wdrożyć wiele stron Wordpress z juju


8

To może wydawać się oczywistym pytaniem, ale czy możesz wdrożyć wiele (odrębnych) witryn Wordpress z własnymi bazami danych itp.? Ale używając jednego wdrożenia? Więc nie dedykowane vm dla usług każdej strony. I czy zoptymalizowany tuning działałby w tym scenariuszu?

to znaczy. obecnie używamy cpanel / centos do hostowania wielu witryn (samodzielnych witryn HTML i witryn WordPress php / mysql), które korzystają z hostów wirtualnych.

Więc czy urok wordpress juju uwzględnia konfigurację wirtualnych hostów? lub w przypadku „bloków serwera” nginx?

Czy również użycie uroku wordpress może go zmodyfikować w celu wdrożenia obok niego niezależnych witryn HTML (które nie wymagają baz danych)?

Odpowiedzi:


7

Masz tutaj kilka pytań, więc postaram się odpowiedzieć na każde z nich, zaczynając od ostatniego, ponieważ jest to najłatwiejsza odpowiedź.

Czy urok może wdrażać niezależne witryny HTML obok WordPress?

Tak, możesz! Jest to funkcjonalność, która obecnie istnieje w strukturze uroku, ale musisz przechowywać swoje „pliki” (motywy WordPress, wtyczki i pliki statyczne) w jednym repozytorium. Urok ujawnia opcję konfiguracji wp-content, choć nieco myląca, ta opcja pozwala wskazać dowolne repozytorium Git, BZR, Mercurial lub SVN. W katalogu głównym repo znajduje się wszystkie dodatkowe pliki, które chcesz umieścić w katalogu głównym instalacji WordPress. Na przykład, jeśli chcesz dodać wtyczkę „foo” i plik statyczny o nazwie „client-login.html”, ustrukturyzuj swoje repozytorium w następujący sposób:

.
├── client-login.html
└── wp-content
    └── plugins
        └── foo

Wtedy byś użył juju set wordpress wp-client=<url-to-repo>. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w dokumentacji uroku WordPress pod „wp-content”. Przykład tego można znaleźć na dwóch przykładowych repozytoriach Github .

Pamiętaj, że nie będzie to osobna witryna, ale statyczna zawartość w witrynie WordPress. Jeśli chcesz hostować różne strony internetowe w różnych domenach, w kontekście Uroku Juju, musisz stworzyć nowy urok, który poradziłby sobie z tymi scenariuszami

Jeśli chodzi o twoje drugie pytanie,

Czy możemy wdrożyć wiele witryn WordPress na tym samym komputerze?

Jest to funkcja, którą chciałem dodać od samego początku, ale nie była wtedy całkiem możliwa. Teraz Juju posunął się na tyle daleko, że jest to możliwe i pracuję nad tym, aby było to możliwe. Przepływ pracy wymaga użycia uroków podrzędnych Juju, aby umożliwić wdrożenie podstawowej instalacji WordPress z:

juju deploy wordpress-mu

Następnie, należy wdrożyć podrzędną urok , wordpress-sitena początku tej podstawy. Stamtąd urok skonfigurowałby go z własną zawartością wp, konfiguracją i konfiguracją apache / nginx, ale miałby tę samą podstawową bazę. Opcje konfiguracji, takie jak domain, wp-contenti debugzostałyby przeniesione do tego osobnego uroku. Na koniec możesz wdrożyć wiele uroków witryny WordPress, każdy unikalny, na jednym wordpress-muwdrożeniu i nadal skalować Wordpress-mu (co z kolei skalowałoby wszystkie inne wdrożenia witryny WordPress). Oto przykład poleceń:

juju deploy wordpress-mu
juju deploy mysql

juju deploy wordpress-site personal-blog
juju deploy wordpress-site professional-blog
juju deploy wordpress-site client-x

juju add-relation personal-blog wordpress-mu
juju add-relation professional-blog wordpress-mu
juju add-relation client-x wordpress-mu

juju add-relation personal-blog mysql
juju add-relation professional-blog mysql
juju add-relation client-x mysql

Na koniec dnia nadal masz tylko jeden serwer WordPress, ale wdrożyłeś trzy unikalne instancje WordPress na tym serwerze, który możesz kontrolować niezależnie za pomocą Juju.


Cześć Marco, czy nadal tak jest w przypadku obecnej stabilnej dystrybucji juju?
Joham
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.