.xsession zignorowano, Ubuntu 12.10


8

Dzisiaj zacząłem używać uxterm zamiast terminala Gnome. Wprowadzam ustawienia dla uxterm ~/.Xdefaults. Ponieważ jednak konfiguracja Ubuntu ignoruje mój .xsessionplik, nie mogę załadować tych ustawień podczas logowania. Jak mogę uruchomić Unity (lub lightdm) .xsession? Mój .xsessionjest rozpoznawany i prowadzony przez XMonad.


BTW, hack to .xprofiledziała .xsession.

Odpowiedzi:


9

~/.xsessionjest używany tylko wtedy, gdy nie wybrano żadnej sesji X. Służy ~/.xsessionrcdo uruchamiania programów podczas uruchamiania.

Ponieważ używanie ~/.Xdefaultsjest przestarzałe, Ubuntu, podobnie jak w każdym innym nowoczesnym środowisku X, używa ~/.Xresourcespodczas uruchamiania (patrz na przykład tutaj z kilku powodów). Jeśli więc wprowadzisz swoje ustawienia ~/.Xresources, nie musisz uruchamiać, xrdbponieważ Ubuntu robi to za Ciebie.

Sprawdź /etc/X11/Xsessioni /etc/X11/Xsession.d/*jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co robi Ubuntu po uruchomieniu sesji X.


Dzięki! przeniesienie .Xdefault do .Xresources rozwiązało mój problem. I jeszcze raz dziękuję za inne przydatne wskazówki.

-1

Uwaga: w Ubuntu 12.03 .xsessionrc jest również ignorowane

rozwiązać to:

otwarty

./Xsession.d/40x11-common_xsessionrc

na początku dodaj

USERXSESSIONRC=$HOME/.xsessionrc

to jest ostateczna treść:

# This file is sourced by Xsession(5), not executed.

#Source user defined xsessionrc (locales and other environment variables)
USERXSESSIONRC=$HOME/.xsessionrc
if [ -r "$USERXSESSIONRC" ]; then
  . "$USERXSESSIONRC"
fi

Nie wiem, czy to rozwiązano w wersjach> 12.04

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.