Jak grać w napisy w języku bułgarskim / cyrylicy


8

Witajcie, korzystam z systemu Ubuntu 12.04.1 LTS w wersji 32-bitowej. Moim jedynym problemem jest to, że pochodzę z Bułgarii, a kiedy pobieranie filmu z bułgarskiego odtwarzacza VLC nie wyświetla się poprawnie, jak mogę to naprawić?

zrzut ekranu


Czy mógłby Pan sprecyzować, w jaki sposób napisy nie są wyświetlane poprawnie? Może możesz dodać obraz, aby pokazać, co masz na myśli?
carnendil

tak, pokażę ci zrzut ekranu, jeśli tylko powiesz mi, jak załadować wypożyczalnię zdjęć?
Bodyshaker

jedną z możliwości jest zaktualizowanie zgodnie z askubuntu.com/questions/146888/software-for-imgur-image-upload lub do imageshack.us i wklejenie tutaj podanego adresu URL.
carnendil

tutaj: meta.askubuntu.com/questions/5276/... wyjaśniają, że nie można wkleić obrazu bezpośrednio do pytania, dopóki nie będzie wystarczająco dobrej reputacji. Podaj adres URL, jak w moim poprzednim komentarzu.
carnendil

lookpic.com/O/i2/954/FiHD6Cu.png mam nadzieję, że to zadziała
Bodyshaker

Odpowiedzi:


6

Wygląda na to, że twój problem związany jest z kodowaniem napisów. Sprawdź instrukcje na stronie VLC dotyczące napisów, aby dostosować preferencje do tego, które kodowanie zostało użyte do utworzenia pliku napisów.

Czcionki w twojej instalacji Ubuntu powinny wyświetlać litery cyrylicy bez problemu (zresztą nie wydaje się, żeby to był twój problem).

Jeśli chcesz zmienić kodowanie pliku z napisami, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w tej odpowiedzi .


@ Bodyshaker, jeśli odpowiedź była pomocna, rozważ zaakceptowanie jej przez kliknięcie znacznika wyboru, możesz również „głosować”.
guntbert

5

Przyszedłem tu po pomoc, ale sam znalazłem odpowiedź. W menu odtwarzacza VLC przejdź do Narzędzia, Preferencje, Napisy / OSD, a następnie w Domyślne kodowanie wybierz Cyrylica (Windows-1251). Może być konieczne ponowne uruchomienie programu, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

!Спех! Ganbatte!


0

Jeśli twoje czcionki nie wyświetlają się poprawnie w edytorze tekstu, możesz użyć ponownego otwarcia z kodowaniem za pomocą na przykład sublime, a następnie wybrać to samo kodowanie w VLC. Kodowanie VLC nie wystarczy, jeśli nie możesz odczytać napisów cyrylicy za pomocą edytora tekstu. Przykład: ponownie otwórz plik za pomocą cyrylicy (Windows-1251), a następnie ustaw to samo jako domyślne w VLC. link zewnętrzny, aby uzyskać więcej informacji

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.