Dlaczego aplikacje KDE działają na jedności zbyt wolno, by je załadować


8

Korzystam z kilku aplikacji KDE w Ubuntu; Okular, Kate i Kile. Wydaje mi się, że ładowanie trwa znacznie dłużej niż w przypadku innych programów, takich jak Evince i gedit.

  1. Czy to dlatego, że korzystam z jedności zamiast z KDE, czy tak właśnie jest?
  2. Co można zrobić, aby zmniejszyć opóźnienie ładowania?

Edycja: Po zmianie mojego dysku twardego na SSD opóźnienie zniknęło (oczywiście nie tylko, wszystko ładuje się natychmiast)


1
@UriHerrera Polecam opublikować to jako odpowiedź :)
Seth

@UriHerrera Czy byłoby możliwe uruchomienie wymaganych bibliotek KDE podczas uruchamiania? (Zredagowałem pierwotne pytanie, aby to uwzględnić)
Prastt

Czy widzisz spowolnienie za każdym razem, gdy uzyskujesz dostęp do aplikacji KDE, zakładając, że robisz to więcej niż raz w sesji?

@ vasa1 Nie, kiedy otworzę go po raz pierwszy, następnym razem otworzy się natychmiast.
Prastt

Więc powinieneś się naprawdę martwić? Wyjaśnienie @ UriHerrera wyjaśnia, że ​​jest to oczekiwane, ponieważ biblioteki muszą się ładować. Nie zawracałbym sobie głowy robieniem nic w autostartie tylko w tym przypadku.

Odpowiedzi:


5

Można powiedzieć, że tak, Evince i Gedit używają bibliotek GTK, które zostały już załadowane przez resztę środowiska. Uruchomienie oprogramowania KDE oznacza uruchomienie większej liczby bibliotek, które zajmują więcej czasu, ponieważ nie są już używane przez inne oprogramowanie.

Nie dodałbym niczego do autostartu, ponieważ prawdopodobnie spowolni to, gdy zostaną załadowane, gdy otworzysz jeden z programów KDE, możesz zacząć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.