Thunderbird: Odpowiedz / Odpowiedz wszystkim: kilka pytań dotyczących formatowania


8

Mam kilka drobnych pytań dotyczących poprawiania odpowiedzi / odpowiedzi w Thunderbird 17.02 (przepraszam, jeśli są one skierowane w innym poście, ale nie mogłem ich znaleźć). Ludzie na forum mozillazine nie byli w stanie rozwiązać tego problemu, ale są tutaj wykwalifikowani użytkownicy TB.

To pytanie w Ask Ubuntu jest zbliżone do kilku moich pytań:

Jeśli ktoś ma sugestie dotyczące któregoś z tych punktów (lub jeśli istnieją dodatkowe dodatki do ich rozwiązania), byłbym bardzo wdzięczny za wysłuchanie!

(A) Zawsze używaj tej samej tożsamości, odpowiadając

Mam pocztę z kilku kont do tego, które sprawdzam. Jako taki stworzyłem wiele tożsamości. Serwer pocztowy, którego używam, pozwoli mi używać mojego adresu e-mail tylko w jego domenie, dlatego ważne jest, aby był on używany From:we wszystkich wiadomościach e-mail. Domyślnie Thunderbird wykrywa, która tożsamość jest używana w oryginalnym e-mailu i wykorzystuje ją jako tożsamość. Wiem, że mogę wybrać właściwy, naciskając przycisk rozwijania u góry obok, From:ale chciałbym, aby zawsze używał domyślnej tożsamości, więc nie muszę się z tym uporać. Czy jest na to sposób?

Uwaga: zastanawiałem się nad tym, aby mieć tylko jedną tożsamość, ale kiedy Reply Allzostanie wysłany na moje inne konta e-mail, czego nie chcę.

(B) Zaproponuj dodatek do formatowania nagłówka odpowiedzi w określony sposób

Chciałbym, aby mój nagłówek odpowiedzi w dużej mierze emulował domyślny nagłówek Forward. Moim celem jest coś takiego:

From: FromName1
Sent: Date-With-Timestamp
To: ToName1 ,..., ToNameN
Cc: CcName1 ,..., CcNameN
Subject: Subject

Używam SmartTemplate 4, który jest bardzo bliski zrobienia tego, ale nie jest w stanie przeplatać nazwisk i e-maili (zamiast tego, jeśli jest wiele osób Do / Od, wszystkie nazwiska, a następnie wszystkie e-maile są wymienione; autor potwierdza, że ​​nie jest możliwe przeplatanie nazwisk i e-maili). Czy istnieje inny dodatek, który to zrobi?

Zauważ, że w zadanym przeze mnie pytaniu Ubuntu na górze była miła sugestia, aby adresy e-mail były wymienione jako linki HTML, co byłoby świetne, ale kod SmartTemplate nie działa dobrze z wieloma adresami (wszystkie e-maile są połączone w jeden link: fuj!)

Odpowiedzi:


2

(A) Zawsze używaj tej samej tożsamości, odpowiadając. Myślę, że jedynym sposobem na to są dodatki. Istnieje sposób ustawienia domyślnego konta wychodzącego , ale to ustawienie domyślne jest zastępowane w zależności od wybranego wybranego folderu.

Alternatywą jest użycie dodatku Virtual Identity . Jest to prawdopodobnie przesada, i nie jestem pewien, czy istnieje cieńsza alternatywa. Nie wiem, jak bym to dokładnie skonfigurował, ale być może możesz ustawić symbol wieloznaczny „na:” i określić powiązany domyślny adres „z:”. Ale nie jestem pewien.

(B) Zaproponuj dodatek, aby w szczególny sposób sformatować nagłówek odpowiedzi Dodatek „Zmień format cytowania i odpowiedzi” może robić, co chcesz. Jeśli nie, istnieją również dodatkowe funkcje, jak podano na stronie z linkami.

Ponownie nie jestem w 100% pewien, czy to pomoże, ale pomyślałem, że lepiej dać ci kilka potencjalnych tropów.


Dzięki Sparhawk. Zasadniczo zrezygnowałem z tego, ale doceniam sugestię. (A) Próbowałem Virtual Identity (naprawdę fajny program btw!), Ale nie mogłem zmusić go do odpowiedzi z tą samą tożsamością: może ktoś inny odniósł więcej sukcesów i wysłał instrukcje? (B) Zmiana Cytat wydaje się być niestabilna w przypadku TB 17.0. * I w ogóle nie wydaje się, aby obsługiwał wiele cc: problem, który miałem.
user128924 11.04.13

Właśnie miałem inny pomysł na A. Czy mógłbyś po prostu nie podać innych adresów wychodzących w Thunderbirdzie? Dlatego dla każdego konta ustaw „adres e-mail” na tę samą rzecz i zmień tylko ustawienie nazwy użytkownika IMAP / POP? Oznaczałoby to, że nigdy nie możesz wysyłać wiadomości z innych adresów. Nie jestem pewien, jakie są inne alternatywy dla B, ale podejrzewam, że je wyczerpaliśmy…
Sparhawk

0

Dla):

  • Radzę przekierować skrzynkę pocztową na inną tożsamość (tę, której chcesz użyć do odpowiedzi). Wygodne może być utworzenie reguły umieszczającej pocztę z „Od lub DW” na innej tożsamości w innym katalogu. Jedna skrzynka pocztowa, jedna tożsamość.
  • jeśli jest to tylko problem SMTP, możesz również użyć serwera SMTP w stosunku do innej tożsamości.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.