Czy możesz zainstalować Ubuntu z dysku twardego?


Odpowiedzi:


5

Tak. Ubuntu można zainstalować z dysku twardego bez użycia żadnych dodatkowych nośników, takich jak CD lub USB.

Możesz przeczytać pełny samouczek tutaj.

http://agnipulse.com/2011/08/install-ubuntu-hard-disk/

Program ładujący Grub4Dos służy do rozruchu z systemu Ubuntu na dysku twardym. Po uruchomieniu izodevice jest odmontowywany poprzez uruchomienie niektórych poleceń w terminalu. Następnie można zainstalować Ubuntu w normalny sposób.


3

Istnieje sposób dla użytkowników systemu Windows Vista / 7. Pobierz plik ISO Ubuntu, który chcesz zainstalować, i użyj EasyBCD . Otwórz EasyBCD i kliknij „Dodaj nowy wpis” z lewej strony. Następnie na dole wybierz „ISO Boot”, a następnie znajdź plik ISO, z którego chcesz uruchomić komputer. Następnie nadaj mu nazwę, kliknij „Dodaj wpis”, a następnie Uruchom ponownie. Powinna istnieć opcja (po uruchomieniu), aby uruchomić komputer z właśnie wprowadzonego wpisu.


Próbowałem tego i otrzymałem niesławny komunikat „nie można znaleźć nośnika zawierającego system plików na żywo”. Jedyne rozwiązania, które znalazłem online, mówiły o zmianie na wtyczkę USB 2.0. Czy to też się stało?
Avision,

1

Oto strona pomocy Ubuntu na temat instalowania Ubuntu z innej partycji Linux . Zasadniczo dostajesz obraz .iso instalatora, rozpakuj go na nowej partycji, a następnie uruchom z niego, aby uruchomić instalatora. EDYCJA: Ta metoda dała mi błędy instalatora dotyczące partycjonowania, ponieważ miałem podłączony dysk USB, którego nie używałem. Nie chciałem używać napędu USB do instalacji, ponieważ nie chciałem usuwać jego istniejącej zawartości. Po usunięciu dysku USB ta metoda działała dobrze.

Jeśli nie masz innej partycji Linux, oto strona pomocy Ubuntu na temat innych sposobów instalacji0

Właściwie zainstalowałem Ubuntu na 2 komputerach za pośrednictwem Wubi i prawie żadnych problemów. Jedynym problemem jest to, że nie wykrywa on innych partycji z Ubuntu ze względu na sposób jego instalacji (w pliku przydzielonym na dysku twardym), co jest dość złe ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.