko czarne tło. Próbowałem wyłączyć Compiz, ale to nie rozwiązało problemu. Zmniejszyło to prawdopodobieństwo, że się pojawi, ale nie rozwiązało go. Uwaga dotycząca konfiguracji dwóch monitorów wydaje mi się, że ogólnie działa. Gdy VLC ma ten problem, pojawi się na dowolnym monitorze.
George Marian

0

Biorąc pod uwagę liczbę dobrych odpowiedzi, jeśli nadal masz problemy - sugeruję wypełnienie raportu o błędach za pomocą VLC i startera. (Najpierw wyszukaj podobne błędy).


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.